Skocz do zawartości

Shadow of the Colossus Remake


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, dawno nie miałem gry na płycie.
Dziś kupiłem kolosy i właśnie instaluje grę.
Mam pytanie, u Was też tak wolno przebiegała instalacja gry? U mnie ten pasek podczas instalacji zapełnia się już z 4 minuty i dopiero zapelnił się do połowy.
Z tego co pamiętam to zawsze jak instalowalem gry z płyt to trwało to kilka sekund...

Odnośnik do komentarza

4 minuty i do połowy to wydaje się optymalnie, bo u mnie cała gra instalowała się według licznika 10 minut. Natomiast zawsze instalacje długo trwały, ta i tak jest szybka bo i rozmiar gry mało imponujący. Być może masz takie wrażenie bo wiele gier odpala się po zainstalowaniu mniejszej ilości danych i dalej w tle instaluje się do końca, a tutaj instaluje całość przed uruchomieniem.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Mam i ja. Miałem nie brać tak szybko bo miałem na PS2, kupiłem na PS3, no ale nie powstrzymałem się czytając wasze spusty. Ło błoże faktycznie jakie to jest dalej dobre, ba jeszcze lepsze niż kiedyś. Grafika to fucking majstersztyk i faktycznie wersja kinowa ma dużo lepszą grafę (nigdy nie było takiej różnicy). "4k", hdr, szeroki gamut + tryb kinowy, a wsio w 60 calach (oryginał ogrywany w 15 calach;) ) to zrywa kapciuszki. Ponadto sterowanie trochę ulepszone także na plus.

 

Co do reszty to wiadomo. Jak ktoś nie grał to niech przygotuje się na czystą gierkę singiel player, z dużą imersą (brak hud, mega "koński" koń, wspaniały klimat) bez durnych rakowych rozwiązań (znaczniki, kupne rzeczy, aktywności na silę itd.). Mam tylko jedną zagwostkę.Ciekawe jak to jest grać w to obecnie pierwszy i to jeszcze w takim odświeżeniu.

 

aaaa dobrze, że mimo wszystko wiem czego się spodziewać bo to jest jedna z tych nielicznych gierek, którą jak się skończy pierwszy raz, to czuje się uczucie pustki :kaz:

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza

Nie wiem jak ale pokonalem ta kur.we nr 3 :obama:

 

Od razu podpowiem wam jak ktos bedzie mial klopot z rozwaleniem nadgarstkow po prostu na samym poczatku czekac tam gdzie gra nam startuje, nakrawedzi areny gdzie jest beton, wtedy on nie uderza tylko podchodzi. Gdy juz podejdzie wystarczajaca blisko lecimy na srodek kolo niego. On sie odwraca a my stoimy nieruchomo wtedy na 99,9 % wlacza sie animacja uderzenia o ktorej mowil rozi. 

 

A przy wspinaczce to juz niech bog was prowadzi

Odnośnik do komentarza

Tak wiem, że kostek jest  w produkcji. Nie wiadomo tylko, jaki kształt przybierze, gdy już zaprezentują pierwszą rozgrywkę.

Może to być równie dobrze tylko remaster podniesiony pod HD.

Oczywiście osobiście mam jednak nadzieje  że będzie to jednak taki Rimejkowy strzał w ryja jaki zaaplikowali nam przy okazji Shadow of The Colosu czy Trylogi Crasha.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Rozi napisał:

Ale ta gra ma duże przywiązanie do szczegółów. Jak traficie jaszczurkę strzałą w ogon, to zacznie wierzgać, a potem ucieknie zostawiając go za sobą :D

 

Gdzie mogę znaleźć żółwie?


Nom, i tak było już za czasów PS2 :reggie:
Jeśli chodzi o żółwie to sprawdź F2 na mapie - jest kapliczka i obok niej kilka skał z krzakami, a w okolicy chyba ze 3 żółwie :)

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie ten cały

Spoiler

kapłan/starzec przecież mówi coś w stylu "Jeśli w jakiś sposób jednak uda Ci się przeżyć w tym niegościnnym świecie to mam nadzieję, że odpokutujesz za to, co uczyniłeś" (czy jakoś tak). Więc Wander ma całe nowe życie, żeby naprawić to, co nawywijał. No i jak dorośnie to będzie miał fajną MILF do bzykania :potter:

 

Odnośnik do komentarza

I przeszedłem dziś po raz pierwszy w swoim życiu Shadow of the Colossus. Niesamowita gra, pod względem klimatu, rozmachu, muzyki. Gameplayowo jest prosta, a zarazem satysfakcjonująca. Naprawdę piękna przygoda. Tak piękna, że pokuszę się o platynę. Czy zaliczyłbym ja do gier życia? Raczej nie. Może przez to, że nie miałem okazji zagrać w nią w 2005 roku. Jednak takie gry stanowią kamienie milowe w naszym hobby. 

 

Ale co się nawkurwiałem czasami na niedojebane skoki i kamerę, to moje. Ostatni Kolos to był festiwal upadków i kurw lecących po ścianach. Coś czuję, że ten i Kolos numer 13 napsują mi duuużo krwi. Ten wodny z zębami na głowie też był upierdliwy. No zobaczym.

Edytowane przez Rozi
Odnośnik do komentarza

Wczoraj objechałem całe miasto żeby kupić monstera ale nigdzie nie było wiec kupiłem kolosa. Dzis odpaliłem, pierwszy filmik i pojechałem w kompletnie przeciwnym kierunku niż pierwotnie mieczyk wskazywał ^^ No i przed pierwszym bossem zwiedziłem chyba pol mapy, gdzie nawet nie wiedziałem ze mapę można otworzyć i dopiero jak kuzyn odpalił u mnie grę to się tego dowiedziałem. Byłem w szoku bo myślałem ze wkroczyłem z głównej ścieżki  i to co widzę to opcjonalne lokacje do zwiedzania ale jak już zatoczylem koło i wróciłem do początkowej lokacji to zabiłem w końcu pierwszego kolosa i teraz mieczyk pokazuje kierunek który obrałem na początku xd tak czy siak gra jest przepiękna. Pierwszy raz gram w ta dzieło choc jak z 2 lata temu kupiłem ps2 żeby pograć w zaległości to sotc byl w chorych cenach wiec odpuściłem. Ze tak wielkie mapy można było wsadzić do tamtej poczciwej konsoli. A to co bluepoint odwalił z grafika to są czary a gram tylko na bieda ps4 wiec wole nie wiedzieć co jest na prosiaku z 4k i hdr. Co prawda dopiero 1 kolos za mną, acz mapy zwiedziłem sporo i gra jest poprostu monumentalna. To chyba najlepsze określenie. Czuje ze czeka mnie niezwykła przygoda. I to za jedyne 139 zł prosto z pułki sklepowej :o

Odnośnik do komentarza

Jesli chodzi o tt na hardzie ostatniego przeszedlem za pierwszym razem, jest dosc sporo czasu nie powinien wam sprawic klopotow. Za to kolos nr 3 i 15. No powodzenia :yao: W 15 cale chu,jnie robi to ze final hit trzeba zrobic w dlon. 

Radze wam 3 i 15 zrobic na poczatku jak ich rozje,biecie to potem juz z goreczki

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...