Skocz do zawartości

Shadow of the Tomb Raider


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Ja bym poprosił o mniej walk z ludźmi niż w poprzednich częściach, możliwość ogłuszania wrogów, nie pakowanie się kolejny raz w wątki nieśmiertelnych, lepszy scenariusz, nie robienie otwartego świata i dodanie chociaż ciut więcej zagadek w stylu pierwszych części 

Edytowane przez funditto
Odnośnik do komentarza

Jak niektórzy nawet niespecjalnie trudzili się, żeby zwiedzać świetnie zaprojektowane grobowce w RoTR, a tylko lecieli na pałę, byle przemęczyć biedną fabułkę i odhaczyć gierkę, to nie dziwota, że im coś w balansie nie pasowało. :P
 
Dla mnie było gites, choć za bardzo zrobiono z Lary Rambo, no i scenariusz do zaorania. Mam nadzieję, że przy SoTR będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Łukplay(docelowy sposób grania) był GOTY, lepszy niż u Pani Horizon. Na scenariusz się nie nastawiam, niech zrobia po prostu dobrą grę i zniwelują zbieranie smieci, zebym nie musial się potykac o zasoby/znajdzki co pare krokow, bo w Rise of Tomb Raider tempo było zaburzone jeśli ktoś chcial zbierac wszystko na bieżąco.

Grobowcow oczywiście jak najwięcej, poszedłbym tez w większy survival(cos z pogranicza MGS3), ale tego oczywiście nie będzie.

Jeśli Majowie to fajnie jakby wrzucili mocniejsze motywy niczym z Apocalypto, bo po mocnej jedynce trochę przystopowali, wiec nie wiem czy pójdą w tą stronę.

 

P.S. Rise of Tomb Raider  miał potencjal fabularny, po calkiem spoko genezie w 2013, w trailerze dwojki były m.in rozmowa z psychiatrą, co sugerowala problemy z główką i to mogla być swietna sprawa, ale niestety ta corka  znanego pisarza to jednak beztalencie po calosci. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Najlepiej by było odejść od trendu, który nakazuje twórcom wrzucać sztuczny rozwój postaci. Cos jak ten ostatni Mirrors Edge, niby masz parkour, a jesteś ograniczony, bo nie masz podstawowych ruchów, a jak chcesz je dostać troche szybciej niż pod koniec gry to  biegaj za g.ownem po sandboxie.

Edytowane przez SlimShady
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, lennox napisał:

Mam duże oczekiwania bo przyznam, że Rise ... trochę mnie zawiódł.


Z tego samego powodu nie mam żadnych oczekiwań - chciałbym po prostu, by trochę ogarnęli się z tymi znajdźkami i zatrudnili kogoś do scenariusza (no i jeszcze gunplay do poprawy). Resztę wspominam ciepło, choć trzeci raz to samo może już zmęczyć, ale tyle jeszcze "zniesę", zanim zacznę zrzędzić, że serię należy uśpić :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 15.03.2018 o 09:41, Frantik napisał:

Mi się marzy survivalowe podejście z dobrym wykorzystaniem dżungli. Zbierania przeróżnych surowców i innego barachła pewnikiem znów będzie, ale mogliby pójść o krok dalej, chociażby implementując taki np. system kamuflażu, jak w Snake Eaterze. Wiem, że TR to nie skradanka, ale bardzo robiłoby to klimat, IMO.

Ja mam całkowicie odmienne oczekiwania. 

 

Chciałbym aby wyrzucili ten idiotyczny system pseudo-suvrivalu i craftingu z poprzedniej części który wybijał z rytmu i nie miał żadnej konsekwencji a był tylko   bardzo tanim chwytem mającym wyłącznie wydlużyć rozgrywkę. Niech się skupią na tym co jest rdzeniem serii czyli przygodzie, eksploracji z domieszką akcji i cinematic experience, zamiast zbieraniu gałęzi i skór królików. Przykład świetnego Uncharted pokazuje że się da, a Tomb Raider zamiast inspirować się przygodami Drake pozostaję jakimś dziwnym potworkiem, stojącym w wielu elementach w rozkroku. 

Edytowane przez asax
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Ostatnia przygoda Drake'a pokazała, że nawet w ND uważają, że ta formuła, o której piszesz, się wyeksploatowała, więc poszli w stronę The Last of Us. W wielu miejscach też wybijało mnie to z rytmu, a przede wszystkim - usypiało. Z dwojga złego wolę "pseudo-survival i crafting" z TR, bo przynajmniej jest to czynność angażująca gameplayowo, a nie słuchanie dialogów spacerujących postaci.

Edytowane przez Wredny
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, bloody_gipsy napisał:

Nie przesadzaj. Ja tam bawiłem się lepiej przy tomb raiderze lepiej niż przy uncharted 3 swego czasu. Rise też był fajną gierką.


Dokładnie tak! Po tym jak U3 mnie zawiodło, pocieszenia doznałem w ramionach Lary i strasznie mi się podobał kierunek, w jakim poszła marka TR.
W przypadku RotTR to niestety kontynuacja z gatunku "bigger, better, and more bad-ass", szkoda tylko, że nie zawsze ilość znaczy jakość - przesadzili z wieloma elementami, przedobrzyli, a wystarczyło nie ruszać proporcji z poprzedniej części. Shadow będzie tym samym po raz trzeci, ale mam przynajmniej nadzieję, że ktoś przesunie suwak z ilością starć i znajdziek z powrotem w lewo - wtedy znów będzie git :)

Odnośnik do komentarza
Teraz, Wredny napisał:

Ostatnia przygoda Drake'a pokazała, że nawet w ND uważają, że ta formuła, o której piszesz, się wyeksploatowała, więc poszli w stronę The Last of Us. W wielu miejscach też wybijało nie to z rytmu, a przede wszystkim - usypiało. Z dwojga złego wolę "pseudo-survival i crafting" z TR, bo przynajmniej jest to czynność angażująca gameplayowo, a nie słuchanie dialogów spacerujących postaci.

no i to jest moim zdaniem lepszy  kierunek ewolucji dla takich gier. Dla  mnie ten reboot nie ma tożsamości, cały czas plącze się i nie czy chcę być poważną dojrzałą opowieścią o przetrwaniu czy rozrywkową grą przygodową w której wybijamy dzisiątki przeciwników. Gra daję nam elementy survivalu, ale nie wiążą się one z żadnymi konsekwencjami, tym samy zatrzymuje całą mechanike w półkroku jakby obawiając się że może się to okazać zbyt wymagające dla większości graczy.

 

 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, asax napisał:

Chciałbym aby wyrzucili ten idiotyczny system pseudo-suvrivalu i craftingu z poprzedniej części który wybijał z rytmu i nie miał żadnej konsekwencji a był tylko   bardzo tanim chwytem mającym wyłącznie wydlużyć rozgrywkę.


Dla mnie te elementy są z kolei jedynym, co odróżnia nowe TR-y od Uncharted, więc nadal będę ich bronił. Gdyby je wywalić powstała by dopiero kalka bez tożsamości.

No ale ja to generalnie jestem z tych, co twierdzą, że gameplayowo i pod kątem ilości funu z grania: nowe Tomb Raidery > Uncharted :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.