Skocz do zawartości

Polski Black Metaluch


grzybiarz

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj będziemy dyskutować o polskim black metalu. W sumie to pewnie będzie mój monolog.
Lubiłem kiedyś metal ze skrzeczącym wokalem w połączeniu z klawiszami. Najlepsze kawałki chyba powstawały w drugiej połowie lat '90. Okres '95-00 chyba był najlepszy dla polskiego (black) metalu.
A temat założyłem, bo wpisałem sobie z nudów w google Lux Occulta i widzę, że chyba się odrodzili.
Koleś który tu śpiewa, pisuje do Mystic Arta, napisał książkę o Slayerze, no i tak siedzi w tym metal ładnych parę lat.
Tak to tu zostawię:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Z polskich blacków to szanuję Mgłę, Furię, Iperyt oraz Wędrujący Wiatr.

Tak na szybko wziąłem z pamięci bo coś jeszcze się znajdzie.

 

Przy okazji przypominam jak powinno się słuchać takiej muzyki:

 

 

 

Jak juz wrocicie z yebanej mszy ministranciki i zechcecie posluchac bleku, a (pipi)a napewno tak bedzie, to wiedzcie ze potrzebne sa odpowiednie przygotowania, co by Lord z checia przybyl do waszej izby i sodomizowal wasze dusze przez odbyt czarnym jak sraka po 2 pakach Mocnych kutahem. 

I. (pipi)a nigdy nie sluchaj bleku w dzien, nie godzi sie tego robic, szczegolnie jezeli chcesz byc prawdziwym szatanista. Wybieraj nocna pore, najlepiej o 3 nad ranem, co zasymbolizuje twa pogarde do Jezusa Chrystusa z Nazaretu, niech bedzie przeklety!

II. Uzywaj tylko plikow sciagnetych z sieci odtwarzanych przez foobara i tylko w max jakosci 128 co by podkreslic undergroundowość muzyki i stylowe wyebanie artystow czczacych diabla na sluchaczy, ktorzy i tak kradna ich muzyke. 

III. Zapal swiece, najlepiej czarne, chociaz (pipi)a nawet gromnica z komunii powinna dac rade. Najlepiej jakby jeszcze byla przedmiotem nierzadu starego, zgrzybialego i yebanego przez kler twojej parafii pingwina.

IV. Rozbierz sie do majtek, albo chociaz zdejmij (pipi)a koszulke i otworz okno (preferowany balkon). Wszystko to byc poczul chlod Skandynawii 
w swoim pokoju, na ktorego scianie pewnie wisi swiadectwo z komunii, do ktorego z namaszczeniem zapewne polerujesz miecz. Ma byc (pipi)a tak zimno jak to tylko mozliwe.

V. Opcjonalnie zapros kolezanke i ruchaj sie z nia we wszystkich nieswietych pozycjach wlacznie z ass 2 mouth na rozancu swojej babki, na koniec oddaj jej do ust odchody, zeby przyjela bluzniercza eucharystie. Ale nie sadze by mozna znalezc tak poyebana suke, wiec jest to tylko opcja, chociaz te dzisiejsze gimnazjalistki...

HAIL

PS Na koncu po ikry ma byc "!" i temat winien byc przyklejony. 
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Polska scena jest imo najmocniejsza na swiecie.Baardzo duzo swietnych kapel....

Black Zgnity nawiedzony loch metal

 

najlepszy black Las metal

 

Black Wojna Metal

(choc chlopaki imo nie graja juz z takim jadem..razem z kilogramami uciekla im agresja chyba)

 

Black White Metal

 

itp... duuuuuuuzo tego

Edytowane przez BieŃ
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

nie wiem czy to metal ale kocham

 

 

Ja bym basistkę kochał :rose:

 

 

wypadek samochodowy miała i już pewnie nie zagra na basie :(( oby głos miała dalej hardy

bardziej tru szatan jest ten kawałek i teledysk:

 

ta gitarka w 2:45 i Kristina co gitarę dzierży :whistling:

 

 

to rozumiem, że pagan i folk też w black możemy zaliczyć? To ja bardzo szanuje odrodzenie Thy Worshiper, np. ta piosenka bardzo brzydko traktująca marzannę. Zespół przesłuchiwany jeszcze na kasecie magnetofonowej starszego braciaka

 

Odnośnik do komentarza

Thy Worshiper?

