Skocz do zawartości

Monster Hunter Generations Ultimate (SWITCH)


Gość ragus

Rekomendowane odpowiedzi

Pograłem trochę, wygląda spoko, jak Unite podbite do 1080p w emulatorze PSP. Boli 30 klatek na sekundę. Bo dłuższym przemyśleniu jednak odpuszczam, nie będę chu,jom dawać zarabiać za fuszerkę i robienie łaski przetłumaczenia 5 stron a4 dialogów.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 8 miesięcy temu...

Ja już nie zamierzam wracać do monsterów na poprzednim silniku, a byłem w(pipi) sceptyczny względem MHworld.

To jest bieda systemowa i grając czuję się jak upośledzony.

MHXX mam na 3dsie przetłumaczoną i ograną. Próbowałem wrócić niedawno i pograć ale z całym szacunkiem dla starszych części "nie dziękuję".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
39 minut temu, devilbot napisał:

Ja już nie zamierzam wracać do monsterów na poprzednim silniku, a byłem w(pipi) sceptyczny względem MHworld.

To jest bieda systemowa i grając czuję się jak upośledzony.

MHXX mam na 3dsie przetłumaczoną i ograną. Próbowałem wrócić niedawno i pograć ale z całym szacunkiem dla starszych części "nie dziękuję".

To samo, nie wyobrażam sobie grania juz w poprzedniki po World.

Odnośnik do komentarza

Sztywno jest. Z MHXX do World przestawiłem się naturalnie. Moveset większości broni w World jest podobny z drobnymi smaczkami i usprawnieniami wziętymi właśnie od styli z Generations.

Strasznie się zestarzało. Wszystkie udogodnienia w World mnie rozbestwiły. Prawie niegrywalna Gunlanca, Bowguny z kontrolsami z dupy i nie, nie chodzi o drugą gałkę. W World pierwszy raz w życiu latam z bowgunami z uśmiechem na ryju. No i zwyczajnie gra jest stara, grałem w nią już półtora roku temu. Teraz niech sobie Capcom w dupę wsadzi lokalizację bo każdy fan czy youtuber speedruner już dawno ograł.

 

Ogólnie grę polecam jak ktoś mało miał styczności z grami na starszym silniku. Ta gra to prawdziwy hołd i kompedium monsterów czasów zamierzchłych.

93 potwory.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

A ja troche tęsknię za paintballami, dobrze zaprojektowanymi mniejszymi mapami, brakiem tego zje,banego zielonego śladu i brakiem zasypywania nas potionami. W starych monhunach do misji autentycznie trzeba było sie przygotować, a w world wszystko jakies takie za rączkę.

 

Walka z bestiami i tu i tu jest taka sama, tyle że MHGen ma więcej zawartości.

 

No i co przenośny monsterek to przenośny.

 

Obie gry sa spoko, z tym że obie nie stały nawet obok genialnej czwórki.

 

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Tak. Lobby są 4 osobowe. Coś jak gathering hub z World tylko że na 4 osoby. Gracze się widzą i razem idą na questa i z niego wracają. Nie ma żadnych flar i dołączania w trakcie misji. Jest to lepszy system imo niż ten z world bo jest interakcja z innymi graczami. Można się umówić, że robimy sleep bombing itp.

 

Będzie tona trudnych questów odblokowujących nanwyższe levele hunter artów lub zbroi ale quest oznaczony dymkiem zalicza tylko temu kto go hostował czyli bez interakcji będzie ciężko. 

 

Spotkasz często pokoje nazwane Turn room gdzie każdy po kolei hostuje swój quest.

Oczywiście całą grę bez problemu przejdzie się solo ale jest to naprawdę ciężkie i męczące zwłaszcza deviant monstery czy nawet hypery.

 

 

Edytowane przez devilbot
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Chciałem to wziąć bo World mnie strasznie wciągnął swego czasu (i planuję wrócić :) ), tylko że naczytałem się właśnie o braku tych Quality of Life ulepszeń które są w World.

 

World to w ogóle mój pierwszy MH, nie licząc czegoś w co grałem jeszcze na PSP chyba (i przestałem po kilku godzinach). Nie wiem czy będę w stanie przełknąć pewne archaizmy z poprzednich części.

 

Z drugiej strony - kilka stylów walki, 93 potwory, G-Rank - to jest zabawy na kilkaset godzin jak gameplay będzie miodny. Czekam na opinie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, estel napisał:

Chciałem to wziąć bo World mnie strasznie wciągnął swego czasu (i planuję wrócić :) ), tylko że naczytałem się właśnie o braku tych Quality of Life ulepszeń które są w World.

