Skocz do zawartości

Switch Scena, Underground.


Arm9_Team

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, sprite napisał:

Kopnij nogą z całej siły.

 

Mojej sztuce się zbiera na tak radykalne posunięcie. Jest ochota założyć kalosze i pobawić się nim jak piłką do rugby.

 

W zeszłym roku była pierwsza reklamacja. Dziad się nie uruchamiał, mimo hard resetów. Powędrował do serwisu. Po testach wrócił, wady nie stwierdzono, ale pal licho z tym bo działał. Z kolei pare tygodni temu wrócił mój lewy jojocon z Czech,  wadę tym razem naprawiono (problem z gałką). Był pro w zapasie, więc dużej flustracji nie było. No i szykuje się 3 reklamacja bo dziadostwo nagrzewa się w docku jak w tosterze. Po 10-20 min użytkowania wyskakuje komunikat o przegarzaniu i sie wyłącza. W ciągu ostatnich dwóch dni cztery takie komunikaty (tylko w docku). Jak przystawiam do ucha to raz słyszę ten wentylator (dławiący się) raz nie słyszę. Jeszcze mam nieodparte wrażenie (na nagrzanym mocno sprzęcie ), że w miejscu usadowienia baterii pojawia się małe wybrzuszenie na obudowie. Nintendo TANDECIARZE.

 

W ogóle dopisuje mi jakieś fatum od początku tego tygodnia. Switch mi się pier.doli, auto służbowe mi się pier.doli, lodówka mi się pier.doli, do kompletu brakuje jeszcze, żeby żona mi się .... 

Odnośnik do komentarza

Jak masz w autorcm to konsola się nie uruchomi bez wysłania softu sam rcm to tylko czarny ekran. Podoinasz do pc i wysyłasz payload tegra rcm smash albo donglem. To oczywiste, że się nie uruchomi bo tak działa autorcm. "Brickuje" konsole żeby się nie mogła uruchomić i wtedy z automatu załącza się rcm. Tylko nie ma żadnego potwierdzenia dźwięku, komunikatu. Jest czarny ekran i tyle. Tak to ma działać. Nie wiem po co instalowałeś autorcm bez wiedzy na jakiej zasadzie to działa i po co to jest. W rcm bateria ładuje się bardzo wolno, dlatego przy zainstalowanym autorcm jak się bateria rozladuje do 0% to wtedy czeka nas ładowanie kila godzin tylko po to by przesłać payload i uruchomić konsolę w ofw lub cfw by ładować z normalnym napięciem. 

Edytowane przez Kriss_Hietala
Odnośnik do komentarza

Ok konsole wraz z sx pro wysłałem do tego serwisu konsolowo.pl oni ponoć są dystrybutorem xecutera więc jak dam im znać to co napisałeś to ogarną? Ps robiłem pruby z podłączonym dongiem tak jak to miało by być przy normalnym uruchomieniu auto rcm ale donge się nie świecił i nie wystartowal

Edytowane przez SZERYF
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, bulaxyz82 napisał:

W ogóle dopisuje mi jakieś fatum od początku tego tygodnia. Switch mi się pier.doli, auto służbowe mi się pier.doli, lodówka mi się pier.doli, do kompletu brakuje jeszcze, żeby żona mi się .... 

 

żona żoną, ty lepiej schowaj w bunkrze jakimś octopath bo jeszcze cartridge sie spie.rdoli :yao: 

Odnośnik do komentarza

Dongle mógł nie mieć zasilania. Wystarczyło go podłączyć kablem microusb do jakiegoś zasilania na 5s by naładować. Można też sprawdzić na pc tegra rcm smash albo na androidzie spróbować przesłać hekate lub Sx os. Niestety nie widać czy konsola jest wyłączona czy w rcm bo to wygląda identycznie. Dlatego dla pewności przytrzymać power 12s by się na pewno wyłączyła i podładować w docku by miała chociaż te kilka % na rozruch. Wtedy podpiąć dongle lub do pc i trzymając vol+ wcisnąć power. Ekran dalej będzie ciemny ale tegra rcm smash wykryje rcm na pc a naładowany dongle po prostu uruchomi bootmenu Sx os gdzie można odinstalować autorcm i wybrać by uruchomić cfw lub ofw. Autorcm sprawia, że nie musisz jiga wkładać do prawej szyny na joycon ale wciąż trzeba vol+ + power wejść w rcm. Chociaż teoretycznie powinno samo wejść w rcm po włączeniu bo konsola nie mogąc uruchomić horizon os włącza rcm awaryjnie. 

Edytowane przez Kriss_Hietala
Odnośnik do komentarza

Nemo ale co w tym zabawnego korzystać z auto rcm to nic trudnego dla laika jakim jestem a to jak konsola zachowuje się po twardym resecie mając ustawione autorcm mogłem nie wiedzieć .Wyszedłem z założenia że skoro nie podepnie donga to uruchomi się na oryginalnym sofcie.

Odnośnik do komentarza

Czyli generalnie wystarczy teraz na chwilę wsadzić donga do PC żeby zapaliła się lampka a później normalnie wpiąć go do podladowanego wylaczonego switcha i uruchomić tak jak bym uruchamiał auto rmc po wyłączeniu konsoli? Oczywiście wcześniej przytrzymam 12 sekund power aby na pewno był wyłączony. Jeśli switch się rozładował a w serwisie nie mają docka to normalnie podladuja go ładowarka?

Odnośnik do komentarza

Chyba powinien powstac nowy temat "rozyebalem konsole bawiac sie homebrew".

Sprzatam to do Undergroundu, bo to zadna awaryjnosc Switcha tylko kasztan przy zabawie w przerobki.

 

 

Ok, posty przeniesione.

 

Naprawde - jesli popsujecie konsole dlubiac przy niej to trzymajcie to w tym temacie lub mozemy zalozyc nowy "Zyebalem kąsole bo bawilem sie przeupkom i zyebalem" czy cos :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.