Skocz do zawartości

Awaryjność Nintendo Switch


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Masz 2 sztywne fragmenty plastiku w docku na przedniej ściance. Wystarczy że parę razy nagrzejesz docka od grania, przednia ściana lekko się zbliży do konsoli przez ciepło i wtedy będzie tarcie jak wkładasz. Miękki plastik zamiast szkła na ekranie i bum - rysy są. To że u ciebie ich nie ma nie znaczy że problem nie występuje. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, Rayos napisał:

to chyba wielkości rysia te koty. Co Ci zrobiły? zrzuciły? 

pogryzły? zaczęły grać? 

Konsola zazwyczaj ładuje się na stoliku nocnym, także konsola miała do pokonania jakieś 60cm. Wypadła z etui, poleciała na prawy joycon i amen. Generalnie pierwszy problem jaki się pojawił ze Switchem i gwarancja raczej tego nie obejmie :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, chodznaspacer napisał:

Koty mi dojechały konsolę, jednak kurde połączenie szyna - joycon straszna słabizna. Teraz jeden joycon wylatuje kiedy gram w trybie przenośnym :facepalm:

No to trzeba było konsole odpowiednio zabezpieczać na czas ładowania itp, jak wiesz, że masz zwierzaka, który może Ci uszkodzić sprzęt.

Ludzie uszkodzą coś ze swojej winy i później narzekają jakie to Nintendo słabe rozwiązania wprowadziło - o boziu jakie to kruche, łamliwe, przecież upadając na podłogę powinno być wszystko ok, przecież jak gmeram urządzeniem w doku jak poje..ny nie powinno być żadnych rys itp itd - kurna pomyślcie, to tylko od was zależy, w jakim stanie będziecie mieli sprzęt i jaki komfort grania sobie zapewniacie.

I niema co się czarować, są ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje rzeczy i dać takiemu kawal zbrojonego betonu  z ekranem, to też pewno popsują.

2 godziny temu, Ficuś napisał:

ja zero rys ale na szkle hartowanym na ekranie przy dole zrobily sie takie hmmm odciski od docka, bede przy konsoli to wrzuce fote o co chodzi

Szkło hartowane swoją grubość ma, a w doku na dole są gumki, które dociskają/podtrzymują tablet. Więc takie odciski - po dłuższym trzymaniu tableta w doku można zauważyć nawet jak ma się przyklejoną cienką folie na ekran, a co dopiero gdy masz tam naklejone grube szkło hartowane wtedy docisk jest jeszcze większy stąd te ślady, proste.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, chodznaspacer napisał:

Konsola zazwyczaj ładuje się na stoliku nocnym, także konsola miała do pokonania jakieś 60cm. Wypadła z etui, poleciała na prawy joycon i amen. Generalnie pierwszy problem jaki się pojawił ze Switchem i gwarancja raczej tego nie obejmie :)


Po prostu upadnięcie na podłogę spowodowało że haczyk który trzyma joycon w Switchu się urwał. Może na aliexpress już chińczyki robią zamienniki tej części?

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, kazuyoshi napisał:

No to trzeba było konsole odpowiednio zabezpieczać na czas ładowania itp, jak wiesz, że masz zwierzaka, który może Ci uszkodzić sprzęt.

Ludzie uszkodzą coś ze swojej winy i później narzekają jakie to Nintendo słabe rozwiązania wprowadziło - o boziu jakie to kruche, łamliwe, przecież upadając na podłogę powinno być wszystko ok, przecież jak gmeram urządzeniem w doku jak poje..ny nie powinno być żadnych rys itp itd - kurna pomyślcie, to tylko od was zależy, w jakim stanie będziecie mieli sprzęt i jaki komfort grania sobie zapewniacie.

I niema co się czarować, są ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje rzeczy i dać takiemu kawal zbrojonego betonu  z ekranem, to też pewno popsują.

Szkło hartowane swoją grubość ma, a w doku na dole są gumki, które dociskają/podtrzymują tablet. Więc takie odciski - po dłuższym trzymaniu tableta w doku można zauważyć nawet jak ma się przyklejoną cienką folie na ekran, a co dopiero gdy masz tam naklejone grube szkło hartowane wtedy docisk jest jeszcze większy stąd te ślady, proste.

@chodznaspacer napisał co mu się stało, nie widzę żeby narzekał na Nintendo jakoś szczególnie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, kazuyoshi napisał:

No to trzeba było konsole odpowiednio zabezpieczać na czas ładowania itp, jak wiesz, że masz zwierzaka, który może Ci uszkodzić sprzęt.

