Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Raczej defekt bo nie idzie grać normalnie dłużej niż 20 min na konsoli. Jutro będę miał naprawionego switcha u siebie z raportem usterki. Mam nadzieje że będzie obszerniejszy opis niż przy ostatniej mojej reklamacji sprzętu, gdzie lakonicznie opisali problem w jednym zdaniu i małym podsumowaniem: NAPRAWIONE :reggie:

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie, czy ktoś z forumowiczów korzysta/korzystał z nieoficjalnych stacji dokujących? Chciałem kupić taką stację, bo ta dołączana do konsoli podobno rysuje ekran i powoduje wyginanie się konsoli. Z drugiej strony te nieoficjalne potrafią zawiesi, a nawet zepsuć switcha. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Nie powoduje wyginania się. Po prostu niektóre Switche mocno się grzeją. Sama stacja to 95% plastiku. 

 

Jeśli chodzi o sam dock, to możesz za pomocą przewodu wyprowadzić konsolę na zewnątrz i zadbać o jej lepsze chłodzenie:

https://allegro.pl/oferta/dock-na-kablu-dokowanie-konsoli-switch-poza-dokiem-7216152288

 

Mam takie coś i działa. Co do alternatywnego docka to ja i kilka znajomych mamy:

https://www.amazon.de/Nintendo-Switch-Typ-Multistecker-Adapter/dp/B07F436JT6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1538121543&sr=8-1&keywords=switch+dock+ethernet

 

Sprawdzione w boju, działa idealnie, nikomu nic nie uszkodziło. Potrzebujesz do niego oryginalnej ładowarki. Minus jest taki, że nikt tego nie wysyła do PL ani z amazon uk ani z amazon de więc jak chcesz kupić to musisz kombinować. Ja już 3cią sztukę kupiłem.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, NemoKOF napisał:

Nie powoduje wyginania się. Po prostu niektóre Switche mocno się grzeją. Sama stacja to 95% plastiku. 

 

Jeśli chodzi o sam dock, to możesz za pomocą przewodu wyprowadzić konsolę na zewnątrz i zadbać o jej lepsze chłodzenie:

https://allegro.pl/oferta/dock-na-kablu-dokowanie-konsoli-switch-poza-dokiem-7216152288

 

Mam takie coś i działa. Co do alternatywnego docka to ja i kilka znajomych mamy:

https://www.amazon.de/Nintendo-Switch-Typ-Multistecker-Adapter/dp/B07F436JT6/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1538121543&sr=8-1&keywords=switch+dock+ethernet

 

Sprawdzione w boju, działa idealnie, nikomu nic nie uszkodziło. Potrzebujesz do niego oryginalnej ładowarki. Minus jest taki, że nikt tego nie wysyła do PL ani z amazon uk ani z amazon de więc jak chcesz kupić to musisz kombinować. Ja już 3cią sztukę kupiłem.

Super! O to mi chodziło :) Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

To się nagrałem na dużym ekranie :/ Nie mam obrazu na telewizorze.Kombinuję z kablami odłączaniem podłączaniem i nic.Obraz wcześniej był i choć czasami znikał ze 2 razy na chwilę.Zielone światełko się świeci i ładuje się konsola i tyle.Zniosłem na dół do innego tv i działa.Przynoszę do góry telewizor niby znajduje Switcha-za chwilę brak sygnału.I bądź tu mądry.Przecież nie będę grał u teściów na telewizorze :/

Odnośnik do komentarza

Jak dziala u tesciow to raczej switch sprawny, podpinales inne urzadzenie pod ten port w tv? Moze zlacze w tv szlag trafil. Druga sprawa tv 720p, full hd, 4k? Moze na tym gdzie switch dziala przelacz w opcjach by wyświetlał rozdzielczosc w trybie automatic lub jakiejs najnizszej

Odnośnik do komentarza

Pod 2 wejścia hdmi podpinałem Switcha i to samo.Do amplitunera też podpinałem i to samo.Wcześniej grałem na tv Sony i na sekundę czy dwie rozłączało przy grze.Później kupiłem tv Samsunga i było ok przez chwilę,wszystko działało.No i znów zaczęło rozłączać na chwilkę a teraz całkiem.Zaczynam zastanawiać się czy to może wina zasilacza.

Odnośnik do komentarza

O to właśnie chodzi że na tym samym telewizorze działało do czasu.Dock i zasilacz oryginał.Gwarancji nie ma niestety.

Podłączyłem teraz na próbę i działało chwilę.Telewizor wykrył Switcha i zdążyłem 1 poziom Mario przejść i po obrazie.

Jest tu ktoś z Rzeszowa ze Switchem?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Miał ktoś problem z przycinającym się analogiem przy poruszaniu? Podczas przesunięcia lewego analoga często postać idzie w góre mimo że analog już wraca na miejsce co dość mocno drażni. Dmuchałem tam sprężonym powietrzem i lekko czyściłem w środku alkoholem ale po paru minutach wszystko wraca do punktu wyjścia . Ponoć pomaga wd40 ale nie mam pewności czy psikając tym nic nie (pipi)nye.

Odnośnik do komentarza
W dniu 9.03.2019 o 12:44, SpacierShark123 napisał:

Miał ktoś problem z przycinającym się analogiem przy poruszaniu? Podczas przesunięcia lewego analoga często postać idzie w góre mimo że analog już wraca na miejsce co dość mocno drażni. Dmuchałem tam sprężonym powietrzem i lekko czyściłem w środku alkoholem ale po paru minutach wszystko wraca do punktu wyjścia . Ponoć pomaga wd40 ale nie mam pewności czy psikając tym nic nie (pipi)nye.

 

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam tak problem że właśnie lewy joy mi działa z opóźnieniem. Przez to jakiekolwiek granie w coś z precyzyjnym poruszaniem jak Hollow Knight stało się rpawie nie możliwe. I takie pytanie czy jak wyślę joycona do nitedo to mi za darmo naprawią? Bo 12 miesięczna gwarancja minęła 5 miesięcy temu ale co z europejską 24 miesięczną gwarancją na elektronikę?

Edytowane przez Hero of Orion
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
23 minuty temu, Barnaba88 napisał:

Dzieki za odpowiedz,a jeżeli kupowałem w komputroniku to tam oddać na gwarancje?

Tak do komputronika oddaj, a jak będą gadać żebyś bezpośrednio się zgłosił do dystrybutora to soczyscie ich opi erdol, bo dystrybutor Cię odesle do komputronika, sprawdzałem na sobie :sapek:

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Jeszcze nigdy nie posiadałem tak awaryjnej konsoli. Po tym jak naprawiłem lewy analog dzięki wd40 tak dziś podczas przeprowadzki postanowiłem pograć w skyrim , jakie było moje zdziwienie jak teraz prawy analog mi zaczął świrować. Powinni wydać nowe mocne chamy joycony bo obecne to żart . Nawet stary DS2 z ps2 mi działa bez zarzutu od premiery a tutaj mimo że najmniej na konsolce gram to najwięcej z nią problemów.

Odnośnik do komentarza

Ja tam odłożyłem switcha na jakiś czas, grałem na innych sprzętach mobilnych które mam i po powrocie nie mogę się nadziwić jaki jest tandetny i kiczowaty. Ja jestem bardzo czuły na refleksy świetlne i tak bardzo źle mi się czasem gra w trybie hh przez to. I ta niska jasność. Kompromis to jedno ale ten słaby ekran to już plucie na klienta. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.