  

World to w ogóle mój pierwszy MH, nie licząc czegoś w co grałem jeszcze na PSP chyba (i przestałem po kilku godzinach). Nie wiem czy będę w stanie przełknąć pewne archaizmy z poprzednich części.

 

 Z drugiej strony - kilka stylów walki, 93 potwory, G-Rank - to jest zabawy na kilkaset godzin jak gameplay będzie miodny. Czekam na opinie.

 

Ja napisze na początek, że mam już sejwa z generations prawie gotowego do transferu na switcha. Będę z 400 godzin do przodu jak gra wyjdzie, a nie mam ukończonych większości questów z high ranka i większości deviantów nawet nie ruszyłem - skończyłem tylko - silver nargacuge, hellblade, i dread king rathalos. No i na razie nie mam switcha ale grywam od dawna w japońskiego MHXX czyli u nas Generations Ultimate i mam wyrobione zdanie. 

 

Co do porównań do World - tak world ma lepszy gameplay jest idealną mieszanką styli z generations i tradycji z mh4u i wcześniejszych i kropka. Dla mnie to tylko tyle albo aż tyle w World jest lepsze. Niech tylko zrobią jakikolwiek poziom trudności i będzie git.

 

Niektóre bronie w GU będą się wydawały mega archaiczne jak np Bowguny czy Gunlanca i są też dużo uboższe niż w MHW. Jednak te najnowsze jak np Charge Blade są niemal identyczne jak w World ale gra się nim już zupełnie inaczej tzn nie ma bezmyślnego spamu AED.

 

Jeżeli mnogość buildów w World kogoś przytłoczyła to niech wie, że w Generations Ultimate buildy kota ich skille aktywne, pasywne, bronie, zbroje itp starczyłyby na 3 współczesne jrpegi i nie przesadzam tak właśnie jest. W dodatku inny build chcesz mieć na kocie którym grasz, a inny na tych dwóch co ci towarzyszą. W generations liczył się co prawda tylko grywalny Boomerang cat ale w GU go znerfili i jest masa grywalnych buildów.

 

W generations ultimate nie ma żadnej fabuły jednak jakiś tam humorystyczny klimacik jest.

 

O stylach napiszę ogólnie bo nie piszę książki tylko odpowiadam na post. Każda z broni dostanie aż 5 do wyboru i jeszcze build dopełniać będą hunter arty czyli ataki specjalne jak np dla Kinsecta pobranie wszystkich extractów naraz lub dla LSa sakura slash czyli multi hit anime style od razu napełniający jeden lvl paska jak trafi.

Styl Striker przykładowo ma ograniczony moveset dla naszej broni ale napełnia szybciej Hunter Arty i możemy mieć wybrane aż trzy. 

 

Gra jest trudna choć i tak łatwiejsza niż poprzednie części ze względu na style i arty. Jeżeli waszym pierwszym monhunem był World odpuście sobie nie dacie rady z Hyperami na high ranku a co dopieru G-rank. Poziom trudności was zeżre i wysra. Zwłaszcza deviant monstery i grind na nich. Jak ktoś będzie zainteresowny to przygotuje mini guide przed premierą gry. Pozdro.

 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, devilbot napisał:

 

Ja napisze na początek, że mam już sejwa z generations prawie gotowego do transferu na switcha. Będę z 400 godzin do przodu jak gra wyjdzie, a nie mam ukończonych większości questów z high ranka i większości deviantów nawet nie ruszyłem - skończyłem tylko - silver nargacuge, hellblade, i dread king rathalos. No i na razie nie mam switcha ale grywam od dawna w japońskiego MHXX czyli u nas Generations Ultimate i mam wyrobione zdanie. 

 

Co do porównań do World - tak world ma lepszy gameplay jest idealną mieszanką styli z generations i tradycji z mh4u i wcześniejszych i kropka. Dla mnie to tylko tyle albo aż tyle w World jest lepsze. Niech tylko zrobią jakikolwiek poziom trudności i będzie git.

 

Niektóre bronie w GU będą się wydawały mega archaiczne jak np Bowguny czy Gunlanca i są też dużo uboższe niż w MHW. Jednak te najnowsze jak np Charge Blade są niemal identyczne jak w World ale gra się nim już zupełnie inaczej tzn nie ma bezmyślnego spamu AED.

 

Jeżeli mnogość buildów w World kogoś przytłoczyła to niech wie, że w Generations Ultimate buildy kota ich skille aktywne, pasywne, bronie, zbroje itp starczyłyby na 3 współczesne jrpegi i nie przesadzam tak właśnie jest. W dodatku inny build chcesz mieć na kocie którym grasz, a inny na tych dwóch co ci towarzyszą. W generations liczył się co prawda tylko grywalny Boomerang cat ale w GU go znerfili i jest masa grywalnych buildów.