Życie i śmierć - jak dzień i noc,

Nienawiść i miłość - jak ogień i woda,

Prawda i fałsz - jak słońce i księżyc :nutki: :tańczy:

---

Percival Schuttenbach - byłem na ich koncercie kiedyś, coś tam pamiętam że koncert był mega, tylko trochę za bardzo się spiłem.

W ogóle to oni też muzę do Wieśka trzeciego nagrywali.

Odnośnik do komentarza

Pierwsza jest Mgła, potem Furia reszta długo, długo nic.

 

Nie zgodzę się:

 

>Cult de Ghoules

>Odraza

>Morsun Diaboli

>Ragehammer

 

Na doczepkę Hate i Azarath.

 

Zwłaszcza CdG zasługuje na posłuch, bo to jest dopiero klasa światowa. Na razie tyle z głowy.

 

 

Swoją drogą: Mgła w maju. Ktoś, coś? Ja wybieram się do Progresji.

:banderas:

Edytowane przez Paolo de Vesir
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie masz rację, nie wiem czemu wymieniłem Hate, a zostawiłem Behemoth. Jeśli chodzi o black muzycznie to żaden z tych zespołów nie robi blacku, ale najbliżej jest Azarathowi. Jesli chodzi o warstwę liryczną to stawiam to tak:

 

Behemoth > Azarath >> Hate.

 

@grzybi: dzięki, też lubię ten avek :)

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

Mnie to jarało swego czasu:

Jak słuchając tego miałem być radosnym, miłym nastolatkiem?

Szkoda, że tylko takie demko nagrali, aczkolwiek utwór był wrzucony w jakiejśtam gazetce metalowej i się katowało.

Dawniej te płytki z gazet, były tak samo smakowite, jak te płyty z PSM, czy CDA - ot, nie było internetu, albo był modemowy.

Więc zawsze można było posłuchać coś nowego.

Odnośnik do komentarza

 

oczywiście Furia wymieniona jako jedna z pierwszych, a ja osobiście zawsze wolałem Massemord, i Morowe które już chyba trochę czasu leżą pogrzebane...

 

 

:shotgun: 

 

Masorz propsuję za Wędrujący Wiatr, to taki trochę nasz rodzimy Wolves In The Throne Room właśnie sobie uświadomiłem

Leichengott?Najlepszy wywiad ever:

 

1. Hail Angst! Hail Wojciech!… witajcie w martwym świecie Czarnej Zimy!
 
A: Chwała Szatanowi! Na kolana (pipi), nie chcę widzieć waszych twarzy...
VV: Total War!!! 
 
3. Nie będzie to oryginalny początek wywiadu, lecz musimy do tego nawiązać… Opiszcie historię Leichengott, skład, jak i dokonania…
 
VV: Leichengott powstał pod koniec roku 2003 założony prze mnie oraz pierwszego gitarzystę Sebastiana. Po zebraniu pierwszego składu, nagrany został pierwszy reh C.N.R. W roku 2004 skład ustabilizował się na jakiś czas i wyglądał następująco: VVojciech- drumms, Angst- Voc, Asag- bass, Sebastian- chainsaws. W tym samym roku zarejestrowaliśmy kolejnego reha, którego jednak nie zdecydowaliśmy się oficjalnie wydać. W roku 2005, Angst i Ja postanowiliśmy zmienić skład zastępując Seb. i Asaga nowymi muzykami- K. oraz Sarkueilem. W tym składzie zagraliśmy parę koncertów. W Roku 2006 Sarkueil został wykopany z naszych szeregów a jego miejsce na krótko zajął s.oh.. Z pomocą przyszedł nam nasz obecny basista- Sztorm. Latem tego samego roku, pomimo wszelkich utrudnień, zarejestrowaliśmy pierwszy oficjalny materiał- demo „Psalmy Przekleństwa” wydane później przez Hail Satan 666 prod. Pod koniec 2006, zasileni przez drugiego gitarzystę- Veltisa, wkroczyliśmy ponownie do studia aby nagrać 2 kolejne utwory które planujemy umieścić na Splicie. Na początku bieżącego roku zdecydowaliśmy że K. opuści nasze szeregi. Przyszłość potoczy się wedle woli piekieł…
 
