Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

Paradoksalnie cieszę się z tego, że Wisła się rozpędza. Lech już jej i tak nie ma szans dogonić, więc to, że zdobędzie mistrza mnie nie martwi, a cieszy mnie to, że Wisła jest naprawdę silna (jak na OE) i może coś ugrać w LM. Po prostu wybieram dobro rodzimej piłki ponad fanatyzm klubowy. Jestem kibicem Lecha, chodzę na Bułgarską, ale to nie powód, żeby nie kibicować Wiśle w LM. Więc życzę jej jak największego powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Paradoksalnie cieszę się z tego, że Wisła się rozpędza. Lech już jej i tak nie ma szans dogonić, więc to, że zdobędzie mistrza mnie nie martwi, a cieszy mnie to, że Wisła jest naprawdę silna (jak na OE) i może coś ugrać w LM. Po prostu wybieram dobro rodzimej piłki ponad fanatyzm klubowy. Jestem kibicem Lecha, chodzę na Bułgarską, ale to nie powód, żeby nie kibicować Wiśle w LM. Więc życzę jej jak największego powodzenia.

 

Wiecej takich kibicow jak Linek! :piwo:

Odnośnik do komentarza
cieszy mnie to, że Wisła jest naprawdę silna (jak na OE) i może coś ugrać w LM.

Jak będą mieli dzień konia, to może coś tam ugrają i cudem awansują. Ale musimy się pogodzić, że jesteśmy europejską czwartą ligą i co do zasady jesteśmy chłopcami do bicia.

Po prostu wybieram dobro rodzimej piłki ponad fanatyzm klubowy.

Co zyska polska piłka jako ogół? Po mojemu na awansie Wisły skorzysta tylko i wyłącznie Wisła i Cupiał, bo może odzyska część kasy, którą utopił dotychczas w drużynie ;]

Odnośnik do komentarza

Krakowski klub w najbliższym okienku transferowym chce pozyskać bramkarza, bocznego obrońcę, skrzydłowego, ofensywnego środkowego pomocnika oraz ewentualnie napastnika, jeśli Biała Gwiazda nie zatrzyma Radosława Matusiaka.

 

Klub szuka też piłkarza, który mógłby rywalizować z Marcinem Baszczyńskim o miejsce na prawej obronie. W Krakowie myśli się zatem o Grzegorzu Bartczaku z Zagłębia Lubin. Na liście zakupów są i zagraniczne nazwiska. Pierwszy z nich to Czech, Josef Kaufman, grający obecnie w Teplicach. Kolejnych dwóch graczy, to Nemanja Rnić oraz Dusan Basta, który może grać również w pomocy. Nemanja broni barw Partizana, a Dusan - Crvenej Zvezdy.

 

Aktualny jest transfer Jacka Krzynówka. Przy Reymonta liczą, że Wolfsburg będzie teraz bardziej skłonny do negocjacji. Biała Gwiazda jest zainteresowana również Szymonem Pawłowskim z Zagłębia Lubin, ale menedżer piłkarza nie ukrywa, że celem jego podopiecznego jest wyjazd za granicę.

 

Jeśli chodzi o środkowych pomocników, to nic się nie zmienia: numer 1 na liście życzeń to Łukasz Garguła, a numer 2 to Radosław Majewski. W przypadku napastników Wisła nadal zainteresowana jest Victorem Agalim z Hansy Rostock, lecz do transferu dojdzie tylko wtedy, gdy w Krakowie nie zostanie Radosław Matusiak.

 

Pod Wawelem mają zamiar zatrzymać wszystkich podstawowych piłkarzy, przynajmniej do zakończenia eliminacji do Ligi Mistrzów, również Dariusza Dudkę i Pawła Brożka. Wkrótce nowy kontrakt powinien podpisać także Arkadiusz Głowacki.

