Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus Remake


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

 

Masakra jak dużo temu remasterowi uciekło magii Team ICO. Strasznie to wygląda. Czemu ze wszystkich gier muszą krzywdzić takiego klasyka?

 

Super porównanie Figaro naprawdę :/ - przecież na tym zdjęciu ze zwiastuna nic nie widać.  

 

Poza tym akurat facjata Wandera z oryginału to kwestia całkowicie trzeciorzędna - w każdym razie ja zawsze odbierałem to jako nic ważnego. Ot jest, ale nie pełni kluczowej roli w budowaniu klimatu. 

 

Ja akurat mam odwrotne wrażenie od twojego - klimat został zachowany, ale pojawią się też nowe środki wyrazu. Chyba zbyt zerojedynkowo podchodzisz do tematu.

Odnośnik do komentarza

jak się rzucili xd

 

niemożliwe, że jestem jedynym, który poczuł że coś jest nie tak, gdy leciał ten trailer. Jakby niektóre elementy były zrobione dobrze, a inne gorzej, niczym z plastiku. Ale zrzucę to na wczesność pracy i oczekuję, że finalnie efekt będzie okej.

Odnośnik do komentarza

Nie chce się przypier*alać, ale czy ten remake był na prawdę konieczny? Bluepoint robi świetne remastery, widać, że sony chce zrobić na swoich starych markach. 

 

Zamiast remastera wolałbym żeby dali kase Team ICO i zrobili dwójke. Ta gra na zawsze zostanie w moim serduszku jako day one na PS2 w papierowym opakowaniu  :nyam2:

 

 

Z drugiej strony możliwym być fakt, że dwójeczka jest już w produkcji i chcą takim zabiegiem marketingowym zdobyć nowego odbiorce, który kupi dwójeczke. Wtedy wybacze  :empathy:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Gra zasługiwała na remake, ponieważ miała problemy z płynnością i rozdzielczością, jest większa od Ico.

Ico na moje do dzisiaj wyglada pieknie, chodzi płynnie i nie potrzebuje remake'u.

 

Całe to pie,rodlenie ze robienie remakeów to odgrzewanie kotletów jest zalosne, kazdy ma swój rozum, i może nie kupic, a ten kto chce jest zachwycony.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Wygląda to zayebiście, ale morda kolosa z dawnej wersji ma pewną tajemniczość i grozę, a ten nowy misiek jak się patrzy to nie wiem czy chce mnie przytulić, czy mi luja przywalić czy co

 

Ej no te kolosy w oryginalne też miały niejednoznaczne twarze 

 

maxresdefault.jpg

 

ja miałem wrażenie, że wręcz misiek jest przestraszony i ja go morduje z zimną krwią a nie, że on jest jakąś krwiozerczą bestią, która mnie chce rozyebać na atomy

Gra zasługiwała na remake, ponieważ miała problemy z płynnością

 

Remaster z kolekcji HD masz w sztywnych 30 fpsach więc trochę to tlumaczenie z dupy

Odnośnik do komentarza

Widzę, że niektórym mocno pamięć szwankuje

 

 

Przecież niejednoznaczny wygląd kolosów to jedno z głównych założeń fabuły - na końcu przecież okazywało się, że były one czymś w rodzaju strażników krainy, które trzymały w sobie złą esencję demona, który obiecał nam wskrzesić ukochaną. I przypominam - nigdy nie atakowały gracza, póki ten nie zaatakował ich. Wyjątkiem był ostatni kolos

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Widzę, że niektórym mocno pamięć szwankuje

 

 

Przecież niejednoznaczny wygląd kolosów to jedno z głównych założeń fabuły - na końcu przecież okazywało się, że były one czymś w rodzaju strażników krainy, które trzymały w sobie złą esencję demona, który obiecał nam wskrzesić ukochaną. I przypominam - nigdy nie atakowały gracza, póki ten nie zaatakował ich. Wyjątkiem był ostatni kolos

 

 

no właśnie, ogarnij dałna blubi :*

Odnośnik do komentarza

Fajnie ten remake wygląda ale po raz kolejny to typowe golenie graczy, wydawanie znów tej samej gry i żerowanie na sentymencie. Mam czasem wrażenie, że cała generacja się na tym opiera.

 

nah....

 

albo może trochę. gorzej jakby byłby to zwykły remaster remastera. nowy silnik zawsze na plus. imo ważniejsze aby ulepszyli sterowanie Wandera (bo te Argo jest do dziś bardzo fajne). ze wszystkich gier team ico sterowanie w sotc nawet dziś się trzyma, ale dla kogoś kto nigdy nie miał z nim do czynienia/ w ogóle ominęła go VI generacja, to będzie dobry ruch

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

 

Widzę, że niektórym mocno pamięć szwankuje

 

 

Przecież niejednoznaczny wygląd kolosów to jedno z głównych założeń fabuły - na końcu przecież okazywało się, że były one czymś w rodzaju strażników krainy, które trzymały w sobie złą esencję demona, który obiecał nam wskrzesić ukochaną. I przypominam - nigdy nie atakowały gracza, póki ten nie zaatakował ich. Wyjątkiem był ostatni kolos

 

 

no właśnie, ogarnij dałna blubi :*

 

 

Ale przecież ja o tym wiem. Mówię tylko o odczuciu jakie miałem podczas spotkania z pierwszym kolosem, a to,

że Wanderer był egoistą

no to jest sprawa oczywista. 

 

Ludzie przeciez to jest jedna z moich ulubionych gier w historii, nie musiscie mi pisać takich oczywistości. 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.