Skocz do zawartości

Metro Exodus


Faka

Rekomendowane odpowiedzi

Przed chwilą skończyłem, nie otwieraj spoilerów jeżeli nie ukończyłeś gry!


Mimo straty Wojaka na moście, udało mi się uzyskać dobre zakończenie ( Artem przeżył, został dowódcą zakonu ).
Więc prawdopodobnie utrata jednego wojaka wiele nie zmienia. 

Co do gry... warto było czekać, pierwsze levele to odskocznia od starego klimatu, jednak robią wrażenie.

Ostatni poziom... w niektórych momentach myślałem że zrobię sobie pauzę, klimat grubszy niż w 2033 i LL. 
Miasto bardzo przypominało Moskwę... ale Moskwę roz(pipi)ały głowice, a tutaj miasto stoi całe... ino puste.
Ciekawe co NATO i USA zrzucili że promieniowanie było kilka razy większe niż w Moskwie. Były może notatki na ten temat? Bo tylko znalazłem coś od czołgisty ale nie wiele wytłumaczono.
Do tego etap w Instytucie i nowi znajomi - strasznie czuli na normalu, ciekawe co będzie na poziomie Stalker.

Różne zwidy i zjawiska paranormalne - przypomniało się M2033.

Technicznie:
Grałem na zwykłej PS4, mimo długich loadingów grafika w pewnych momentach

( wschód słońca nad Wołgą, Pustynia czy wjazd do ostatniego miasta w zamieci śniegu i radioaktywnego pyłu )

ryje beret. Tak to trzyma dobry poziom jak na kilkuletnie konsole. 
Spadki - wiadomo że były. Jednakże nie odbierało to przyjemności z gry. Były pojedyńcze bugi z dźwiękiem czy detekcją kolizji ale to marginalne wypadki.


Trochę przerwy i pora przejść na wyższym poziomie trudności.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Ukończyłem pustynię i



chyba wiem od czego może zależeć zakończenie po tym co zobaczyłem co się dzieje z Anią. Obstawiam, że w zależności od naszych czynów uda się ją uratować bądź nie. 

 

Ale jeśli chodzi o miejscówkę to jezusie panie jakie cudo :fsg: 

 

Przepiękna miejscówka i niezwykle klimatyczna. Aż nie chce się jej nigdy opuszczać, cóż za cudowna zmiana po nijakiej pustyni. :banderas: 

 

Odnośnik do komentarza

Czytałem na necie, że RDR2 potrafi zmienić Xbox One X w odkurzacz ale niebralem tego zbyt serio do czasu, kiedy usłyszałem co robi 4k w Metro u mojego znajomego na koxie - to coś strasznego!

U mnie na szczęście cichutko szumi, jest to ledwo słyszalne przy wyłączonym głosie w tv.

 

Co do samej gierki to jest naprawdę klimatyczna i przyciąga do konsoli.

Na koksie, póki co nie zauważyłem ani spadków klatek ani bugów.

A graficznie w 4k to miejscami next-gen.

 

 

Odnośnik do komentarza

Kupiłem co prawda w dniu premiery ale dopiero teraz przysiadłem nieco na dłużej. Wcześniej mialem jednak obawy po trailerze czy podejdzie mi granie w widoku z pierwszej osoby, wszak przyzwyczaiłem sie bardzo do grania w tytuły z kamerą zza pleców postaci. Ale dzięki ukochanemu Borderlands2 polubiłem fpp i teraz sobie nie wyobrażam grania inaczej. 

Świetnie wykonany świat, postacie i ogólnie atmosfera gry. Ciekaw jestem ile czasu zajmie wbicie cebuli w Exodus :)

Odnośnik do komentarza
  Ja do dzisiaj nie slyszalem jeszcze wiatrakow w moim Xie.

 

Chyba musze w totka zagrac.

 

Nono..Chcesz powiedzieć, że żar kumuluje się u Ciebie w małym pudełeczku i nie jest wydmuchiwany na zewnątrz?

Kurcze to komputery kręcą wiatrakami by schłodzić urządzenie a nawet switch w doku słychać jak wypuszcza ciepłe powietrze

 

 

 

Odnośnik do komentarza
26 minut temu, ASX napisał:

Możecie te posty przenieść do tematu wiatraków i wpuszczania oraz wypuszczania powietrze? 

 

Kolos mógłby mieć tam moda 

 

kolos wspomniał o tym w poscie w którym napisał też o samej grze.

 

Asx to takie narzedzie ze ani nie dopier,odlił się do kolegów z którymi gra w piraty,  ani do GSR'a, a wszyscy oni napisali posta w temacie tylko o wiatrakach.

 

No, to już ośmieszyłem asaxa, można czyścić. Możecie mu dac moda w dziale podnóżków xD

1 minutę temu, mate6 napisał:

Jak można za takie coś brać pieniądze. XD

Na pc też to występuje?

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Starh napisał:

Chciałem kupić tę grę, ale czy ona naprawdę aż tak źle chodzi na prosiaku? Ktoś może testował?

 

Co ciekawe przy wystrzale też niekiedy da się odczuć laga, trochę, jakby dźwięk się spóźniał . Chyba, ze to celowe zagranie, No, ze słaba jakość ammo?

Odnośnik do komentarza

Skończyłem Wołgę. 

 

na upartego to można ją skończyć w jakieś 2,5-3 godziny, prząc przed siebie, olewając szukanie znajdziek i tych dwóch rzeczy. Myślałem, że trochę więcej rzeczy do zrobienia tam będzie, aby ciuchcia ruszyła. Jak kolejne mapy będą tak krótkie, to trochę lipa

 

Potem wiadomo co (na plus) i wjazd na pustynię. 

 

Jazda Aurory, nie wybierając mapy, to zapętlony odcinek, może trochę zmieniany, ale budynki te same. 

 

Edytowane przez PiotrekP
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.