Skocz do zawartości

Wolfenstein 2: New Colossus


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Ogrywam sobie właśnie tego hiciora i mam wrażenie, że gram w poprzednie części.

Praktycznie to samo...

Nie powiem,  fajnie się strzela i takie tam, ale czy ta wyrzynka biegnących w moją stronę na złamanie karku kamikadze się nie znudzi w połowie gry?

No nie wiem.

 

Chyba dobrze, że  nie kupiłem na premierę w pełnej cenie. 

Odnośnik do komentarza

Mnie tam grafika w tych tytułach nie robi zbytnio. Owszem, jest spoko, "dwójka" na pewno jest dużo ładniejsza, ale też jest nierówna pod względem pacingu i przez to, że jest strasznie rwana i szarpana, to nawet grafika mi nie pomaga. Znów taka trochę kontynuacja, jak w przypadku Tomb Raider, w której chcieli zaszaleć, zrobić grę większą, z większą ilością atrakcji, ale całościowo wypada gorzej od swojej poprzedniczki, w której proporcje zabawy były dużo lepiej wyważone, dzięki czemu gra sprawiała wrażenie bardziej przemyślanej całości.
The New Colossus zbyt często przypomina zlepek pomysłów, które nie do końca ze sobą współgrają.

Odnośnik do komentarza

Skończyłem jakiś czas temu tego wolfa i jestem mimo wszystko lekko rozczarowany przez brak jakiegoś normalnego finału. Praktycznie brak bossów tylko wielkie roboty zamiast nich. Po akcji na lotniskowcu myslałem, że będzie jeszcze jeden level i walka z Hitlerem XD coś źle przeczytałem na forumku i myślałem, że ostatnim bossem jest Hitler w mechu. Ten oczywiście śię pojawia i jest nawet zabawnie. Nie uważam, żeby przesadzono z tym groteskowym humorem. W ogólnym rozrachunku gra wydaje mi się nijaka jeśli ją porównać do New Order. Grafika jest świetna, efekty cząsteczkowe kopią jaja i tyle. Muzyka jak zwykle jest bardzo ok, miejscówki klimatyczne. Czego mi brakowało to konkretnej sieczki, za mało przeciwników na mapkach, czasami jak się rozkręciłem a walka się już kończyła. Niektóre duże pomieszczenia aż się prosiły o dobrą wymianę ognia. Oczywiście sa miejsca gdzie tego nie brakuje, ale niedosyt pozostaje. Do tego smęcący Blaz, ciężko się go słucha. Misje dodatkowe to recykling starych miejscówek, początkowo fajna sprawa, ale czemu jest tych celów aż tak dużo :/ zrobiono to pewnie w celu wyzbierania walających się itemów do kolekcjonowania, których tez jest za dużo bo można w głowe dostać. Gierka jest dobra, początkowo świetna, końcówka za to zawodzi lekko. DLC raczej nie kupię, bo nie bawi mnie gra jakimiś randomami wolę Old Blood ograć teraz. 8-/10, może 7+.

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
16 godzin temu, Frantik napisał:

 

Wychodzi na to że miejscami to tak inna gra wyprana z detali, ze ścianami a la Sega Saturn :D  że jeżeli byśmy się cofneli kilka lat wstecz to i konwersja na X360 byłaby możliwa :potter: Jaki jest więc sens wydawania takiego sprzętu w 2018r. po to żeby ładnie wyglądały na nim tylko kolorowe gierki typu Mario czy Fortnite!?

Edytowane przez Mr. Montana
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, _Be_ napisał:

Switch nie wyszedł w 2018 to raz dwa przypominam, że konsola jest przenośna

 

Którą ja np. sprzedałem bo do przenośnego grania dla mnie w ogóle się nie nadawała ( meega niewygodna do grania, w dodatku gry w HD na tak małym ekranie nie bardzo mi pasowały). Aczkolwiek Switchunio na pewno do mnie wróci wraz z premierą Shin Megami Tensei V, ale takie dziadowskie porty to nie wiem po co w ogóle robią, dla mnie granie w takie coś, to jak pójście na film 3D bez okularów, albo oglądanie filmu nagranego telefonem w kinie. Niby jest jakaś namiastka tego, co reżyser chciał nam przedstawić, ale czy o takie doświadczenie naprawdę chodzi?

