Skocz do zawartości

Wiedźmin - NETFLIX


Vexilium

Rekomendowane odpowiedzi

Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że to nie będzie w 100% polski serial.

Myślę, że wtedy Netflix nie byłoby takie hojne i budżet na pewno byłby skromniejszy.

 

Platige potwierdziło, że będzie to serial live-action.

Ja tam bym się cieszył nawet jakby to był serial czysto CGI, nawet nie wiem czy nie bardziej ;)

 

:banderas:

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Ciekawe czy pójdą w bajeczkę jak Zmierzch czy zrobią coś na wzór Gry o Tron.

 

Ta rozkmina nie ma nawet odrobiny sensu. Zajmuje się tym Netflix, Sapkowski się pod tym podpisuje, a znane na całym świecie - poprzez gry - IP w niczym nie przypomina Zmierzchu.

 

Jedyne pytanie, które należy sobie zadawać to, ile słowiańskiego klimatu prozy Sapkowskiego uda się do tego serialu przemycić. W grze się udało, więc jestem dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

A ty myślałeś, że będzie jeden i koniec? Jak sie przyjmie to zrobią tyle ile trzeba. Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

http://www.filmweb.pl/news/Netflix+ekranizuje+"Wiedźmina"-123168

 

:obama:

 

Wczoraj przeczytałem news, że Netflix wpompuje gruby hajs na produkcję w Europie. Ale czegoś takiego się nie spodziewałem. Mam nadzieję, że tego nie syerdolą 

 

Chociaż z drugiej strony, trochę szkoda, że to nie będzie w 100% polski serial.

 

 

FILMWEB

Netflix przygotowuje anglojęzyczny serial na podstawie książek o przygodach wiedźmina Geralta. 

 

Przecież już dawno Bagiński mówił, że nadchodzący projekt związany z Wiedzminem będzie na rynek zachodni z zachodnimi aktorami. Co w tym złego? Rzym powinnień być tylko z rodowitymi włochami w obsadzie? Wikingowie tylko z faktycznymi potomkami skandynawskich wojowników?

 

Użyj glowy zanim cos napiszesz pl0x. 

No i ciekawe gdzie beda krecic. Na wschodzie europy w plenerze czy w pomieszczeniu z green screen'em?

 

Bagiński wspomniał o zdjęciach na Ukrainie lecz sprawa jest rozwojowa bo

 

 

 Kwestia lokacji planów zdjęciowych nie jest jeszcze przesądzona. Lada miesiąc ma być uchwalona ustawa o finansowym wspieraniu produkcji audiowizualnej, przygotowana przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, dająca ulgi podatkowe w przypadku produkcji filmowej na terenie Polski. Nawet w przypadku, gdy inwestorem jest imperialistyczny potentat.

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

Jakieś źródło?

Bo ostatnio Netflix właśnie daje sporą kasę na nowe seriale. Dla przykładu The Get Down, The Crown czy Marco Polo - wszystkie te seriale miały budżet w okolicach 100mln $. 

Odnośnik do komentarza

Zapowiada się ciekawie. Nie rozumiem tylko, dlaczego tak się chwalą tym Bagińskim. To wbrew pozorom wcale nie jest dobry reżyser.

 

Baginski nie jest dobry XDDD fartem dostał nominacje do oskara a jego studio robi CGI do prawie wszystkiego co możliwe na całym świecie no ale NIE JEST DOBRY

Odnośnik do komentarza

Wspaniały news z Wieśkiem. Teraz 2 lata czekania na efekty i mam nadzieje nie utknie w pre produkcji

 

 

@Milan

Nie wiem co smutnego jest w tym że znalazłem serial dla mojej kobietki którego razem nie obejrzymy ale ona ma do oglądania. Ty wszystko z żoną robisz wszystko razem oglądacie?

 

Druga częśc posta to był żart z graniem w spokoju ale masz za mało inteligencji aby to zrozumieć.

Odnośnik do komentarza

 

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

Jakieś źródło?

Bo ostatnio Netflix właśnie daje sporą kasę na nowe seriale. Dla przykładu The Get Down, The Crown czy Marco Polo - wszystkie te seriale miały budżet w okolicach 100mln $. 

 

 

Czy możesz podać linka do takich rewelacji? Bo ciężko w to uwierzyć...

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

Jakieś źródło?

Bo ostatnio Netflix właśnie daje sporą kasę na nowe seriale. Dla przykładu The Get Down, The Crown czy Marco Polo - wszystkie te seriale miały budżet w okolicach 100mln $. 

 

 

Czy możesz podać linka do takich rewelacji? Bo ciężko w to uwierzyć...

 

 

Tutaj masz chociażby:

 

http://www.cheatsheet.com/entertainment/expensive-netflix-original-tv-shows.html/?a=viewall

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

 

Podkreślę "W każdym sezonie"

 

Jest wiadome, że Netflix daje kilka milionów na pierwszy sezon jak bedzie pozytywny odbior i oglądalność budżety mają zbliżyc się ponoć do Gry o tron. 

Jakieś źródło?

Bo ostatnio Netflix właśnie daje sporą kasę na nowe seriale. Dla przykładu The Get Down, The Crown czy Marco Polo - wszystkie te seriale miały budżet w okolicach 100mln $. 

 

 

 

Skoro mowa o produkcji globalnej, to pewne jest, że to będzie produkcja dwuetapowa. Początkowo Netlix włoży w pierwszy sezon kilka milionów dolarów. Jeśli produkcja przypadnie do gustu szerokiej widowni, projekt w kolejnych sezonach skręci w kierunku budżetów „Gry o tron” znanej z HBO – zwraca uwagę osoba blisko związana z amerykańską platformą streamingową.

 
Według szacunków „PB”, w pierwszych kwartałach kooperacji Platige Image może liczyć na dodatkowych strumień przychodów z Netfliksa na poziomie około 6 mln zł. Jeśli jednak po premierze w 2018 r. serial podbije serca widzów, to w zasięgu „The Witcher” będzie całościowy budżet na poziomie nawet ponad 20-30 mln dolarów za sezon. A tych, w razie komercyjnego sukcesu, powstanie kilka. Optymistyczny scenariusz – wedle wyliczeń „PB” – może zatem oznaczać, że Netflix w kilka lat wpompuje w „The Witcher” blisko 100 mln USD, z czego znaczna część trafi także do kasy warszawskiej spółki. Takie wizje snuć jest o tyle łatwo, że dzieło Andrzeja Sapkowskiego nie raz udowodniło swoją magnetyczną moc przyciągania zysków. „Wiedźmin” to nie tylko miliony sprzedanych książek na całym świecie ale i wielomilionowe profity z serii gier firmowanych przez CD Projekt, zresztą wieloletniego partnera Platige Image.

 

https://www.pb.pl/netflix-nakreci-wiedzmina-861714

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...