Jump to content

eShop - małe gry, VC, ciekawe promocje itd.

pawelgr5

Recommended Posts

Z okazij wysypu indie mamy też kilka premier z zaskoczenia:

Fez - jedna z moich ulubionych gier. Nie wiem no co dodać. Mistrzostwo, wiadomo.

There is no game - tytuł sugeruje łamanie czwartej ściany z siłą młota, ale zabawa jest fajna. Bierzemy tradycyjnego point-n-clicka (nie polecam grania na gałkach) i ciągle zaskakujemy tym, jak inaczej potoczy się gameplay. Jest to krótka gra narracyjna, ale naprawdę mi się podobała, choć można pewnie poczekać aż będzie przeceniona nawet na okolice 30 zł, bo pewnie będzie.

The Longing - bardzo wyjątkowa gra, która obiecuje czekanie przez 400 dni. W czasie rzeczywistym. Na przykład idziemy gdzieś i czekamy dwie godziny, aż się drzwi otworzą. Rzeczy oczywiście dzieją się także pod naszą (gracza) nieobecność, nie trzeba mieć gry włączonej by to się działo. Spoiler altert: zbierając różne rzeczy można przyspieszyć czas i nie trzeba ostatecznie czekać aż 400 dni w realu. Nie to jest nawet dla mnie problemem, ale fakt, że nasza postać porusza się zarąbiście wolno. Nawiedzeni fani Longingu mówią o cudownym doświadczeniu artystycznym i narracyjnym, przepięknych historiach które im się działy każdego dnia podczas eksploracji tych bogatych podziemi, ale na PC jakoś się nie mogłem wkręcić. Przy tej grze Death Stranding to banalny akcyjniak. Dodać na Switcha trochę kusi, tak sobie pograć co chwila.

Saga Frontier - ten to zapowiedziany, ale i tak mile widziany port mającego jakże wiele wyznawców jRPG-a z PSX-a. Dla wielu najlepsza SaGa, ale nigdy wcześniej niewydana w Europie. Bardzo ambitna konstrukcyjnie gra, dająca niespotykaną w narracyjnym jRPG swobodę, w którą dość ciężko się wkręcić, nawet w porównaniu do np. nowego Scarlet Grace.

Sporo przecen, choć zazwyczaj nie jakichś ogromnych. Ale jest parę większych:

Wandersong - polecałem parę razy tę grę, ale naprawdę pamiętam ją jako przefajne przeżycie niczym sezon wesołej kreskówki, za 20 zł to jak nic.

Doraemon: Story of Seasons - ta gra nie zebrała zachwytów przy premierze, ale teraz jest za 50 zł, co jest znacznie lepsze niż 200. Jest to jakaś okazja zapoznać się z tą kultową wśród pewnych osób serią Animal Crossingowców (bo powiedzmy tak - przy zmianie angielskiej nazwy serii z Harvest Moon na SoS, gra też ma na obecnym etapie sporo ewidentnej inspiracji serią Nintendo, w prawie każdym elemencie). Ta gra jest bardziej kawaii i ma bardziej napisane historie i bardziej narracyjny styl. Nie ma (chyba?) specjalnego wyczucia czasu w realu. Ogólnie to chyba jest to samo co na 3DS-ie. Jednocześnie rozgrywka nadal polega na chyba niekończącym się grindzie. Jeśli pasi wam klimat, to może być nawet przyjemna.

Outlast - ta gra była przeceniana chyba 200 razy, ale nadal jest jednym z najbardziej realistycznych graficznie portów na Switcha. Za 20 zł, twórcy ewidentnie chcą żeby już każdy na świecie to kiedyś ograł, może być i na Switchu.

Beat Cop - niezbyt mi się podobał, ta gra jest głupia po prostu, scenariuszowo, ale chyba i tak przeszedłem (albo doszedłem daleko, nie pamiętam). Polska produkcja. 7,50 zł.

