Skocz do zawartości

PES 2018


Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_
12 minut temu, Twarożek napisał:

Powiem ci, ze jak bierzesz Liverpool, Rome itd

Przecież wybór zespołu nie ma nic do rzeczy, to zależy od wysokości dywizji bo żeby awansować trzeba grać słabszymi zespołami bo potrzebujesz dużo punktów. 

 

Ostatnio trafiłem Real grając Valencią czy Olympique Marsylia i kurczę gralo się dobrze, nie czułem się słabszy ale problem był taki, że moich drużynach napastnicy mieli koło 80 OVR a tam wiadomo Bale, Ronaldo i tam gdzie nie pier.dolniesz to wpadnie, zwłaszcza po patchu gdzie wpadają bramki z du,py z dystansu i cześć, a ja się tam poce, kreauje akcje i wale kosmiczne zezy a tutaj cyk głowka Ronaldo i pozamiatane. 

 

Właczyłem raz mecz Realem i ku,rwa jaki samograj xD Grałem z typem co mial Inter, był nawet lepszy mi się wydaje ale przy 5:1 dla mnie walnął rage quita i tyle. Nie rozumiem jak ktoś ma przyjemność z grania takimi cyborgami ale ok. 

Odnośnik do komentarza

Ciśnnę cały czas w PESa, generalnie gra świetna, ale pograłem trochę w demo Fifa i kilka spraw mi przeszkadza. Zdecydowanie za szybkie tempo jest na pozycji 0, wlasciwie z kompem na drugim najwyższym poziomie, każdy mecz wygląda podobnie, czyli atakuje przez całą pierwsza połowę, natomiast w drugiej komp zaczyna grać zdecydowanie lepiej. Za łatwo też stwarzam sobie sytuacje strzeleckie. Ciężko to wszystko określić, ale myślałem że włączę Fife, trochę pogram i uznam że kaszana, a tymczasem tak nie jest. Za to PES to mistrz animacji, detekcji kolizji. 

Odnośnik do komentarza

Teraz włącz FIFę jeszcze raz, zagraj mecz i w jego trakcie zastanów się, jaka byłaby to gra gdyby pozbawić ją licencji i otoczki. Licencje i otoczka całkiem nieźle maskują drętwy, drewniany gameplay i tworzą iluzję nie-tak-słabej gry.

Odnośnik do komentarza

Zapewne masz rację, jednak wydaje mi się że w Fifa ciężej jest się dostać pod pole karne, przez co więcej gra się atakiem pozycyjnym, a tu pyk pyk i jestem przy polu karnym. No cóż muszę spróbować na najwyższym poziomie i szybkości - 1. Trochę boję się gier online, że będzie ciągle bieganie z R1

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 25.05.2018 o 13:27, krzyhu923 napisał:

https://www.pesworld.co.uk/ps4-downloads

 

Brakuje Bundesligi, tylko loga rozgrywek, drużyn, stroje dla drużyn obecnych w oryginalnej grze, miniaturki menedżerów i stadionów. Jeśli chcesz mieć Bundesligę to musisz poczekać na kogoś innego, bo ja nie lubię fanowskich statsów u piłkarzy, więc nie śledzę tematu.

 

Ze względu na ograniczenia gry/konsoli, dla najlepszych lig pobierz stroje w formacie 2048 (wyższa rozdzielczość), a dla przykładowo portugalskiej lub drugiej hiszpańskiej wybierz 1024. Jakość niby o połowę gorsza, ale i tak świetna i podczas normalnej gry ciężko odróżnić. Różnicę zauważysz na powtórce, najeżdżając kamerą jak najbliżej zawodnika, więc nie ma problemu.

 


Czyli rozumiem, że tutaj nikt nie bawił się w jakieś dodatkowe twory, tylko urealnił istniejące drużyny/loga/stadiony - tak?

No i sprawa formatów... Można wszystkie stroje pobrać w wyższej rozdziałce? Bo czytam o jakichś ograniczeniach, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi :)

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Wredny napisał:


Czyli rozumiem, że tutaj nikt nie bawił się w jakieś dodatkowe twory, tylko urealnił istniejące drużyny/loga/stadiony - tak?

No i sprawa formatów... Można wszystkie stroje pobrać w wyższej rozdziałce? Bo czytam o jakichś ograniczeniach, ale nie bardzo rozumiem o co chodzi :)

Tak, tylko to co jest w oryginalnej grze. Na PC można pobrać wszystko w wysokiej rozdzielczości i bez problemu wgrać, na PS4 jest problem i trzeba wybrać te najbardziej cię interesujące. Nie powiem ci dokładnie ile lig może mieć w pełni licencjonowane stroje w wysokiej rozdzielczości, ale jak wgrasz je dla angielskiej, drugiej angielskiej i hiszpańskiej to powinno pójść bez problemu. 2 włoska, 2 hiszpańska i portugalska dla pewności niższa rozdzielczość. Później możesz podmienić stroje pojedynczych, lepszych/bardziej znanych drużyn na wyższe rozdzielczości. Ja tak zrobiłem na przykład z FC Porto.