 
 
4. Co skłoniło Was do przybrania takiej a nie innej nazwy? Jak mniemam nie jest ona przypadkowa…
 
A: Leichengott- Bóg wszystkiego co martwe, uosobienie najwyższego ZŁA. Diabeł manifestujący się pod tym imieniem. Rozpacz i cios w pysk wszystkich tak zwanych "ludzi". Jeśmy solą na rany naszych wrogów, sznurem łamiącym ich karki.
 
 
 
5. Wasze pierwsze materiały: „C.N.R.” i „Reh 2004” nie są szczególnie łatwo dostępne… napisz coś więcej na ten temat
 
A: Nie ma o czym mówić. W pewnym momencie stwierdziliśmy że nie chcemy więcej rozpowszechniać tych materiałów i tak już zostanie. Nie będzie także żadnej reedycji.
 
 
6. Na „C.N.R.” nagraliście „Ea…” (Burzum), a na „Reh 2004” – „Pure Evil and Hate” (Behemoth), czemu akurat te zespoły?
 
A:Kiedy zarejestrowany został C.N.R nie byłem częscią Leichengott więc nie moge powiedzieć co kierowało VVojciechem by nagrać akurat Burzum(który wg mnie był numerem jeden norweskiej sceny w latach 90 ).Na "Reh 2004" Nagraliśmy "pure Evil and Hate"po to aby pokazać nasz szacunek do starego Behemoth a jednocześnie obluć jadem jego obecną twarz.
 
VV: Powód nagrania właśnie tych kawałków był prosty- hołd dla starych czasów i dla tego co te hordy wtedy sobą reprezentowały. 
 
 
 
9. Nie mogę o to nie zapytać w kontekście poprzedniego pytania: Wasza opinia o nergalu? Jak uważacie, co behemoth mógłby osiągnąć, gdyby nie poszedł drogą komercji?
 
 
A: Sventevith i Grom to jedne z najwarzniejszych płyt polskiego Black Metalu.Behemoth mógłby być teraz jedyną pogańską hordą której bym słuchał,nergal wybrał jednak drogę wesołych imprez, tanich dziwek i wszechobecnego poklasku .Pokochał widocznie rock and rollowy styl życia. Obcecne oblicze Behemoth mnie nie intresuje, szczam na bożyszcza (pipi)onych pieczarek.
 
 
 
10. Przechodząc do spraw najnowszych… moim zdaniem „Psalmy…” to jeden z najlepszych materiałów, jakie słyszałem w ciągu kilku lat! Napiszcie coś więcej o przebiegu nagrań… jesteście z nich usatysfakcjonowani?
 
A :Zacznijmy od tego że połowa tego matreriału ma już pare ładnych lat i znacząco różni się od naszego obecnego oblicza, nie zmienia to faktu jednak że materiał ma wciąrz w sobie atmosferę mroku, zniszczenia oraz Satanistycznej dumy. Osobiście oceniam go bardzo pozytywnie, jednak nie jestem do końca zadowolony z wokali. Wiele hymnów z niego wykonujemy podczas scenicznych rytuałów. Jest on także początkiem naszej współpracy z Hail Satan 666
 
 
12. okładka jest bardzo trafna… czy śmierć przez tortury to Wasze przesłanie dla gatunku ludzkiego? 
 
A:Okładka jest dziełem Skrzypora i Walwucha z HS 666 i bardzo trafie odzwierciedla przesłanie materiału,ból i rozpacz dal ludzkiej rasy.Zimny oddech śmierci na plecach umierającego świata...Nieuchronne widmo końca.
 
 
13. Kilka słów na temat liryk Leichengott
 
A: Na "Psalmy.." za liryki byłem odpowiedzialny ja wraz z VVojciechem. Są proste i bezpośrednie, gloryfikujące potęgę Piekieł hymny. Na nagranym materiale na 7 ep. tekstami zająłem się całkowicie Ja. Opiewają one potęgę Szatana, są inwokacjami nienawiści zwiastującymi koniec ludzkiej rasy. Początek końca wszechrzeczy. Poruszam również tematy samookaleczeń i kultu samozniszczenia
 
 
 
15. Czym dla Was jest nihilizm, a czym satanizm? Czy można łączyć te dwa pojęcia ?
 
 
A: Satanizm jest dla mnie strumieniem płonącej, śmiercionośnej zrazy. Jedni są z nią jednością, drudzy są jego ofiarą. Owszem łączę te dwa pojęcia. Wiele aspektów nihilizmu można odnieść do ideologii Satanistycznej dumy i widzenia świata przez oczy Syna Tysiąca Plag. (pipi)ę jednak doktryny lawejowskie którymi tak bardzo jest dzisiaj zafascynowana "mroczna młodzież ".Satanizm to religia silnych, tych którzy gotowi są łamać swoje wewnętrzne bariery by stworzyć potężny Demoniczny byt. Leichengott był jest i będzie hordą w każdym calu Satanistyczną, zawsze będzie pieśnią i pokłonem dla najczystszego, prawdziwego Zła.
 
VV: Satanizm jest dla mnie religią, myślą, słowem i czynem. Efektem moich przemyśleń i wierzeń jest droga którą podążam wraz z moimi braćmi, wypełniając wolę Diabła szerząc Jego ewangelię. W każdy z nas identyfikuje się z pewnymi nihilistycznymi cechami. Wypieramy się swojego człowieczeństwa i wartości jakie ce(pipi)ą ludzką masę. Uważam, że jak najbardziej można łączyć te dwa pojęcia.
 
17. Co natomiast sądzicie o tych „hordach”, które tworzą dźwięki bez żadnego przesłania? Taka Luna ad Noctum dla przykładu… (choć sorry, oni o księżycu śpiewają, haha)
 
 
A: Nie obchodzą mnie absolutnie. Są plamą na honorze i dumie BM. Takie gówna jak luna ad noctum, crionics, shadows land, hecadoth czy inne śmieszne i błazieniarskie kapelki zasługują na konkretnego buta w ich zasuszone klaty. Banda nic nie wartych synów psa i (pipi). Ich cały "mrok" i 'zło" zaczyna się i kończy na zdjęciach i koncertach, w życiu codziennym wystarczy solidny strzał w pysk by przywrócić ich do równi.
 
VV: Dopóki nie mamy z nimi do czynienia, nie ma co przejmować się takimi śmieciami. Niech sobie żyją w swoim wesołym pacyfistycznym świecie, zaspokajając 14 letnie pieczarki. Pewnie się niektórym z nich znudzi się ta zabawa po jakimś czasie a niektórzy zrobią karierę sprzedając swój image za grubą kasę. Z jednej strony można im tylko pogratulować dojenia z kasy bandy kretynów, z drugiej natomiast, takie kapele ośmieszają symbole które dla nas coś znaczą i za co prędzej czy później wszyscy zapłacą swoimi zębami. 
 
 
 
 
20. Są też kapele, które wypowiadają wojnę kościołowi, gdyż nienawidzą go za jego zbrodnie… czy Wam np. jest żal ofiar inkwizycji?! Niektórzy „black metalowi wojownicy” chcą oświecać ludzi, by nie dali się kontrolować przez kler i myśleli sami za siebie… czy to nie śmieszne? Ludzie to ścierwo, sami zasłużyli na swój los...
 
 
 
A: Śmieszy mnie podejście tak zwanych "black metalowców" do tej sprawy. W średniowieczu inkwizycja niosła za sobą tyle (pipi)onego zła że ciężko szukać odnośnika w dzisiejszych czasach. Mordy, tortury, płonące stosy........Zapach zgnilizny i palonych ciał. Absolutnie nie jest mi żal ofiar świętej inkwizycji, ofiar gułagów czy ofiar Adolfa Hitlera. Szatan przemawia śmiercią i ludzkimi łzami. Chwała Piekielnemu Majestatowi....Osobiście staram się tępić wszystkich pacyfistycznych i płaczących z powodu ofiar kościoła "metalowców". Nie mają prawa bytu..
 
