Skocz do zawartości

Hollow Knight


XM.

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie wszystko jak wyżej. Nadupiałem dziś przez bite 5h, czyli więcej niż w ostatniego Spajderka od chwili jego premiery. HK dostarcza pod każdym względem i z miejsca zaparkował w gronie najlepszych indyków z jakimi miałem do czynienia. Coś niesamowitego.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam. Zatwierdzam. Dopiero 2h za mną, ale jakbym mógł to bym wczoraj całą noc ciorał. Klimat to kosmos i rzeczywiście jest cholernie smutny. 

 

Edit: kurła, ale tu się walczy o 800 "dusz", jak się wpadnie do nowej lokacji, w której nie powinno się zdecydowanie jeszcze być, ginie i szuka ławeczki xd 

Edytowane przez Wiolku
Odnośnik do komentarza

Przejście gry zajęło mi ponad 27.5h (walka z ostatnim bossem to półtorej godziny powtarzania), w tym czasie udało mi się zrobić 62%. Na początku gra urzeka z powodów, które były wymienione wyżej. W pewnym momencie zaczyna jednak przytłaczać wielkością - po odblokowaniu kilku umiejętności  można wejść w zbyt wiele miejsc, przez co można łatwo się pogubić i stracić orietnację, a gra nie daje żadnych wskazówek, gdzie iść. Bieganie po wszystkich lokacjach w tę i z powrotem w poszukiwaniu kolejnego momentu pchającego fabułę dalej zaczyna robić się frustrujące. Jest też kilka walk moim zdaniem nieuczciwych (Watcher Knights na czele - wymieniana regularnie jako jedna z dwóch najtrudniejszych walk, chociaż kilku opcjonalnych bossów opuściłem).  Na Switchu w drugiej połowie gry pojawiają się spadki framerate'u w trybie handheld.

 

Mimo wszystko nie mogłem się oderwać od gry, a kolejne porażki motywowały mnie do kolejnych prób. Przepiękna grafika idąca w parze z cudownym udźwiękowieniem, przytłaczający klimat, lore, mnogość lokacji, mnóstwo przeciwników i różnorodnych bossów - jest w tym wszystkim spory urok połączony z pieczołowitością i ogromem zawartości. Jak dla mnie 9/10. Trzeba tylko lubić wyzwanie, ewentualnie znaleźć dobry poradnik ;)

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza

Dla mnie jest to właśnie strzał w 10, że mapa jest bardzo klasyczna i trzeba się bawić w kartografa. Bez miliona znaczników i pokazaniem, gdzie jest dosłownie wszystko! Uczucie zagubienia i zaszczucia się diametralnie pogłębia. Fakt jest taki, że pograłem póki co mało (zbyt mało - brak czasu ;<), ale lubię jak gra jest wymagająca do końca, więc wątpię, że mnie to zmęczy jakoś szczególnie.  

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, messer88 napisał:

Ewentualnie korzystać z pinezek i zaznaczać wcześniej zablokowane drogi żeby wiedzieć gdzie jest sens się wracać, na switchu jak i teraz ps4 chyba od premiery to jest? 

 

Jasne, ten mechanizm jest (musisz kupić odpowiednie pinezki, żeby ich użyć), ale gra jest mocno nieliniowa i w zależności od twojej wszędobylskości możesz mieć tych pinezek rozsianych po wielu lokacjach więcej lub mniej w danym momencie. Poza tym nie zawsze wiesz, czy właśnie odblokowana umiejętność to ta, która pozwoli przejść dalej w zaznaczonym miejscu, więc trochę biegania w kółko można sobie zafundować.

Odnośnik do komentarza

Moje odczucia obcowania z grą są takie :obama::banderas::obama::banderas::obama::banderas:

 

Po znalezieniu Mantis Claw jeszcze więcej ominiętych przejść staje otworem. Znalazłem też Nailsmitha i nauczyłem się nowych ciosów. City of Tears :( Chyba trzeba na bieżąco wracać się do starych lokacji, bo czasami można się pogubić. Pinechy nieco pomagają, ale i tak oczy dookoła głowy są wskazane - to lubię. Póki co tylko dwóch bossów padło, ale przed jednym zostałem ostrzeżony, aby nie iść na niego bez ulepszenia Naila. Ale teraz pójdę i obrócę go w perzynę.

Odnośnik do komentarza

Z ostatnich ogrywanych przeze mnie metroivanii (Ori, Hollow Knight i Guacamelee) jest to zdecydowanie najlepsza z gier pod względem designu. Dawno już nie miałem ciśnienia żeby wrócić do domku i ciorać w giereczkę. :fsg: 

Odnośnik do komentarza

Mantis Lords jak do tej pory byli najbardziej wymagających bossów, no i jeszcze może Soul Master. Faktycznie po jakimś czasie dostajemy tyle ścieżek do wyboru, że bardzo się idzie pogubić, nawet z pinezkami. Klimat masakruje jajca, muzyka w Resting Grounds :O 

 

Tylko mam tę przypadłość, co z serią Souls - że coś pominę przy przechodzeniu i będzie buba :( Czy można wszystko pozbierać i wymaksować po ukończeniu gry?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

witajcie kochani, kupiłem sobie tę giereczkę i powiem wam sztosik nad sztosikami. Było to parę dni temu, a już 20h nabite, z czego połowa to "o czo chodzi, gdzie ja ma iść". Gdyż postanowiłem całą grę skończyć bez jakiejkolwiek pomocy internetowej. A i tak nie żałuje straconego czasu - świadectwo dobrej gry.

 

ale cena za granie na ślepo jest wysoka - dużo ciężkich bossów musiałem pokonać bez żadnego upgrejdu paznokcia (gdyż nie byłem świadom, że się da), a ile się nagubiłem, a ile się nachodziłem w te i we w tę, to tylko ja wie i mój kot, co to ciągle atakuje telewizor jak pojawiają się latający przeciwnicy w tej grze.

 

no ale muszę spytać, nie chcę wiedzieć gdzie co i jak, ale czy te lokacje gdzie jest ciemno niczym w pupie mniejszości etnicznej, to ja tak mam je przechodzić po ciemku, czy gdzieś się lampkę zdobywa? Bo już jedną tak lokację przeszedłem i kosztowało mnie to z 2 godziny czasu prób i błędów xd (polecam taki sposób).

 

 

edit: rozi i sprite, nie rozumiem tych minusów.

Edytowane przez Figaro
  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...