Lair of the Clockwork God - podobał mi się mniej niż There is No Game, bo gameplay jest zbyt skomplikowany. W TING się głównie klika i to pozwala na dużo żwawszą narrację. Tutaj jest też zabawa ze schematami platformówek i bardziej współczesnych gier z pewną eskploracją planszy. Niektóre momenty są przez to ślamazarne. Ale scenariusz jest ostatecznie pełen takich miód scen, ech. 21 zł.

Aggelos - fajne totalne retro, 17 zł to atrakcyjna cena.

Ikenfell, Rogue Heroes, Olija - te gry zebrały wiele fanów gdy niedawno wyszły, a już mają jakąś przecenę. Jeszcze w nie nie grałem. Chociaż pewnie muszę, przynajmniej w Ikenfell. 

• Upvote 1
  • Thanks 1

W dniu 10.04.2021 o 18:01, ogqozo napisał:

Po cichu na Switcha wyszedł The House in Fata Morgana. Zauważyłem, że gry nie ma nawet na Switcha na Metacriticu, chociaż pojawia się tam codziennie 15 nowego shovelware'u.

Dodali :notbad:image.png.4a5e16c324fc0df9e5ec2eb8d7486319.png

• Haha 1

Myślę że nikt na tym forum nie kupiłby książki do czytania za 1,60 zł, co dopiero za 160 zł.

• Downvote 1

Dzięki Ogórek za wspomnienie o Story of Seasons. Ja pograłbym w prawdziwego Harvest Moona (tak, tak, wiem, SoS to "prawdziwy" HM, ale ten jest z Doraemonem), ale mojej lubej od razu się spodobał Doraemon, bo od dzieciaka właściwie oglądała to anime. Właśnie siedzi wpatrzona jak w obrazek.

Obecnie na promocji jest Chinese Parents, bardzo interesująca gra. Taki life-simulator ale to tak naprawdę gra o zarządzaniu zasobami, gdzie musimy przejść przez życie próbując sprostać oczekiwaniom rodziców i społeczeństwa. Ciężko mi to wyjaśnić więc polecam obczaić jakąś recenzję. Sam nie spodizewałem się, że to będzie takie przyjemne doświadczenie :)

• Upvote 1

U mnie wjechało Void Bastards + dodatek za trochę ponad 65zł. Nie wiem na jak długo starczy formuła, ale początek jest świetny. Bardzo siada mi ten rodzaj poczucia humoru.

5 godzin temu, MierzejX napisał:

Obecnie na promocji jest Chinese Parents, bardzo interesująca gra. Taki life-simulator ale to tak naprawdę gra o zarządzaniu zasobami, gdzie musimy przejść przez życie próbując sprostać oczekiwaniom rodziców i społeczeństwa. Ciężko mi to wyjaśnić więc polecam obczaić jakąś recenzję. Sam nie spodizewałem się, że to będzie takie przyjemne doświadczenie :)

Kupiłem kiedyś na steamie za bezcen - fajna gra, zwłaszcza jak ktoś trochę ogarnia język chiński/chiński internet, bo dużo tam tamtejszych memów i w ogóle. Są minigierki, pokazane jak chińskie dziecko musi rywalizować z innymi chińskimi dziećmi (dosłownie są rodzice którzy rzucają wyzwania xD) i tak dalej. Fajna, jak za niedużo to można brać.

• Upvote 1

Coś polecanie w promocji jeśli omijało się szerokim łukiem indie giereczki?

Obecnie myślę oczywiście by nabyć Hades ale jednak to tylko 20% zniżki ale z drugiej strony gra zeszłego roku więc warto sprawdzić by było. Do tego myślałem by sprawdzić Crysis-a na Switchu bo nie mam w sumie żadnego FPS-a no i chętnie bym ograł poraz dziesiętny Resident 5.

2 hours ago, SpacierShark123 said:

Coś polecanie w promocji jeśli omijało się szerokim łukiem indie giereczki?

Obecnie myślę oczywiście by nabyć Hades ale jednak to tylko 20% zniżki ale z drugiej strony gra zeszłego roku więc warto sprawdzić by było. Do tego myślałem by sprawdzić Crysis-a na Switchu bo nie mam w sumie żadnego FPS-a no i chętnie bym ograł poraz dziesiętny Resident 5.

