Skocz do zawartości

Arms


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

 

dziwne, ze jeszcze nie bylo tematu

 

bijatyka 1vs1 wykorzystujaca kontrolery switcha, ktore osobno trzymamy w dloni i wyprowadzamy ciosy jakby sie serio bilismy

 

hype na tytul nie mam, podobne gierki mielismy przy okazji kinnect, move czy wii ale opinie grajacych na roznych pokazach sa nad wyraz pozytywne, ponoc jest bardzo precyzyjnie i nawet taktycznie, swego czasu z splatoona tez sie smiali, a wyszla fajna gierka

 

fajnie jakby bylo demo albo testy multi jak w splatoonie

Odnośnik do komentarza

Nowe IP, więc powinni na E3 dobrze tytuł reklamować bo tak jak podałeś ze Splatoona wszyscy mieli bekę przy pierwszym trailerze a potem gra rozbiła bank i opchnęła się w samej Japonii w 4mln. 

 

Tytuł może się naprawdę okazać niezły bo skoro już na pokazach sterowanie jest dopracowane to przy odrobinie wsparcia pod postacią nowych wojowników, rękawic i aren (gdzie byłyby np. baseny z wodą, ogniem, latające projectile itp.) to tytuł może się okazać nie tylko świetnym party-games ale z multi po online również dawałby radę (choć nie pamiętam czy w ogóle będzie). 

 

Co lepsze gra prezentuje się naprawdę ładnie. Czytałem nawet info, że smiga na Unrealu 4-rce ale to chyba raczej plota, choć Miyamoto przed premierą Switcha zapewniał że wszystkie wewnętrzne odziały opanowały ten silnik wręcz do perfekcji. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

przeciez kazde preview przed premiera switcha oparte na ogrywaniu tej gierki na tych pokazach bylo pozytywne, zreszta zakladajac temat to napisalem

 

mnie boli, ze tak inwestuja w gierki do multi lokalnego i sieciowego (mk8,arms, splatoon2) a komunikacja miedzy graczami na tej konsoli dalej nie istnieje, to musi sie natychmiast zmienic

Odnośnik do komentarza

Ok, jako że gra pierwszy raz zwróciła moją uwagę, to wypiszę kilka rzeczy z poprzedniej zapowiedzi Edge'a, jak prezentowali Switcha:

 

- bijatyka to idealny gatunek, by połączyć proste opcje sterowania z głębią i spektakularnymi efektami

- podobnie jak Splatoon, gra podchodzi w zabawny, ale skuteczny sposób do gatunku

- poruszasz się przechylając dżojka, ruchami atakujesz, łapiesz, blokujesz, przyciski do uskoku i podskoku (z racji zasięgu ciosów, skok w tej grze jest używany często)

- da się grać na Pro Controllerze lub jednym dżojku, ale to nie to samo

- dzięki sterowaniu ruchowemu samo robienie podstawowych rzeczy jest bardzo fajne, a grając z kolegą przed TV, to, że widzisz ruch przeciwnika pozwala reagować

- gra nie jest jakoś szybka sama w sobie, ale poprzez animacje daje dynamiczne wrażenie. Zderzenie się pięści w locie anuluje obie, więc ważne jest ruszanie się dokoła, by walnąc tynfla z boku

- gra jest "odurzająca", i wyjątkowa - najbliższe porównania to Punch-Out, VIrtual On czy Splatoon, ale to też nie trafia w sedno

- w tamtej wersji było tylko 5 postaci, pytanie pozostaje o zawartość gierki - zwłaszcza w kontekście wydatku na dodatkowe dżojki, by grać z kolegami

- postaci mają różne "statystyki", jak lepsze zdrowie, skok, ale ich lista ataków jest jednakowa

- areny były bardzo proste, ale uznali to za zaletę

 

- "łatwa do zrozumienia, ale głęboko taktyczna - taka mieszanka przystępności i kompleksowości to Święty Graal dla bijatyk"

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ok, kilka jeszcze wypowiedzi odnośnie gry z nowego "Edge'a", głównie od developerów (którzy są w największej mierze ludźmi z Mario Kart 8... w tym szef projektu Kosuke Yabuki i jakże ekscytujący designer Shintaro Jikumaru):

 

 

- jednym z glównych założeń było przełożenie zasad bijatyki na coś, co widać, nie trzeba zapamiętywać: np. wyciąganie i skracanie rąk, bronie które mają swoją własną siłę i szybkość ataku - rozgrywka jest obecna na ekranie, nie wymaga zapamiętywania list ciosów itp.

 

- postaci będzie dużo, będą cały czas pojawiać się nowe z różnorakimi zdolnościami

 

- aby zbalansować grę, zespół stworzył wiele algorytmów do analizy ogromnej liczby walk, w tym toczonych przez całą noc przez AI na kompach Nintendo

 

- pada określenie, że "prawdziwy" ARMS to ten ze sterowaniem ruchowym, gdy trzymamy dżojunie niczym do boksu, zapewnia to precyzję uderzeń, skoków i uskoków

 

 

 

Ekskluzywna okładka dla prenumeratorów:

 

arms-edge-spring-man-2.jpg

Edytowane przez ogqozo
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
Gość ragus

 

kozackie. ile tu jest możliwości jeżeli chodzi o rozgrywkę :o. giera jest na celowniku, wygląda świetnie, a każdy zawodnik mocno zapada w pamięci. czuję hiciora. aha, ktoś się pytał o model gry - 10 graczy na start, w DLC dojdą kolejni zawodnicy, nowe rękawice i plansze. co najważniejsze, wszystko za darmo.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

nie wiem mnie ta gierka nie jara, wręcz odrzuca, bedzie Beta to sie sprawdzi, ale nie widzi mi sie machanie łapami dłużej niż 15minut.

Edytowane przez Orzeszek
Odnośnik do komentarza

Model Splatoona ctrl-c ctrl-v, ale to oczywiście bardzo dobry znak. Szkoda, że mnie fightery kompletnie nie jarają. Ale global testifire się sprawdzi. Z tego co widzę nie będzie lokalnego coopa po splicie?

 

Niestety nie ma opcji split screena

 

nie wiem mnie ta gierka nie jara, wręcz odrzuca, bedzie Beta to sie sprawdzi, ale nie widzi mi sie machanie łapami dłużej niż 15minut.

 

Będzie opcja grania na padzie :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.