Skocz do zawartości

Ficuś

Awaryjność Nintendo Switch

Rekomendowane odpowiedzi

no nie, ale wtedy sie pluje ze nie powinno sie tak robic :potter: 

• Haha 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A mi o dziwo nie chcialo czytac karty jak wymienilem przy wlaczonym pstryczku. Dopiero wprowadzenie go w stan uspienia, wlozenie i obudzenie dalo rade. 

• Dzięki 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

jestes pewien ze to nie byl odosobniony przypadek? probowales potem normalnei carta wymienic? bo to nie jest normalne, ale raz na sto wlozen zdarzy sie ze nie przeczyta carta od razu. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
35 minut temu, Rayos napisał:

no nie, ale wtedy sie pluje ze nie powinno sie tak robic :potter: 

Róbcie jak chcecie, ale później nie płaczcie - nie biorąc sobie do serca dobrej rady, że Wam się coś z grą pindoli.

Nawet samo Nintendo mówi aby wkładać i wykładać kartridże przy wyłączonej konsoli, bo wtedy jest pewność, że nic się nie zje.bi.e - zresztą takie rady dawało także Sony przy okazji Vity.

No ale jak jajo chce być modrzejsze od kury,... no cóż,...życie. A potem Ignorantów/ludzi zapierdala.ący.ych na reklamacje  z wielkim fochem, że coś nawaliło, jest na pęczki, a wystarczyłoby się tylko stosować do zaleceń w  instrukcji.

Edytowane przez kazuyoshi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja wiem, lecz to silniejsze ode mnie. To jest życie na krawędzi, jak raz spróbujesz, to już nie ma odwrotu. :shotgun:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja cale zycie zyje na krawedzi bo nie czytam instrukcji, ale co zrobic, lubie ten zastrzyk adrenaliny :banderas:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Ja tam zawsze zmieniam przy wyłączonej, i chyba już mi tak zostanie. Bo weszło mi to w krew od czasu choćby pierwszego GB i Atari 2600, i jakoś nie mam zamiaru zmieniać swoich przyzwyczajeń...

• Lubię! 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

A jak wiadomo, dobrych przyzwyczajeń, nie ma co zmieniać :) 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
W dniu 14.01.2018 o 00:05, Stevvie87 napisał:

Kontrola jakości w Nintendo stoi na mega wysokim poziomie, nie ma co. Po wymianie na nowe joycony, w prawym znowu słychać sprężynę przy wychylaniu gałki. Pierwszy raz spotykam się z czymś takim, analogi w Wii U były świetne, tutaj ewidentnie jest coś skopane, skoro po wymianie problem ponownie wystąpił. Dodam jedynie, że niesamowicie dbam o sprzęt, więc tym bardziej mnie to irytuje. Poza tym mam problem z wybudzeniem konsoli z trybu uśpienia, gdy siedzi w docku. Czasami, gdy wciskam home button to ledy skaczą na joyconie, a ten się nie łączy i nie wybudza konsoli. Za drugim, góra trzecim razem już łapie. Dzieje się to losowo. W poprzednich joyconach również to występowało. Ma ktoś podobnie?

Jeśli chodzi o te sprężynę to juz 3 raz mam switcha (zawsze czerwono-niebieski) i często  słychać spreżynkę przy wychyleniu gałki. Trudno, tak ma byc widocznie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

U mnie tam nic nie słychać przy wychylaniu , u małego w konsoli też nie.

Co do rysowania się konsoli przy wkładaniu i wyjmowaniu z docka, bo była o tym (pipi)burza, to nie wiem jak trzeba to robić żeby cokolwiek się porysowało, chyba qr wa rzucać z odległości.

• Plusik 2

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Masz 2 sztywne fragmenty plastiku w docku na przedniej ściance. Wystarczy że parę razy nagrzejesz docka od grania, przednia ściana lekko się zbliży do konsoli przez ciepło i wtedy będzie tarcie jak wkładasz. Miękki plastik zamiast szkła na ekranie i bum - rysy są. To że u ciebie ich nie ma nie znaczy że problem nie występuje. 

Edytowane przez NemoKOF

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

No ja dbam o swoje sprzeciki,  Amiga do tej pory wygląda jak ze sklepu,  ale mały swoją konsole poniewiera że szok. Jak kończy grać w mariosa na tv to konsola jest normalnie gorąca,  wiec to trochę rozdmuchiwanie z tymi rysami,  bo trzeba być naprawdę ułomem żeby to porysowac. 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

ja zero rys ale na szkle hartowanym na ekranie przy dole zrobily sie takie hmmm odciski od docka, bede przy konsoli to wrzuce fote o co chodzi

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)

Wg mnie lepsza jest folia bo dobrze nałożona idealnie przylega. Szkło hartowane jest jednak grube w porównaniu z folia i niebardzo potrzebne bo to nie smartfon ze szklanym wyświetlaczem.

Edytowane przez HiS
  • Plusik 1

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Koty mi dojechały konsolę, jednak kurde połączenie szyna - joycon straszna słabizna. Teraz jeden joycon wylatuje kiedy gram w trybie przenośnym :facepalm:

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

to chyba wielkości rysia te koty. Co Ci zrobiły? zrzuciły? 

pogryzły? zaczęły grać? 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
25 minut temu, Rayos napisał:

to chyba wielkości rysia te koty. Co Ci zrobiły? zrzuciły? 

pogryzły? zaczęły grać? 