 

Transferowe życzenia Wisły według "Polski":

 

Bramkarze: Wojciech Kowalewski (Korona Kielce)

 

Obrońcy: Grzegorz Bartczak (Zagłębie Lubin), Josef Kaufman (Teplice), Nemanja Rnić (Patrizan Belgrad), Igor Lewczuk (Znicz Pruszków)

 

Pomocnicy: Jacek Krzynówek (Wolfsburg), Marcin Zając (Lech Poznań), Łukasz Garguła (GKS Bełchatów), Dusan Basta (Crvena Zvezda Belgrad), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Radosław Majewski (Groclin)

 

Napastnicy: Vicotr Agali (Hansa Rostock)

 

Odnośnik do komentarza
Były piłkarz Milanu i Barcelony zaoferowany Wiśle

 

W sierpniu 2001 roku trafił do bramki Wisły w meczu eliminacyjnym do Ligi Mistrzów. Mowa o wychowanku Ajaksu Amsterdam, byłym reprezentancie Holandii, graczu Milanu, Barcelony, Valencii czy Newcastle - Patricku Kluivercie. Siggi Lenz, agent poszukujący nowego klubu 31-letniemu zawodnikowi, złożył ofertę Wiśle!

 

W czerwcu Kluivertowi upłynie kontrakt z Lille i prawdopodobnie umowa nie zostanie przedłużona. Kluivert rozegrał w barwach Lille 12 meczów ligowych (8 w pełnym wymiarze czasowym), w których zdobył cztery gole, w tym dwa z rzutów karnych. Klub Holendra zajmuje 6 miejsce w tabeli Ligue 1.

 

Problemem w negocjacjach z Wisłą mogą być zarobki zawodnika, który oczekuje pensji oscylującej wokół 480 tys. euro rocznie (tyle zarabia w Lille). Poszukująca rosłego napastnika Wisła mogłaby jednak podpisać krótkoterminową umowę z Kluivertem dającą możliwość zarobienia podobnej kwoty w przypadku awansu do Ligi Mistrzów.

 

Pamiętajmy, że Jacek Krzynówek w Wolfsburgu zarabia ok. 800 tys. euro, zaś Victor Agali ok. 300 tys. mniej. Z pierwszym z nich Wisła długo negocjowała, rozważano też pozyskanie Nigeryjczyka.

 

Taka ciekawostka ;P

 

Raczej mało realne. Jednak fajnie byłoby zobaczyć w Wiśle takiego zawodnika jak Kluivert. Jednak z drugiej strony to zawodnik bardzo kontuzjogenny, lata świetności ma już dawno za sobą, bardziej by Wiśle pomógł w sprzedaży koszulek z jego nazwiskiem niż w samej grze :P

 

Jak narazie najlepiej zapowiada się Agali i dobrze by było żeby trafił do Wisły.

Jednak znając życie Wisła znowu pozyska pieniądze z transferów Brozia, Dudiego i Sobola. Sprowadzi na ich miejsce jakiś dziadów i znów powiemy papa LM...chociaż kto wie ;)

Odnośnik do komentarza

najgorszy w tym meczu był jego żenujący poziom .Moze to nie obiektywne ale mecz 9 Cracovii ktorej kibicuje z Lechem mial duza wyzszy poziom a tutaj pomijajac to ze przykre to ze taki klub jak Legia bedzie gral w p uefa(juz pokazali ze na to nie zasluguja) to porpostu pilarze obu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki nie mowiac o celnych podaniach:/

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
najgorszy w tym meczu był jego żenujący poziom .Moze to nie obiektywne ale mecz 9 Cracovii ktorej kibicuje z Lechem mial duza wyzszy poziom a tutaj pomijajac to ze przykre to ze taki klub jak Legia bedzie gral w p uefa(juz pokazali ze na to nie zasluguja) to porpostu pilarze obu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki nie mowiac o celnych podaniach:/

Poziom w pierwszej połowie był bardzo wysoki , szkoda ,że tylko w jedną stronę.Martwisz się nie potrzebnie o Legię i puchar Uefa tymczasem co powiedzieć o mistrzu , który nie może wyjść z własnej połowy?:) Wisła pokazała tym meczem ,że zasługuje na LM? Celnych podań , otwierających często bramkę było pełno , byćmoże inny mecz oglądałeś.Generalnie szkoda ,że Legia się cofnęła ,bo mogło być jeszcze ciekawiej no ale jak się nie ma ławki a walczy się na 3 frontach to niestety trzeba czasem odpuścić.

Myślę również ,że największy poziom to karny Broża.Po prostu szczyt szczytów.

