Skocz do zawartości

Shadow of the Tomb Raider


rodi84

Rekomendowane odpowiedzi

Ale cały ten proces "stawania się Rambo" jest raczej baaardzo umowny - zresztą już w pierwszej części, po początkowych rozterkach, Lara stała się "zło-doopna", wykrzykując odważne hasła, prowokujące przeciwników itp.
Choć oczywiście nadal ta przemiana ukazana jest lepiej niż w przypadku takiego Jasona Brody'ego z Far Cry 3 (tak, zapamiętałem) :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Spoko gierka jak i cała trylogia, w którą zaczynałem grać jeszcze na poprzedniej generacji konsol. Fabuła trochę tak jak dla mnie słaba i te postacie już w ostatniej osadzie... Jakiś taki niepotrzebny patos w pewnych momentach, momentami było to komiczne. Jednak sama mechanika gry i zabawa fajna. Było warto dać 4 zł za gamepassa ^^ Mimo to gdyby gry nie było dostępnej w tej usłudze to i tak bym ją kupił z drugiej ręki.

Odnośnik do komentarza

Też skończyłem kilka dni temu. I jak dla mnie najsłabsza cześć z całej trylogii co nie zmienia faktu, że gra jest bardzo dobra.

Jakoś nie mogłem się tak na całego wkręcić w klimat Paititi nie wiem dlaczego, jakoś te dwie wcześniejsze części jakieś były bardziej mroczne dla mnie tutaj zupełnie inaczej.
Dla mnie minusem jest zmniejszenie ilości walki, a pójście w eksplorację, albo inaczej mogli zostawić ilość walki z poprzednich części a dołożyć eksploracji, dla mnie momentami było za mało tej walki.

Kolejna rzecz to mam takie wrażenie jakby  jakoś tak bez problemu się zdobywało bronie, powiekszało ekwipunek, wystarczyło zbierać zasoby i sprzedawać. We wcześniejszych częściach jakoś bardziej odczułem ten crafting.

 

Ogólnie gra jest niezła, fajna grafika w porządku, walki też, bardzo fajna eksploracja grobowców czyli to co w larze zawsze było fajne.
Jednak jeśli miałbym ocenić całą trylogię to tak jak wychodziły w kolejności od najlepszej do najgorszej :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.02.2019 o 21:10, Chewie napisał:

granie na hardzie w najnowszego tomb raider:

 

CO2XJf6.jpg

 

Niech ktorys z hejterow wyjasni, ze ten poziom trudnosci nie jest zrobiony na odwal, gdzie randomowo giniesz i tracisz 2 godziny postepu

Stary większość poziomów trudności od hard w górę, są zrobione na odwal. 

No ile masz tych gierek które faktycznie wymagających skilla i myślenia? Reszta to zmniejszenie energii i lepsza celność wrogów plus dwa granaty/strzały na wejściu. 

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chris85 napisał:

Stary większość poziomów trudności od hard w górę, są zrobione na odwal. 

No ile masz tych gierek które faktycznie wymagających skilla i myślenia? Reszta to zmniejszenie energii i lepsza celność wrogów plus dwa granaty/strzały na wejściu. 

No wlasnie, niewiele gier teraz sie wysila, nawet wiedzmin 3 nie ma nic innego jak pomnozony poziom zycia mobkow i zwiekszony damage. 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 30.04.2019 o 07:16, Wredny napisał:

A nie siódmy czasem? Podobno również ostatni. 

 

Siódmy grobowiec wyszedł w zeszłym tygodniu,jednak w menu gdzie wybieramy grobowce na końcu widnieje jeszcze tajemnicze „coming soon”

W ramach seasson passa było tylko te siedem,więc tym ostatnim dodatkiem może być coś pożegnalnego za free.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.12.2019 o 15:10, Faka napisał:

Tej, warto kupić tego season pass? Z tego, co czytam to on zawiera tylko jakieś nowe grobowce, szmaty, bronie i umiejętności. 42 zł na promocji. Długo się w te grobowce gra czy 5 minut i elo?

Ja z Larą jestem od samego początku, więc łykam jak pelikan prawie wszystko co z nią związane. Jeżeli masz podobnie to kupuj śmiało. Najmniej podobał mi się 1 dodatkowy grobowiec, inne są dużo lepsze. Stroje są kiepskie, podobał mi się w sumie tylko 1 albo 2. Reszta to jakieś straszydła prosto z dżungli. Trudno mi teraz określić ile potrzeba dokładnie czasu na ukończenie tych wszystkich grobowców i misji. 5 minut i elo na pewno nie ma. Tak 50-60 minut gdzieś wychodzi na 1 DLC.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Oj podeszła mi ta gra i to bardzo, bez etapu przyzwyczajania się czy coś. Od razu wczułem się w mechanikę i klimat.

Jak na screenshocie, Królowa Dżungli ubłocona ale szczęśliwa bo w swoim żywiole i tam gdzie być powinna :)

 

PS-Communities-20200207-025523.jpg

 

  Klimat to coś, czego Cieniowi Lary odmówić nie można. Zresztą uwielbiam dżunglowe gierki i pre-kolumbijskie klimaty ze starożytnymi cywilizacjami. Wychowałem się na starym serialu anime pt. Starożytne Złote Miasta a historyczne zamiłowanie do tych motywów nadal mocno trzyma. 

  Skradankowość w SoTD jest specyficzna, zauważyłem że "przylepianie się" do zarośli i obiektów włącza się gdy nasza pani archeolog wykrywa przeciwników do ubicia. Podobny motyw "ostrzegający" że w pobliżu są wrogowie był elementem obu części Division gdzie postać lekko schylała się w czasie ruchu. 

  Eksploracja jest bardzo fajna ale lepiej się gra bez podpowiedzi i podświetlania elementów puzzli i znajdziek. Bawi mnie troszkę ten dźwięk piszczących nietoperzy podczas scen śmierci, np z upadku z wysokości czy Lary nabitej na kolce. Umiera się w tej grze często ale nie jest to specjalnie drażniące, w innych tytułach wkoorvia o wiele bardziej.

 

Ogólnie Shadow to mega pozytywne gejmingowe doświadczenie za bardzo przystępną cenę :)

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 6 miesięcy temu...

Wydaje Ci się - to ta sama ślicznotka, co w Rise. Ale już inna od tej z Definitive Edition (tam coś nie pykło po operacji plastycznej i Lara wygląda jak z "Żony Hollywood"). 

Podstawki z siódmej generacji nie pamiętam, więc nie wiem, czy to dokładnie ten sam pyszczek, co w Rise i Shadow, ale ważne, że ładna. 

Edytowane przez Wredny
Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Wredny napisał:

Wydaje Ci się - to ta sama ślicznotka, co w Rise. Ale już inna od tej z Definitive Edition (tam coś nie pykło po operacji plastycznej i Lara wygląda jak z "Żony Hollywood"). 

Podstawki z siódmej generacji nie pamiętam, więc nie wiem, czy to dokładnie ten sam pyszczek, co w Rise i Shadow, ale ważne, że ładna. 

Ktoś widzę ogląda jak zna takie programy :kaz:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...