Odnośnik do komentarza

Dzis kupilem pudlo na Switcha. Bede ogrywac w drodze do domu. Jako, ze gram w portable mode to tylko to mnie bedzie interesowalo.

Sama konsola ma swoje "braki", ale dla mnie to jest konsola przenosna z opcja podpiecia do TV ;)

Mimo opcji (tanszego) zakupu na kompa czy na XO wole wersje przenosna (nawet z pewnymi ograniczeniami, ktore watpie aby tak mocno wplywaly na gameplay).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Granie w Wolfa na Swticha w 30 fpsach to trochę półprodukt, nie rozumiem tego wyboru, ale co kto lubi. Fakt, że taka w miarę duża i rozbudowana gra wychodzi na "przenosniaka" jest godna odnotowania, ale osobiście strasznie można sobie popsuć opinie o takich grach jak Doom czy Wolf kiedy wersje na PS4/Xboxa chodzą w "4K" i 60 fpsach i tak najlepiej się smakuje te gierki. 

 

Ogólnie port poprawny z tego co czytałem ale 

 

Cytat

The end result is a game that is remarkably close to the existing versions, but it's also the blurriest game of the generation thus far - but the how and why is worth exploring. For starters, like Doom, Wolfenstein 2 utilises an adaptive resolution feature that adjusts pixel count based on load. We pixel counted a wide variety of shots from the docked mode, and came up with a whole host of results. Everything ranging from a top end of 720p to 1216x684 to 540p and 432p all the way down to 640x360

 

Odnośnik do komentarza

a ja chetnie zagram w drugiego wolfa na switchu właśnie. W końcu przejdę jedynkę z dodatkiem na stacjonarkach, a na Switcha wleci dwójka. strasznie mnie ciekawi ta pozycja na przenośniaku, podobnież DOOM, pomimo skończenia na X1 chętnie sprawdzę jak się sprawuje mobilnie :lapka: nie powiem, trochę się ekscytuję na myśl o kakodemonach w łożeczku pod kołderką na switchuniu 

Odnośnik do komentarza

4k na malym ekranie mnie nawet nie interesuje ;)

Jasne, 60 FPS by bylo naprawde zajefajnie, ale jestem swiadom ograniczen Switcha. Inaczej bym go nawet nie kupil, albo po prostu gral w Multiplatformy na XO.

 

@Rayos Jak ukoncze to pewnie bede chcial go opchnac  jak cos ;) - dla mnie to gierka na jeden raz bedzie raczej, a do kolecji nie potrzebuje (tylko Exy). Potem wrzuce na ruszt Crasha.

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Kolos28 napisał:

@Raptor
Daj znać czy na switcha są polskie napisy Oki? emoji4.png

Wydaje mi sie, ze nie ma. W opcjach jest tylko wybor "All" lub "Foreign" (obstawiam, ze niemcy gadaja rowniez cos tam po niemiecku) dla napisow.

Sam system switcha nie ma opcji jezyka polskiego, wiec wnioskujac na powyzszym - nie ma.

 

@Rayos dam znac na bank :)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Pogralem troche i nie jest zle, chociaz poczatek byl ciezki.

Standardowo zwiekszylem poziom trudnosci, ale po jakims czasie musialem go obnizyc.

Troche ciezej mi sie celuje, nie wiem czy to problem ustawienia analogow, malego ekranu czy, ze gram podczas jazdy autobusem. Wydaje mi sie, ze wszystko do kupy :P

Graficznie nie moge sie przyczepic bo jak na gre na handhelda to jest bardzo dobrze, jak dla mnie poziom podrasowanych X360/PS3. Bawic sie w docku nie planuje (nawet nie mam kiedy).

Jedna wada jest rozmiar czcionki napisow (przynajmniej w trybie przenosnym) - powinna byc 3-4x wieksza, nie wiem kto pomyslal, zeby dawac takie pipidowki do czytania.

 

Na razie bawie sie dobrze i nie zaluje floty :)

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, Raptor napisał:

Jedna wada jest rozmiar czcionki napisow (przynajmniej w trybie przenosnym) - powinna byc 3-4x wieksza, nie wiem kto pomyslal, zeby dawac takie pipidowki do czytania.

 

To samo jest z Doomem i jest to bardzo słabe. Zupełnie się nie starają pod tym względem, ledwo się niektóre napisy da przeczytać.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...