Konsola zazwyczaj ładuje się na stoliku nocnym, także konsola miała do pokonania jakieś 60cm. Wypadła z etui, poleciała na prawy joycon i amen. Generalnie pierwszy problem jaki się pojawił ze Switchem i gwarancja raczej tego nie obejmie :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

słabo, @Veliusowi spadła konsola chyba z balkonu i nic się jej nie stało, strasznie niefortunnie musiał Ci ten Switch spaść :/ 

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Godzinę temu, chodznaspacer napisał:

Koty mi dojechały konsolę, jednak kurde połączenie szyna - joycon straszna słabizna. Teraz jeden joycon wylatuje kiedy gram w trybie przenośnym :facepalm:

No to trzeba było konsole odpowiednio zabezpieczać na czas ładowania itp, jak wiesz, że masz zwierzaka, który może Ci uszkodzić sprzęt.

Ludzie uszkodzą coś ze swojej winy i później narzekają jakie to Nintendo słabe rozwiązania wprowadziło - o boziu jakie to kruche, łamliwe, przecież upadając na podłogę powinno być wszystko ok, przecież jak gmeram urządzeniem w doku jak poje..ny nie powinno być żadnych rys itp itd - kurna pomyślcie, to tylko od was zależy, w jakim stanie będziecie mieli sprzęt i jaki komfort grania sobie zapewniacie.

I niema co się czarować, są ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje rzeczy i dać takiemu kawal zbrojonego betonu  z ekranem, to też pewno popsują.

2 godziny temu, Ficuś napisał:

ja zero rys ale na szkle hartowanym na ekranie przy dole zrobily sie takie hmmm odciski od docka, bede przy konsoli to wrzuce fote o co chodzi

Szkło hartowane swoją grubość ma, a w doku na dole są gumki, które dociskają/podtrzymują tablet. Więc takie odciski - po dłuższym trzymaniu tableta w doku można zauważyć nawet jak ma się przyklejoną cienką folie na ekran, a co dopiero gdy masz tam naklejone grube szkło hartowane wtedy docisk jest jeszcze większy stąd te ślady, proste.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

wlasnie zastanawiam sie czy mam folie czy szklo - to od hori mam na ekranie co 40-50zl kosztuje, screen saver :P

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, chodznaspacer napisał:

Konsola zazwyczaj ładuje się na stoliku nocnym, także konsola miała do pokonania jakieś 60cm. Wypadła z etui, poleciała na prawy joycon i amen. Generalnie pierwszy problem jaki się pojawił ze Switchem i gwarancja raczej tego nie obejmie :)

Po prostu upadnięcie na podłogę spowodowało że haczyk który trzyma joycon w Switchu się urwał. Może na aliexpress już chińczyki robią zamienniki tej części?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
2 godziny temu, kazuyoshi napisał:

No to trzeba było konsole odpowiednio zabezpieczać na czas ładowania itp, jak wiesz, że masz zwierzaka, który może Ci uszkodzić sprzęt.

Ludzie uszkodzą coś ze swojej winy i później narzekają jakie to Nintendo słabe rozwiązania wprowadziło - o boziu jakie to kruche, łamliwe, przecież upadając na podłogę powinno być wszystko ok, przecież jak gmeram urządzeniem w doku jak poje..ny nie powinno być żadnych rys itp itd - kurna pomyślcie, to tylko od was zależy, w jakim stanie będziecie mieli sprzęt i jaki komfort grania sobie zapewniacie.

I niema co się czarować, są ludzie, którzy po prostu nie dbają o swoje rzeczy i dać takiemu kawal zbrojonego betonu  z ekranem, to też pewno popsują.

Szkło hartowane swoją grubość ma, a w doku na dole są gumki, które dociskają/podtrzymują tablet. Więc takie odciski - po dłuższym trzymaniu tableta w doku można zauważyć nawet jak ma się przyklejoną cienką folie na ekran, a co dopiero gdy masz tam naklejone grube szkło hartowane wtedy docisk jest jeszcze większy stąd te ślady, proste.

@chodznaspacer napisał co mu się stało, nie widzę żeby narzekał na Nintendo jakoś szczególnie.

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
3 godziny temu, kazuyoshi napisał:

Serio, podziwiam że chciało się taki elaborat pisać. Równie dobrze mógł mi się wyśliznąć na dworcu PKP i wpaść pod koła pociągu. Sytuacja losowa, podobnie jak z kotem. 

Dla mnie to nie święty graal z którym muszę obchodzić się jak z jajkiem, jak się zepsuje to kupię nowy. Zwracam tylko uwagę że coś co jest z założenia urządzeniem przenośnym powinno wytrzymywać jakiekolwiek upadki.

24 minuty temu, NemoKOF napisał:

@chodznaspacer napisał co mu się stało, nie widzę żeby narzekał na Nintendo jakoś szczególnie.

No nie, konsola działa :)

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Ficuś napisał:

Też to mam za każdym razem, jeśli mówimy o tym samym, normalnie da się to zetrzeć szmatką, ale dziwne, że robią się odciski jak od palców po dwóch stronach na dole? Z tym, że ja nie mam żadnej naklejki na ekranie, a odciski robią się dokładnie na tych czarnych pasach, ale to bez znaczenia.

Edytowane przez zdrowywariat

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta