Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

Ale po co te nerwy, są ludzie, którzy nie przekonają się do peceta i tyle. Niech sobie czekają.

 

No i dla takich osób jest dział nazwany Betoniarnia, zapraszam tam niezwłocznie.

Ból du,py o to, że lubię sobie wejść do tematu poczytać wrażenia jak ktoś gra, a nie dziesiąty post o tym, jak bardzo się czeka. Szczególnie kiedy jest to dla mnie irracjonalne, bo gra już jest dostępna, więc na co czekać?

 

W każdym razie. Gierka jest absolutnie przepiękna. Ten styl jest niepowtarzalny, nie mogę się napatrzeć na te wszystkie tła. Instrumentalna, powolna i trochę smutna muzyka bardzo dobrze się komponuje z obrazami, jakie gra nam prezentuje. Sam gameplay jest jak na metroidvanię standardowy. Tak jak Papaj pisał, skok jest dość specyficzny. Czegoś w nim brakuje, mam wrażenie jakby jego fizyka była zbyt prosta. Po chwili człowiek jednak się przyzwyczaja i gra się fajniutko, bo oprócz tego sterowanie jest bardzo responsywne i nie stanowi przeszkody w doświadczaniu świata. Przynajmniej na początku nie znalazłem jeszcze żadnego upgrade'u samej postaci, podoba mi się jednak motyw z przywracaniem prawie wymarłego miasta do życia i kupowaniem sobie takich rzeczy, jak mapa czy zaznaczanie swojej pozycji na tej mapie (nie wpadłbym na to, że takie rzeczy trzeba sobie w gierce wypracować). No, ale to sam start.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Ale po co te nerwy, są ludzie, którzy nie przekonają się do peceta i tyle. Niech sobie czekają.

Niech nie piszą w temacie tych swoich postów w raki razie. Proste. Wyjdzie, to wtedy sie udzielą. Po co robić bezwartościowy spam?

 

Czy lepsze od Ori? Nie wiem, na pewno inne pod względem klimatu i stylistyki. Ori to bardziej bajka a HK to gierka z mrocznym klimatem i lore na wzór Dark Souls. Masz tu wszystko czego potrzeba od dobrej metroidvanii: ciekawe lokacie, które zachęcają do zwiedzania, elementy platformowe czy bactraking, który nie nuży. Każdy fan tego typu gier i tak zagra w obie. Ale wydaje mi się, że Ori było jednak bardziej nastawione na platformówke. HK juz mniej, za to stoi eksploracją. Takie S&S ale bez rozbudowanego systemu walki.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Bank w tej gierce 

 

 

Często tam wrzucałem geo i uzbierałem ~3k, a kolejne mask shardy i np. apgrejdy u kowala kosztują dość sporo. No idę po kasę a tutaj wał i banku już nie ma :dynia:
I tutaj dobra wiadomość bo idzie tą npc znaleźć i odzyskać 2x tyle geo, za co już można zrobić niezłe zakupy (same shardy w dirtmouth to ponad 2k)

 

Odnośnik do komentarza

A byłeś może w howling cliffs? Cały czas wisi mi tam pinezka z whispering root, nie wiem już czy jestem ślepy czy zebrałem to wcześniej i coś się zbugowało że marker nie zniknął z mapki. 

 

Btw co by się przydało to możliwość dodawania własnych markerów właśnie, gra jest całkiem spora i chętnie bym sobie zaznaczał miejsca które wymagają nowych zdolności żeby się tam dostać, a tak to podejrzewam że parę rzeczy przegapię bo po prostu wylecą z głowy. 

Odnośnik do komentarza

Nie zacząłem jeszcze zbierać dobrze tych kwiatów. Też to mam zaznaczone w tym rejonie. Jeżeli chodzi o miejsca, które wyleciały mi z głowy, to na pewno są te wszystkie z możliwością Dashu w dół. Było tego sporo, jak chodziłem po krainie, teraz kiedy mam już tą umiejętność, to nic już z tego nie pamietam, gdzie co było. Ale podejrzewam, że w większość są to skróty do innych lokacji. Szkoda, ze miejsca, które już zwiedziliśmy i te które są nieodkryte są zaznaczone tak samo na mapie( w Ori był to ciemny obszar). Przez to, jak patrzę na mapę, to widzę ze obrzar jest odkryty ale do pewnych miejsc mogłem po prostu nie zajrzeć.

Odnośnik do komentarza

Skróty ale też sporo jest charmów i mini lokacji z różnymi ulepszeniami, akurat pamiętałem że 

w crystal peak z superdashem można do takiej się dostać, poza ulepszeniem spella trafiają się też te larwy w słojach. Kojarzę jeszcze miejsce przy tej wiedźmie z początku gdzie można wskoczyć z monarch wings.

 

 

Nie chcę niczego pomijać ale serio przy takiej ilości tych miejsc to nie idzie tego spamiętać. 

Odnośnik do komentarza

Miałem takiego samego buga, tylko że w The Deepnest. Pinezka whispering root dalej wisi, pomimo tego, że to wcześniej wykonałem.

 

No i skończyłem. 40h mi to zajęło. Wszystkie larwy zebrane. Opcjonalni bossowie pokonani. Jedynie czego nie zrobiłem ale do tego wrócę, to ostatni etap Colloseum of Fools. Bardzo dobra Metrodvania. Ogromny świat, którego niektóre fragmenty są bardzo dobrze ukryte i który chce sie zwiedzać. Jest tu mieszanka i bajkowych klimatów i tych bardziej mrocznych. Nie przesadzili z umiejętnościami. Są cztery podstawowe i jedno opcjonalne(chyba). Mapa bardzo przydatna ale bez czujnego rozglądania sie nie znajdziemy wszystkich sekretów. Jak tylko wyjdzie na PS4, to kupie drugi raz.

Edytowane przez Papaj
Odnośnik do komentarza

Zrobiłeś questa z kwiatkiem? Ja chciałem wszystko zrobić ale raczej jest to kolejna rzecz którą odpuszczę przynajmniej jak na razie. Aktualnie zbieram kilka brakujących charmów i trzeba było wspomóc się wiki, no co jak co ale takie the hive a raczej wejście do tej lokacji jest tak zabunkrowane że sam bym tego za (pipi) nie znalazł. 

Odnośnik do komentarza

Ten fast travel z dlc to nie do końca tak sobie wyobrażałem, ale w paru miejscach gdzie w pobliżu nie ma dorożki ani innego transportu a wiemy że będziemy tam wracać to można sobie ustawić taki punkcik. Idzie tego używać dopiero od zebrania 900 essence. Z nowych bossów walczyłem dopiero z jednym, fajna walka którą można sobie też powtarzać raczej dowolną ilość razy z tego co widzę, z tym że jest on coraz mocniejszy. Jak na darmowy dlc to jest gitara, a gra ma ponoć dostać jeszcze kilka takich dodatków. 

 

Aha i chciałem oszukać gierkę 

i spróbować zrobić questa z kwiatkiem za pomocą tego dreamgate, twórcy o tym też pomyśleli i kwiatek jest do wy(pipi)ania po takiej podróży

 

Edytowane przez messer88
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.