Odnośnik do komentarza
najgorszy w tym meczu był jego żenujący poziom .Moze to nie obiektywne ale mecz 9 Cracovii ktorej kibicuje z Lechem mial duza wyzszy poziom a tutaj pomijajac to ze przykre to ze taki klub jak Legia bedzie gral w p uefa(juz pokazali ze na to nie zasluguja) to porpostu pilarze obu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki nie mowiac o celnych podaniach:/

Poziom w pierwszej połowie był bardzo wysoki , szkoda ,że tylko w jedną stronę.Martwisz się nie potrzebnie o Legię i puchar Uefa tymczasem co powiedzieć o mistrzu , który nie może wyjść z własnej połowy?:) Wisła pokazała tym meczem ,że zasługuje na LM? Celnych podań , otwierających często bramkę było pełno , byćmoże inny mecz oglądałeś.Generalnie szkoda ,że Legia się cofnęła ,bo mogło być jeszcze ciekawiej no ale jak się nie ma ławki a walczy się na 3 frontach to niestety trzeba czasem odpuścić.

Myślę również ,że największy poziom to karny Broża.Po prostu szczyt szczytów.

 

Nie no nie mow mi ze ten mecz byl dobry.Legia tez nie zagrala nic ciekawego poprostu Wisla grala tak slabo ze gorzej sie nie dalo.Owszem w Legii fajnie sie pokazali mlodzi kilka ladnych sztuczek zaprezentowal Roger ale to za malo jak na czolowke ligi.Wiesz nie mozna powiedziec ze te podania gorne do Grzelaka to byly dobre otwierające podania bo to co robila obrona Wisly w tych sytuacjach wolalo o pomste a swoją drogą Legia grala pierwszą polowe tylko w takich sposób.Po za tym ja mowilem ogolnie o podaniach często w prostych sytuacjach gdzie pilkarze obydwu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki.Po za tym tempo bardzo slabe,walki tez malo,widowiska jednostronne.Tak patrzac na taki mecz boje sie i o Lige Mistrzow i o UEFA ale zobaczymy moze bedzie dobrze!

 

P.S.A szczerze mowiac to nie chce zeby Legia grala w Pucharach jej kibice juz raz nawalili....

Edytowane przez izon
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

Wszystko mi jedno, dla mógłby to być nawet Djorkaef - liczy się fakt.

Zdrobniłem. Inna sprawa, że z błędem :)

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
najgorszy w tym meczu był jego żenujący poziom .Moze to nie obiektywne ale mecz 9 Cracovii ktorej kibicuje z Lechem mial duza wyzszy poziom a tutaj pomijajac to ze przykre to ze taki klub jak Legia bedzie gral w p uefa(juz pokazali ze na to nie zasluguja) to porpostu pilarze obu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki nie mowiac o celnych podaniach:/

Poziom w pierwszej połowie był bardzo wysoki , szkoda ,że tylko w jedną stronę.Martwisz się nie potrzebnie o Legię i puchar Uefa tymczasem co powiedzieć o mistrzu , który nie może wyjść z własnej połowy?:) Wisła pokazała tym meczem ,że zasługuje na LM? Celnych podań , otwierających często bramkę było pełno , byćmoże inny mecz oglądałeś.Generalnie szkoda ,że Legia się cofnęła ,bo mogło być jeszcze ciekawiej no ale jak się nie ma ławki a walczy się na 3 frontach to niestety trzeba czasem odpuścić.

Myślę również ,że największy poziom to karny Broża.Po prostu szczyt szczytów.

 

Nie no nie mow mi ze ten mecz byl dobry.Legia tez nie zagrala nic ciekawego poprostu Wisla grala tak slabo ze gorzej sie nie dalo.Owszem w Legii fajnie sie pokazali mlodzi kilka ladnych sztuczek zaprezentowal Roger ale to za malo jak na czolowke ligi.Wiesz nie mozna powiedziec ze te podania gorne do Grzelaka to byly dobre otwierające podania bo to co robila obrona Wisly w tych sytuacjach wolalo o pomste a swoją drogą Legia grala pierwszą polowe tylko w takich sposób.Po za tym ja mowilem ogolnie o podaniach często w prostych sytuacjach gdzie pilkarze obydwu druzyn mieli problemy z przyjmowaniem pilki.Po za tym tempo bardzo slabe,walki tez malo,widowiska jednostronne.Tak patrzac na taki mecz boje sie i o Lige Mistrzow i o UEFA ale zobaczymy moze bedzie dobrze!

