Skocz do zawartości

Switch Scena, Underground.


Arm9_Team

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, blakuś napisał:

4.10 to ostatni bezpieczny FW - 5.0 wprowadził wiele zmian. Jako że ostatnio wiele na Switchu nie siedzę to zablokowałem update przez DNSy i czekam na 4.10

 

OK, wciąż mam 4.10 i póki co chyba też zostanę. Dzięki.

Odnośnik do komentarza

Wyśmienicie, oczekiwanie do wakacji to nie takie straszne. Pytanie: po co ludzie blokują DNS-y? Czy Switch może w jakiś sposób zaktualizować się sam? Wiem, że skubaniec pobrał już sobie update do pamięci i teraz mi gitarę zawraca przy każdej okazji, ale nic dalej bez mojej zgody nie pójdzie, prawda? Chodzi tylko o to, by nie pobierał nawet tego update'u, tak?

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, raven_raven napisał:

Wyśmienicie, oczekiwanie do wakacji to nie takie straszne. Pytanie: po co ludzie blokują DNS-y? Czy Switch może w jakiś sposób zaktualizować się sam? Wiem, że skubaniec pobrał już sobie update do pamięci i teraz mi gitarę zawraca przy każdej okazji, ale nic dalej bez mojej zgody nie pójdzie, prawda? Chodzi tylko o to, by nie pobierał nawet tego update'u, tak?


Blokuje się DNS po to by konsolka:
- nie skarżyła się na Ciebie jak np. odpalasz Homebrew
- nie pobierała sama Update

Z tego co wiem w sleep mode konsola sama się nie aktualizuje ale strzeżonego Pan Bóg strzeże, a plik aktualizacji możesz skasować, Sekcja III:
https://switch.hacks.guide/blocking-updates

W skrócie po wejściu do Recovery konsolka kasuje pliczek, możesz normalnie wyłączyc konsolkę z tego menu zamiast wybierać jakąś opcje.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jako że Xecuter ma zamiar niedługo zacząć preordery na ich płatnego modchipa, ReSwitched team ( a dokładnie babeczka co znalazła i opracowała własną wersję coldboot exploita ) testowo stworzyła własnego modchipa, z najtańszych części:


Modchip pozwoli na załadowanie i użycie Fusée-Gelée na każdym dostępnym aktualnie Switchu.
Nie będzie to zabieg permamentny - można będzie użyć chipa tylko raz by złamać bootrom Tegry. Nie musi być na stałe w konsoli. 
Z lutowaniem ma nie być problemu bo Switch ma duże punkty testowe na płycie głównej.
Potem droga wolna do CFW, kopii NAND itd.

W sumie to dobra alternatywa dla tych co mają aktualnie 5.0+ i wolą sobie pykać aktualnie przez sieć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, raven_raven napisał:

Well, jeśli to ma tak wyglądać, to chyba robię update do 5.0.


W sumie to ponoć nawet nie będzie trzeba modchipa na sofcie 5.0+, ale ma niby ułatwić wiele rzeczy. 
Zresztą i tak nie mam gwarancji na Switcha już więc rozkręcenie obudowy i nawet przylutowanie 4-5 kabelków raczej nie będzie wielkim problemem.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
26 minut temu, raven_raven napisał:

I z tego co widzę to do hardmoda nie będzie nawet trzeba otwierać konsoli, bo wystarczy zewrzeć dwa styki na prawej szynie joycona. Co za cudowny dzień :D.


Modchip się przyda by nie ładować za każdym razem exploita z PC. Póki co cieszmy się tym co jest.

Dolphin na Switchu? Jeszcze jak:

 Do tego ich repozytorium na githubie się uzupełnia:
https://github.com/fail0verflow

 

Edytowane przez blakuś
Odnośnik do komentarza

PIN (schemat pod druk 3d) w toku..., fajnie bedzie emulki poodpalac. Ofc dalej przy oryginalach zostaje.

Swoja droga: Sprzedam Switcha' co na nim mozna piraty odpalac! Cena tylko 5k! lol

 

Jak wyjdzie nowsza ulepszona wersja Switcha to pewnie sie mimo to pozbede obecnego chetnie i wymienie na nowszego. Po jakims czasie pewnie mi sie homebrew tak czy siak znudzi.

 

Czy mi sie wydaje czy ta Zelda na Emu nie chodzi zbyt plynnie?

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Raptor napisał:

Po jakims czasie pewnie mi sie homebrew tak czy siak znudzi.

 

Mi się nie znudzi dopóki śmiecie z Nintendo nie dadzą opcji backupowania save'ów. Za cenę "bezpieczniejszego" softu pozbawili konsolę naprawdę podstawowej funkcji, a i tak w ciągu roku wszystko rozbebeszone i złamane nie do ominięcia. Tfu, pluję na nich. Chociażby za to wgranie CFW jest obowiązkiem.

Odnośnik do komentarza
59 minut temu, NemoKOF napisał:

No nie chodzi, są lepsze sprzęty pod emulację (Wii i GC 100% plynności - GPD Win2). Switch jest do gier na Switcha albo do starych gier które ogarnie Nintendo. Emu to pewnie do N64 wszystko wciągnie ale powyżej... raczej nie.

Czy ja wiem? GC powinno luzakiem chodzic, to nie jest, az tak slaby sprzet :D

Jeszcze emu PSX'a by bylo dobre lol.

 

Raven: Ok, ale co ich powstrzymuje od zapisywania w chmurze pod wzgledem bezpieczenstwa?

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ficuś napisał:

przed chmura nic - pewnie przyjdzie z platnym online

 

chodzilo mu pewnie o zgrywanie na memorke albo na pc - to co powinno byc standardem, a nie jest bo sie bali pewnie, ze hakiery klakiery sie dobiora do plikow

Raczej im chodzi o wgrywanie shackowanych save'ow, ktore moga miec wplyw na  gre, chociaz rzeczywiscie tez byly przypadki gdzie odpowiednio spreparowany save moglby dac wjazd...

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.