Skocz do zawartości

Puyo Puyo Tetris


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Jak dla mnie gierka świetna dawno nie była tak dobrej gry logicznej. Do tego granie w dwie osoby sam miód. Jednak cały czas gram w demo:P W pierwszej kolejności kończę Zelde, później zaczynam MK8 a dopiero później kupuje Puyo Puyo Tetris.

 

 

Warto dodać ,że gierka jest też na PS4. 

Edytowane przez Ukukuki
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Czy ktos moze mnie oswiecic, czy jestem w ta gre tak brutalnie slaby czy robie cos zle gdyz w misji 3-10 koleszka z ktorym pojedynkuje sie w tetrisa jedzie mnie jak do chuya chce. 

Do tej pory przechodzilem sobie gre na lajcie jak chcialem, myslac, ze w hard dropach jestem panem czasu i szybkosci az w koncu natrafilem na tego gnojka i za nic nie moge go ogarnac

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

pare dni temu kupiłem nówke w pudełku na ps4 za 119zł, za(pipi)ista giereczka, bardzo dynamiczne jak na tetrisa, narazie nie mialem okazji pograć na kanapie z kimś tylko z kompem ale i tak jest fajnie. chociaz juz widze że na kanapowym graniu bedzie jeszcze o wiele wiele lepiej

 

 

 

Powiedzcie mi czy te tryby z pełniaka dla dwóch osób są warte pełniaka?

nie wiem co jest w demie ale tryby w pełnym są takie (z pamięci)

versus (każdy wybiera co chce - puyo albo tetris)

fusion (na plansze raz leci puyo raz ttetris)

swap (każdy gracz ma 2 plansze jedna do puyo druga do tetrisa i one sie zmieniają co pare chwil)

party (to co versus ale na planszy pojawiają sie klocki z power upami które przeszkadzają przeciwnikowi)

turbo coś tam - nie pamiętam nazwy (tryb gdzie sie trzaska combosy caly czas, na planszy pojawiają sie już gotowe klocki i trzeba dołożyć coś tak żeby cala plansza sie oczyściła)

challange - z 6 trybów dla 1 gracza, większość na czas albo na punkty

 

plus do tego story mode i tutorial

 

ogolnie zawartości jest sporo ale 199zł to nie jest dobra cena, chyba że planujesz na imprezach to odpalać to ilość zabawy będzie spora

Edytowane przez Yano
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Tylko ostrzegam, gra może być źródłem cichych dni, gdy jednej osobie wydaje się, że dobrze jej idzie, a druga nagle zacznie tworzyć łańcuchy, zasrywając klockami całą planszę przeciwnika xD

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Obok zwykłego versusa na puje i tetrisy, lubiłem grać w tryb Party, nie jest taki SKILLOWY jak zwykły, więc się szanse troche wyrównują, dzięki dopałkom w stylu mario karta.

 

bardzo fajna jest też kampania, nie ze względu na fabułę (przewijałem), ale ze względu na zestaw bardzo przemyślanych i wymagających misji

 

za tydzień mam w planach przetestować tryb na 4 joycony, oby się udało :cool:

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Tylko ostrzegam, gra może być źródłem cichych dni, gdy jednej osobie wydaje się, że dobrze jej idzie, a druga nagle zacznie tworzyć łańcuchy, zasrywając klockami całą planszę przeciwnika xD

Złapała lekką wkur..ę jak wygrywałem piąty raz z rzędu w Puyo :P, ale wygrała następną i już jej zelżało.

Mega gierka, nie sądziłem, że się tak wciągnę a nigdy Tetris mnie jakoś nie pociągał grałem może z 10 razy.

Odnośnik do komentarza

w ogole gierka z kompem jest dosyć trudna, jak odpaliłem pierwszy raz gre to poszedlem w versus na cpu i dostawałem baty, potem zaczalem obczajac inne tryby i też dostawałem baty ;)

trzeba troche poćwiczyć, a w tetrisie strzałka do góry to praktycznie wymóg (spuszczanie klocka natychmiast a nie tylko jego przyspieszenie)

 

story mode jest dobre żeby poćwiczyć różnorakie tryby, początki są łatwe, 2 pierwsze światy rozwalałem na strzała ale pod koniec 3 zaczeły sie schody i bylo kilka walk gdzie dopiero po kilkunastu razach mi sie udało. w 4 świecie jeszcze jestem ale juz widze ze raczej większość rund bedzie powtarzana zanim sie uda ;)

 

dodam też że o ile w tetrisie idzie mi dobrze to puyo narazie słabo mi idzie, kwintesencją skutecznej gry jest robienie łańcuchów, bo za pojedyńcze zniknięcia przeciwnik prawie nie dostaje żadnej kary, i o ile pojedyńczy łańcuch robi sie bardzo łatwo to zrobić x3 czy x5 (nie mowiac juz o x8) to jak narazie dla mnie dosyć niewykonalne, trzeba nieźle planować całość (tzn zapelnic prawie całą plansze bardzo w bardzo konkretny sposób żeby potem za jednym razem znikneło większość kulek), i to w dosyć skomplikowany sposób, a przeciwnik przeszkadza zrzucając karne szare klocki.

żeby poćwiczyć uruchomilem tryb endless na mini puyo gdzie miesci sie ich więcej na ekranie - grałem pojedyńczą rozgrywkę ponad godzine (śmieszne bo licznik czasu jest do 59:59:99 i nie wiem ile tak naprawde grałem, po takim czasie doszedłem do maksymalnego lvlu prędkości opadania który tak naprawde był natychmiastowy a i tak grałem nadal i grałem i w sumie po jakimś czasie sam sie zabiłem bo nie bylo końca - ale gra z przeciwnikiem jest o wiele trudniejsza a CPU sadzi takie combosy że zawala plansze po paru chwilach

 

tetris jest o wiele łatwiejszy w tym względzie bo tam "wystarczy" układać klocki tak żeby został jeden pasek wolny na wsadzenie 4xprostej kreski dla zwiększenia punktów i kary, to ładnie i sprawnie można budować, ale puyo jest serio skomplikowane

 

przyznam że o wiele łatwiej mi sie gra w puzzle fightera (i w sumie fajniej niż w czyste puyo)

no ale ogolnie puyo tetris i tak bardzo fajna gra, i będzie godnym "planem B" na kanapowej zabawie gdy już sie nagramy w puzzle fightera

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie zaglądałem do tematu i nawet nie wiedziałem, że jest demo. Gierkę olałem (w sumie nawet nie wiem czemu) i dopiero wcZoraj przeglądając gry, zobaczyłem wersję demo. Z ciekawości pobrałam i kur.va jakie to jest dobre. Nie mogłem się oderwać. Biorę na pewno jak ogarnę to co mam w tej chwili. No giereczka cudo normalnie - C U D O!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...