Ludzie uszkodzą coś ze swojej winy i później narzekają jakie to Nintendo słabe rozwiązania wprowadziło - o boziu jakie to kruche, łamliwe, przecież upadając na podłogę powinno być wszystko ok, przecież jak gmeram urządzeniem w doku jak poje..ny nie powinno być żadnych rys itp itd - kurna pomyślcie, to tylko od was zależy, w jakim stanie będziecie mieli sprzęt i jaki komfort grania sobie zapewniacie.

I niema co się czarować, są ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje rzeczy i dać takiemu kawal zbrojonego betonu  z ekranem, to też pewno popsują.

Szkło hartowane swoją grubość ma, a w doku na dole są gumki, które dociskają/podtrzymują tablet. Więc takie odciski - po dłuższym trzymaniu tableta w doku można zauważyć nawet jak ma się przyklejoną cienką folie na ekran, a co dopiero gdy masz tam naklejone grube szkło hartowane wtedy docisk jest jeszcze większy stąd te ślady, proste.

Serio, podziwiam że chciało się taki elaborat pisać. Równie dobrze mógł mi się wyśliznąć na dworcu PKP i wpaść pod koła pociągu. Sytuacja losowa, podobnie jak z kotem. 

Dla mnie to nie święty graal z którym muszę obchodzić się jak z jajkiem, jak się zepsuje to kupię nowy. Zwracam tylko uwagę że coś co jest z założenia urządzeniem przenośnym powinno wytrzymywać jakiekolwiek upadki.

24 minuty temu, NemoKOF napisał:

@chodznaspacer napisał co mu się stało, nie widzę żeby narzekał na Nintendo jakoś szczególnie.

No nie, konsola działa :)

Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, Ficuś napisał:

ja zero rys ale na szkle hartowanym na ekranie przy dole zrobily sie takie hmmm odciski od docka, bede przy konsoli to wrzuce fote o co chodzi

Też to mam za każdym razem, jeśli mówimy o tym samym, normalnie da się to zetrzeć szmatką, ale dziwne, że robią się odciski jak od palców po dwóch stronach na dole? Z tym, że ja nie mam żadnej naklejki na ekranie, a odciski robią się dokładnie na tych czarnych pasach, ale to bez znaczenia.

Edytowane przez zdrowywariat
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, chodznaspacer napisał:

Serio, podziwiam że chciało się taki elaborat pisać. Równie dobrze mógł mi się wyśliznąć na dworcu PKP i wpaść pod koła pociągu. Sytuacja losowa, podobnie jak z kotem. 

Dla mnie to nie święty graal z którym muszę obchodzić się jak z jajkiem, jak się zepsuje to kupię nowy. Zwracam tylko uwagę że coś co jest z założenia urządzeniem przenośnym powinno wytrzymywać jakiekolwiek upadki.

No nie, konsola działa :)



Można z tego co widzę to naprawić:


Link do jednego z sprzedawców na ebay ( sam zamówie na próbę ):
https://www.ebay.com/itm/2-Sets-Alloy-Buckle-Lock-For-NS-Nintendo-Switch-NX-Joy-Con-Controller-TG/183010267127?_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIM.MBE%26ao%3D1%26asc%3D49893%26meid%3D334faca55a354e1794777f4de0978098%26pid%3D100011%26rk%3D3%26rkt%3D12%26sd%3D263407890629%26itm%3D183010267127&_trksid=p2047675.c100011.m1850

Edytowane przez blakuś
Dodanie linka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Czytałem ogólnie ze to dość czesty problem ze joycony po jakimś losowymi czasie się po prostu wyrabiaja i nawet jeśli same nie wypadają to idzie je bez naciskania blokady z tyłu konsoli i tak silniej popychajac wysunac. Strasznie mnie to wkurza bo mam to samo u siebie a mam konsole od miesiąca dbam o nią itd a prawy joycon bez naciskania przyciski blokady z tyłu i tak wychodzi z konsoli gdy nieco go popchne. Trochę odbiera mi to ochotę do kupowania akcesoriów pokrowców itd jeśli samo się pieprzy coś losowo i to po miesiącu jak w moim przypadku. Macie podobnie z tymi joyconami nawet bez upadków konsol itd tak jak ja? Czytałem że ludzie wysyłają na gwarancję kupują kolejna parę kontrolerów i nadal to samo powraca... trochę mega lipa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...