 

Aha, nie zapomnij o tym: http://peswdownloads.blogspot.com/p/competition-emblems.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Wczoraj ściągnąłem sporo z tych linków, ale jednak byłem zbyt pazerny i przekroczyłem limit - trochę o kant doopy potłuc takie rozwiązanie, bo wychodzi na to, że PESa całkowicie można "ulicencyjnić" jedynie na PS3 (a chyba 2018 nawet nie ma na starszej generacji). Na PS4 jest zbyt dużo ograniczeń, co powoduje, że trzeba wybierać, co chcemy mieć na wypasie, a gdzie jesteśmy w stanie przełknąć fabryczne no-name'y... Ja już chyba odpuszczę, musi mi wystarczyć to, co importowałem i tyle.
Ten cały Live-Update to też jakiś żart - pamiętam, jak w PES 2014 w kilku takich aktualizacjach potafili dorzucić ponad tysiąc twarzy (inna sprawa, że tam na premierę wyszło praktycznie demo), a tutaj Lewy wciąż wygląda jak Eminem, a drużyny biorące udział w mundialu nie dość, że nie mają oryginalnych strojów, to jeszcze nawet zmyślone nazwiska (taki Senegal np, że już nie wspomnę o tym, że Sabaly ma w grze obywatelsto francuskie).
Z przyjemniejszych zaskoczeń - nasza reprezentacja. Pazdan, Cionek, Krychowiak, Zieliński - jak żywi, miła odmiana po tych no-name'ach z FIFY18 (choć tam z kolei Bereszyński i Kownacki wyglądają dużo lepiej).
Jak zwykle więc słabo to wygląda w kwestii otoczki, całe szczęście, że gra jak zwykle błyszczy w temacie gameplayu.

Odnośnik do komentarza
Cytat

Lewy wciąż wygląda jak Eminem

No wciąż wygląda jak wygląda, bo KONAMI wydało aktualizację, kiedy sobie przefarbował. Wcześniej miał "normalne". Przecież nie będą 10 razy twarz jednego piłkarza aktualizować, bo oni ciągle coś z tymi fryzurami kombinują. W FIFA jest jeszcze "gorzej", bo tam generalnie od premiery do następnej odsłony jest to samo, tylko ostatnio z okazji MŚ dodali parę twarzy.

 

Cytat

Bereszyński i Kownacki wyglądają dużo lepiej

Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale wydaje mi się, że oni akurat mają twarze stworzone wbudowanym w grę edytorem. Czyli nikt nad nimi specjalnie nie pracował, nie były tworzone na podstawie zdjęć.

Odnośnik do komentarza
35 minut temu, krzyhu923 napisał:

W FIFA jest jeszcze "gorzej", bo tam generalnie od premiery do następnej odsłony jest to samo, tylko ostatnio z okazji MŚ dodali parę twarzy.


Pamiętam słynnego tweeta od Khediry :)

 

Cytat

Nie chce mi się teraz sprawdzać, ale wydaje mi się, że oni akurat mają twarze stworzone wbudowanym w grę edytorem. Czyli nikt nad nimi specjalnie nie pracował, nie były tworzone na podstawie zdjęć.


Fakt, choć chyba tylko w przypadku Bereszyńskiego - Kownacki chyba nawet na face-scan się załapał :)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Pograłem sobie trochę w nowego PES-a i powiem tak: ale to jest fajne! Ostatni raz grałem w edycję 2010 i wspominam ją całkiem sympatycznie. W oczekiwaniu na przeniesienie FIFY 18 do Origin Access wziąłem się za konkurencyjną serię i bawię się świetnie. Bardzo dobry gameplay, czuć moc strzałów, bramki można strzelić z każdej pozycji, a takie soczyste bomby z dystansu dają radochę! Grałem w trybie turniejowym i w Lidze Mistrzów, więc kariery nie chcę oceniać. Polecam na odtrutkę po FIFIE! 

Odnośnik do komentarza
W dniu 7.07.2018 o 13:02, Wredny napisał:

Ta słynna cieszynka Ronaldo została zastrzeżona przez EA? Bo w FIFIE normalnie się chłopak prostuje, a tutaj wygląda, jakby miał postawić klocka na murawie :)

 

jak w prawdziwym życiu, raz wygląda na wyprostowanego raz jakby walił kloca, w przypadku gier kwestia kto robił mocap, EA miało samego Cristiano, a Konami dało jakiegoś figuranta

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2018 o 08:12, kamilradom1910 napisał:

Wiadomo PES nie jest idealny, ale jak da sie mu szanse to jest miodnie. Jego prawdziwa esencja wychodzi w graniu kanapowym oraz online z kolegami. Z nieznajomymi roznie bywa bo seria cierpi od dluzszego czasu na problemy z lagerami i cheaterami , a ludzie zrobia wszystko byle tylko wygrac i popsuc komus zabawe.

Miałem ostatnio typa, 20 min wyjaśniam 3:0 a tu po pierwszej połowie nagle lagi i jedna kreska połączenia z Polakiem :pawel: cudem udało się na 4:4 wykerowac i napisałem typkowi że nie tego łącza nie musiał zamulać i odpsial że za stary jest na to :(

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...