VV: Doskonałe pytanie! Czy nie jest pacyfistyczne opłakiwanie ofiar kościoła i chęć zabicia ich wszystkich aby innym żyło się dobrze? Nie cel inkwizycji a zło i zniszczenie, które z sobą przyniosła jest przez nas gloryfikowane. To samo tyczy się wojen , terroru i wszystkich działań powstałych w myśl różnych idei, które uważamy za bezsensowne a których destrukcyjnych aspektów nie zaprzeczymy. Jak napisałeś, ludzie to ścierwo, owczarnia której się wypieramy a idea oświecania ich jest dla nas obca.
 
 
21. Kolejny temat: samobójczy B.M. Co myślicie o tym nurcie? Moim zdaniem w większości przypadków tworzą go zbuntowani nastolatkowie , którzy nie radzą sobie z życiem… Życie to (pipi), a co to za wojownik, który sobie nawet z (pipi)ą nie poradzi? haha
 
 
A: Dosyć często jestem o to pytany. Moje ramiona są gęsto pokryte sznytami ,(pipi)one Diabelskie Stygmaty. Hordy grające samobójczy BM popieram, spójrz na Shining, Silencer
Nortt...Są ewangeliami samozniszczenia i upodlenia ludzkiej nadziei...Uważam jednak że kaple mające teksty typu" jest c(pipi) więc się za(pipi)ie" nie mają racji bytu. Sam kultywuję zasady prawa pięści, nietolerancji i przemocy. Sam już mój wygląd i aparycje o tym świadczą. Cały czas rozwijam swój umysł i ciało by być opozycją dla świń bawiących się w internetowy, wesoły Black Metal....
 
VV:. Jest parę kapel tego nurtu, które warte są uwagi i wsparcia lecz nikt nie zaprzeczy że w pewnym okresie stworzyła się (pipi)a moda na suicide metal który zazwyczaj tworzą zwykłe cioty, samobójcy bez żadnej sznyty na ciele i inne buraki starające się naśladować swoich idoli głównie tylko wyglądem, bo na żadne czyny brak im odwagi. Z reguły takie osobniki robią się na wielkich mizantropów i rzucają się w tą muzykę nie w wyniku ich osobowości, lecz dla tego, że w normalnym społeczeństwie nie radzili sobie z życiem rozpaczliwie szukając czegoś co usprawiedliwi ich marny byt.
Popieram tylko nieliczne kapele suicide BM- te które nie prezentują coś więcej niż ci, których opisałem powyżej
 
 
22. Pytam o to wszystko, gdyż jeśli zbierzemy razem te wszystkie zagadnienia, to okaże się, że niewiele hord ma mocno przemyślaną stronę ideologiczną. Wasza opinia o polskiej scenie…
 
 
A: Wbrew zachwytom co niektórych uważam że mamy tylko kilka wartościowych Hord i wytwórni. Wznoszę kielich krwi w stronę między innymi :Beleth,Besatt,Katharsis,Nocturnal,Crepusculum,Lugburz,Selbstmord,Ohtar,Legacy of Blood, Skogen Wolfenkrieg ,Hail Satan 666,Total War, Terror Propaganda.
Polska scena jest (pipi)a internetowymi wojownikami, kultem My Space, bandą trendowych świn. Odcinamy się od niej, utrzymujemy kontakt z osobami o skrajnie ekstremalnych poglądach,nie bojących się walki.
 
 
 
23. Kończąc, zapytam o przyszłe plany
 
A: Zakończyliśmy naszą współpracę z K. i szukamy zastępstwa, niedługo zarejestrowane będą hymny na split z potężnym krzykiem Satanistycznej nienawiści- Crepusculum. Mamy zamiar w tym roku także konkretnie uderzać z koncertami. Jesteśmy otwarci na propozycje.
 
24. Dzięki za Wasz czas! Hail Leichengott! Niech padną ostatnie słowa…
 
 
A: Niech upadnie życie wszelkie....
 
VV: Dzięki za ciekawe pytania, 
CHWAŁA DIABŁU!
CHWAŁA SIEWCOM ZARAZY!

 

I pyk jeszcze klip xD :

Edytowane przez BieŃ
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...