 

W generations ultimate nie ma żadnej fabuły jednak jakiś tam humorystyczny klimacik jest.

 

O stylach napiszę ogólnie bo nie piszę książki tylko odpowiadam na post. Każda z broni dostanie aż 5 do wyboru i jeszcze build dopełniać będą hunter arty czyli ataki specjalne jak np dla Kinsecta pobranie wszystkich extractów naraz lub dla LSa sakura slash czyli multi hit anime style od razu napełniający jeden lvl paska jak trafi.

Styl Striker przykładowo ma ograniczony moveset dla naszej broni ale napełnia szybciej Hunter Arty i możemy mieć wybrane aż trzy. 

 

Gra jest trudna choć i tak łatwiejsza niż poprzednie części ze względu na style i arty. Jeżeli waszym pierwszym monhunem był World odpuście sobie nie dacie rady z Hyperami na high ranku a co dopieru G-rank. Poziom trudności was zeżre i wysra. Zwłaszcza deviant monstery i grind na nich. Jak ktoś będzie zainteresowny to przygotuje mini guide przed premierą gry. Pozdro.

 

To zes zachecil

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

No, no.

 

Ściągnąłem demko dzisiaj i zbiłem dwa razy tego strusia co skacze na swoim ogonie. Raz LSem, raz CB.

 

Panie. Demko w ogóle nie ma żadnego tutoriala. Wrzuca gracza po prostu w hunta i jazda. Część combosów z MH:World dalej siada, wiec na tych dwóch broniach czułem się jak w domu. Niestety brakuje pewnych ruchów, do których zwyczajnie przywykłem. Nie wiem też na przykład, po co nabijać spirit meter w LSie skoro nie mogę go spożytkować na żadną super technikę.

 

Z drugiej strony, zagrałem dwa razy i dwa razy widziałem sety, o których tylko pomarzyć w MH:World. Szkoda, że w najbardziej popularnej gierce w serii design broni/zbroi jest po prostu leniwy/nudny. Tutaj jest kolorowo i czuć ten power level ;)

 

Jest 6 różnych stylów walki. Wziąłem ten co ma 2 techniki, pewnie rekomendowany dla nubków. Grało się dobrze. Trochę mniej mobilnie niż w MHW, wolniej. Wydaje mi się, że tępienie się broni zostało wyłączone bo ani razu mi ostrość nie spadła poniżej zielonego. 

 

Wydaje mi się, że gra zwalnia w handheldzie, ale nie robiłem jakiejś wnikliwej analizy. Może być, że po prostu tempo jest wolniejsze niż w MHW i stąd takie wrażenia.

 

Na premierę na pewno nie wezmę, ale może kiedyś jak stanieje. Te seciki <3

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten co ma 2 techniki to Guild Style czyli podstawa nie ma stylu rekomendowanego dla nubków. LS z naładowanym paskiem ma większy atak, nie służyło to nigdy do technik. 

JP wersja nie zwalnia u mnie na 2DSie także na switchu też raczej nie powinna. Poza tym jest już na rynku ponad rok wersja JP na switcha i nie było chyba żadnych doniesień o spadkach fps. 

Odnośnik do komentarza

To moze po prostu gra jest wolniejsza. Set ktory udostepnili dla CB to jakas wielka swinia ubrana w mieszanke kamienia i futra (za(pipi)iscie wyglada) i poruszalo sie to dosc wolno ;)

 

W MHW mozesz odpalic ten skok LSem jak masz naladowany pasek. Pamietaj, ze ja nie znam innych MH wiec porownujac z World zaskoczyl mnie wlasnie brak dodatkowej techniki. Na switchu tez mozna cos robic minusem (guzikiem minus na konsoli). Wydaje mi sie, ze to polaczenie trojkats i kolka, ale nie jestem pewien. Za to r2 nie wiem do czego sluzy.

 

Musze jeszcze poprobowac bronia dystansowa. Mega jestem ciekawy jak sie celuje.

Odnośnik do komentarza

Ten set jest z gammotha czyli ogromnego mamuta ma specjalny skill Cold Hunter jak wypijesz zimny drink w zimowej lokacji to zwiększy ci atak. Te przyciski to pewnie skróty do Hunter artsów, a broni dystansowych nie polecam jak ktoś przychodzi z World  - surowe controlsy mogą zniechęcić. Demo MH zawsze jest z dupy i nie pokazuje czym jest ta gra.

W tej grze setów od (pipi)a a broni jeszcze więcej jak ktoś chce się bawić na poważnie to polecam appke na komórkę lub najlepiej program na PC ze statystykami skillami itp https://sites.google.com/site/pingsdex/pingsmhxdex

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...