Jest sporo świetnych indie na przecenie.

- Children of Morta,

- Forager,

- Dead Cells,

- Void Bastards,

- Slay the Spire,

- Rogue Legacy,

Wszystko zależy czego szukasz. W.w. to jedne z lepszych indie ale nie jedyne tylko te które przychodzą mi do głowy. 

• Upvote 1

Jak oceniacie Doraemon: Story of Seasons? Warto zainteresować się tą pozycją? Lubię gry w takich klimatach i widzę, że cena zleciała mocno w dół. Zastanawiam się tylko czy nie będzie to znacznie bardziej okrojona i "słabsza" wersja Stardew Valley.

Gra ma mniej elementów niż Stardew Valley i bardziej stawia na opowiadaną scenkami i dialogami historię. Ponadto rozgrywka jest dość powolna (zarówno w sensie sterowania, jak i progresu, nie ma tak jak w SV że ciągle jest coś tam nowego innego do zrobienia w czasie gdy jako cel zbieramy jakiś inny surowiec na coś innego). Jeśli ktoś by wolał tę grę od SV, to pewnie głównie dla "historii" i anime wyglądu, połączonego z nadal typowym sielskim hodowankiem farming sima.

Hicior na miarę SV to by raczej nigdy nie był, ale na pewno gra nie zostałaby tak zimno przyjęta na premierę gdyby wyszła za 50 zł. Ogólnie wielu osobom się spodoba, można obczaić demko i zobaczyć czy wciąga.

W dniu 10.04.2021 o 18:34, Sven Froost napisał:

Wiecie gdzie moge dostac karte 400 gb w dobrej cenie? xd Popieprzylo ich z cenami tutaj, doplacilbym 500 zl i mialbym XSX z Polskiej dystrybucji xD

Teraz jest chyba w morele 512 gg za 284 złote z darmową dostawą do paczkomatu. Zobacz na łowcy gier szczegóły tej oferty.

7 godzin temu, Kris77 napisał:

Majstry, jaka jest jakość portów Transistor i Bastion? Ceny są zacne i po rewelacyjnym Hades dokupiłbym sobie wcześniejsze gry Supergiant Games.

Obydwa tytuły cód miód działają na switchu. 

• Upvote 1

Risk of Rain 2 na przecenie. 43,60 zł - innymi słowy, gra jest 7,5 raza tańsza od Returnal. A raczej nie jest 7,5 razy słabsza... Ale ostrzegam - mało kto jest w stanie grać w RoR 2 na joyconach. 

La Mulana 2 za 50 zł. Jak wiadomo, gra ma kilku zboczonych fanów na tym forum i możecie przekonać się, o czym mówią. Doliczcie cenę zeszytu do robienia notatek. Zresztą jedynka też jest za pół ceny.

Duuużo teraz zwłaszcza przecen na jRPG-i, wielu producentów. Wiele gier od Square, ale też Falcom (Ys VIII i Trailsy), dungeon crawlery (Mary Skelter 1+2 oraz Labirynth of Refrain), Disgaea, Void Trrlm (genialny tytuł swoją drogą, ale gra wielu osobom się spodoba do pogrania w pociągu jako dziwna, ładna, smutna mieszanka standardów rogalika oraz dungeon crawlera), Persona 5 Strikers, Langrisser, Dandy Dungeon i wiele innych.

Zręcznościowy Baldur z PS2 dziś na eshopie:

The Iconic Action-RPG Baldur's Gate: Dark Alliance Is Out Today On Nintendo Switch - Nintendo Life

Pamiętam, że miałem dwójkę i bawiłem się dobrze chociaż nieprzyzwoicie krótko (przejscie to jakies 10h). Pamiętam też, że nawet na najwyższym poziomie trudności grając Nekromantą nie dało się zginąć bo był tak OP. Jedynkę kiedyś sprawdze ale nie za te 30 euro ile sobie dziś będą liczyć. Fajnie, że ma być lokalny coopy bo do piwa i caualowego grania wjedzie idealnie.