Skocz do zawartości

Wolfenstein 2: New Colossus


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

Duża jest różnica między Call me Terror-Billy!, a I am death incarnate!? Zamierzam niebawem się zabrać za gierkę i nie będę przecież przechodzić na normalu, z drugiej strony nie chce mi się powtarzać jednego checkpointa przez godzinę, skoro i tak nie ma szans na calaka przez Mein Leben. Ten Call me Terror-Billy! jest odpowiednim wyzwaniem bez frustracji? W poprzedniej części mam calaka, ale tutaj chyba jest trudniej niż tam na Uber? 

Odnośnik do komentarza

Wolf 2 podobnie jak cześć pierwsza ma dość nierówny poziom trudności. Zdarzają się momenty, że giniesz jak przysłowiowy kot, po czym dalej idzie w miarę łatwo. Poziom trudności możesz ustawiać nawet w trakcie gry, w górę czy w dół, bez znaczenia.  Zacznij od wyższego, potem go zmień, jak (pipi)vy i pad będą latać po pokoju xD największymi problemem jest nie zgon, a dość długi ekran ładowania po nim. Chyba że na XoX jest szybszy. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No i cóż, w połowie załatwiania uber-generałów z Enigmy i dozbierania brakujących znajdziek celem wbicia platyny (trzeciej w mojej karierze, po FC Primal i Life Is Strange), wpadłem na to forum i dowiedziałem się, że na Mein Leben gra się z permadeathem. I skrzydła podcięte, plan legł w gruzach - nie mam już tyle czasu i cierpliwości co kiedyś, szkoda.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Voytec napisał:

Tak czytam na początku co piszesz, że masz platyny w Primalu i LiS i nagle chcesz wbić ja w nowym Wolfie i kompletnie mi to do siebie nie pasowało. 

 

PS4Trophies ogłosiło platynę w New Colossuss najcięższa platyna 2017. 

Wiesz, sentyment do RTCW - byłem pierwszą osobą w swojej ekipie, która przeszła ją na najwyższym poziomie trudności. Do dzisiaj uważamy ją za kultową w swoich kręgach, przeszedłem ją z 8-10 razy i do dzisiaj znam większość misji na pamięć. Tutaj również Mein Leben wymaga wyuczenia się miejscówek, wybrania optymalnych broni i jednej z trzech zdolności specjalnych, a że czasu za mało, to jednak odpuszczę, chociaż cholernie mi szkoda.

 

A platyny w dwóch wymienionych grach wzięły się stąd, że bardzo mi się podobały, a przy takich chcę wykręcić z gry wszystko, co możliwe. Nie łykam gier masowo, bo nie mam czasu i w wolnej chwili gram głównie w FIFĘ (Ultimate Team z całym szeregiem skryptów itd. - w końcu to EA) jednak uzależnia. Do niedawna też katowałem tryb Zombie w multi w Black Ops III. 

 

Pozostaje jednak za ogarnianie kupki wstydu, najlpierw jeszcze sprawdzę to pierwsze DLC do WOlfa :D

Edytowane przez WuHaPe
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Cześć.

Włączyłem dziś konsolę, zainstalowałem aktualizację, włączyłem Wolfensteina II z myślą że pozabijam nazistów a tu zonk. Mam misję poszukiwania ręki, i idę do pewnego czarnoskórego gościa w Cantynie żeby powiedział mi co i jak, i gdy naciska przycisk interakcji wywala błąd CE-34878 i gra się wyłącza..... Miał ktoś podobny problem ? 

Odnośnik do komentarza

Dzięki Dr.Czekolada ! Wystarczyło odinstalować i zainstalować jeszcze raz, plik zapisu został. Mogłem dokończyć przygodę :)  W szybkim tempie 11 h naparzania do nazistów, dla mnie gra takie 8/10, super filmiki, ale trochę zaczęło mnie nużyć ciągle to samo, zabiajanie setek tych samych postaci, tych samych mini bosów, tych samych bosów. Ale na godzinne odstresowanie po pracy, gra jak najbardziej na bardzo duży plus :) 

Odnośnik do komentarza

Właśnie skończyłem i jakiś bez rewelacji ten nowy Wolf. Oprócz, to 

Spoiler

Akcji w sądzie 

  brak jakiś ciekawszych poziomów godnych zapamiętania, kiedy jedynka miała ich co najmniej kilka. Końcówka bardzo słaba i chyba zabrakło im budżetu na dopieszczenie gry.

Spoiler

Etap końcowy jest prawie identyczny, jak ten który przemierzamy na początku gry.

A pomysł z opcją powtarzania tych samych etapów, tylko z możliwością zebrania znajdziek i wyeliminowania jakiś dowódców, uważam za bardzo nieudany. Dość mam takiego recyklingu w grach. Niby jest to opcjonalne ale miałem takie wrażenie, że wepchnęli to na siłe, żeby zatuszować trochę to, że nie mieli pomysłów na ciekawe poziomy. 

Spoiler

Poza tym brak końcowego bossa, kiedy i TNO i The Old Blood go miały.

Aha, byłbym zapomniał. Widać było po to stylu graficznym i niektórych etapach, że to ci sami ludzi stali za grą, którzy wcześniej zrobili Riddicki. Skojarzenia z grami o łysym zabijacie miałem natychmiast po rozpoczęciu gry. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Nie grałem przed tym paczem, ale loadingi rzeczywiście sa szybkie.

 

Gierka jest świetna. Graficznie i gameplayowo bardzo mi pasuje. Było o tym juz wspominane, ale gunfeeling mógłby byc w przypadku niektórych giwer lepszy. Wydaje mi się, że w New Order dźwięk wydawany podczas strzelania był lepszy, bardziej basowy. Tutaj jest mniejsze Boom, ale i tak jest ok. 

 

Wkur.wia ilość znajdziek, których nie chce się nawet czytać mimo, że są w większości napisane z humorem. Za dużo tego. W Doomie czytałem każdą notatkę, tutaj robię to wybiórczo . No i smęcący Blazkowicz jest jak miękka faja, ale pewnie chcieli pokazać jego ludzką stronę :P

 

Póki co gra się zaje.biście i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...