 

P.S.A szczerze mowiac to nie chce zeby Legia grala w Pucharach jej kibice juz raz nawalili....

 

1)Większośc akcji Legii to były podanie dołem

2)Nawet jak parę było górą i mówisz ,że obrona Wisły źle się zachowywała to świadczy to źle o nich a nie o sposobie gry Legii.

 

PS.Kibice Wisły regularnie nawalają i u nas i na zachodzie , Legia święta nie jest ale to za mocne słowa z ust fana Wisły.

Odnośnik do komentarza

Do cholery lukasz mowilem ze jestem kibicem Cracovii wiec nie bluznij!! :D:D .Ja tu nie bronie kibicow Wisly bo nie mam do tego powodow ale w ostatnim czasie to Legia dala d.u.p.y w Wilnie czy gdzie to tam bylo...(zreszta itak przegrywali 2:0 ze sredniakiem).

 

I tak samo nie bronie obrony Wisly.Obie druzyny zagraly beznadziejnie slaby mecz i nie wiem jak mozna to reklamowac jako Derby Polski...moje zdanie i tyle jak ktos nie dostrzega tej zenady jaka dzieje sie w Polskiej lidze to mu zazdroszcze..

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Piekna feta wczoraj byla. Najpierw niezly mecz i super trybuna D niosaca za(pipi)isty doping, pozniej murawa i pochod. Centrum Krakowa bylo nieprzejezdne przez kilka(nascie) minut! Na koncu rynek i najczestsze spiewy lalalala... WISLA! Swietnie byc uczestnikiem takiej imprezy.

Mistrza juz mamy! Na Lige Mstrzow czekamy!

Odnośnik do komentarza

To czy będzie liga mistrzów zależy od

a)losowania,trafi się np na Arsenal lub Barcelonę i koniec,większa szansa będzie w następnym sezonie kiedy już będą obowiązywać zmienione przepisy eliminacji LM

b)składu a właściwie transferów bo na chwilę obecną raczej pewne jest pozbycie się Dudki,Matusiaka,Brożka oraz Zieńczuka(choć z Zieniem to zobaczymy)

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden
To czy będzie liga mistrzów zależy od

a)losowania,trafi się np na Arsenal lub Barcelonę i koniec,większa szansa będzie w następnym sezonie kiedy już będą obowiązywać zmienione przepisy eliminacji LM

b)składu a właściwie transferów bo na chwilę obecną raczej pewne jest pozbycie się Dudki,Matusiaka,Brożka oraz Zieńczuka(choć z Zieniem to zobaczymy)

 

Najpierw trzeba zdobyć MP w nowym sezonie!

Edytowane przez Maiden
Odnośnik do komentarza

Oczywiście ale akurat ten tekst który pogrubiłeś w założeniu mojej wypowiedzi nie odniosłem do Wisły tylko akurat do następnego mistrza polski :P W następnym sezonie oboejętnie kto mistrza nie zrobi to będzie miał większe szanse na LM z racji,że nie trafi w eliminacjach na drużyny z min Anglii i Hiszpanii.

 

Ja i tak uważam ,że by jakikolwiek polski klub zaistaniał w LM lub fazie grupowej pucharu UEFA potrzeba transferów zagranicznych,polskim składem sukcesów się nie osiągnie(a szansa na pozyskanie choćby Ebiego przez polski klub jest równa 0).Potrzeba nam dobrych graczy zagranicznych nie kupowanych tak jak teraz za kilka tysięcy złotych,za piłki,za darmo itp tylko wydania po te 2-3mln euro za transfer na kilku klasowych piłkarzy.Ale do tego trzeba mieć budżet na transfery w wysokości chociazby 8mln euro czyli ok 30mln zł,a roczne budżety wielu polskich klubów są mniejsze od tej kwoty

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza
Gość lukasz

Nie wiem skąd te progonozy żeby coś osiągnąć to trzeba z zagranicy skład mieć.Polskie kluby to najlepiej w pucharach grały z polskim składem właśnie.Legia , Widzew , Wisła ; swego czasu to cokół reprezentacji Polski.My nie mamy pieniedzy na transfery z zagranicy a po co ściągać czwarty garnitur ? Lepiej silną pakę z Polaków budować uzupełnioną tylko ciekawymi obcokrajowcami ze stażem w niezłych klubach (Edson czy Roger).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.