Skocz do zawartości

SNES Classic


Shen

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie, teraz trza znaleźć jakiś konwerter HDMI -> chinch:)

Mam u starszych taki stary TV CRT, ojciec w Niemczech kupił, gdzieś na początku lat 90. Tylko są same chinche z tyłu. I to jeden do obrazu, a drugi do dźwięku (mono). Na nim gierki ze SNESa wyglądały na megadopracowane - Donkey wyglądał jak z plasteliny, a teraz jednak trochę to pseudocieniowanie i piksele irytują.

Odnośnik do komentarza

LCD nie wybacza. Masz tablice pixeli 1:1 i 0 rozmycia. Na CRT masz działo elektronowe, analogowe przetworniki, sam sygnał jest analogowy więc stratny, wszystko się rozmywa, rozdzielczość PAL więc tylko 720×576. Tak się zastanawiam, ludzie na filtry narzekają ale samo CRT było takim filtrem zmieniającym odbiór. Wszystko niewyraźne więc aż tak nie przeszkadzało. Dodatkowo np TV czy VHS miały przeplot czyli wyświetlały pół klatki na raz, raz poziome linie parzyste a raz nieparzyste w celu oszczędzania przepustowości sygnału. To dodatkowo zmieniało odczucia. I ten absolutny brak opóźnienia, 50hz to obraz migał, oczy bolały. Ta technologia raczej nie wróci. Jeszcze kwestia wielkości ekranu - największy TV CRT jaki miałem miał chyba 32 cale. Teraz mamy 50 jako coś normalnego. 50 cali, 720×576 i brak filtrów. Co kto lubi. A propos narzekania to jak napisałem wyżej - gry 2D się starzeją inaczej. 3D to jednak nie to samo. Nawet pseudo 3D jak StarFox straszą teraz a w Mariana z NESa można zagrać spokojnie nie wspominając o pięknym Yoshi's Island. DKC wg mnie gorzej się zestarzał, tam samo jak Super Mario RPG ale grać można. Liczę też na VC na Switcha bo ten ekranik 6 cali więcej wybaczy.

 

Grzybiarz - zobacz czy HDFury nie ma jakiegoś konwertera. Byli w tym kiedyś najlepsi na rynku.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam pytanie do posiadaczy tego sprzetu jakie wrażenia, czy warto? Przyznam szczerze ze w poznych latach 90 nalezalem do obozu Segi. Dzięki Mega Drive spędziłem niezapomniane godziny przy grach takich jak Ristar, UMK3, Sonic czy Batman Forever. Waham sie ponieważ obecnie mam XONE i w ostatnim czasie gram niestety coraz mniej :( Z drugiej strony sentyment podpowiada mi zeby tak na chwile cofnąć sie w czasie :potter: co o tym myślicie ? Konsolkę mam zamówiona ale Nintendo UK ociąga sie z realizacja zamówienia i myśle czy nie zcancelowac ;)  

Odnośnik do komentarza
46 minut temu, pawelgr5 napisał:

Poczekaj cierpliwie. Jeżeli okaże się że nie chce CI się grać to akurat ten sprzęt z łatwością puścisz dalej z minimalna (jeżeli w ogóle) stratą.

 

Wydaje sie zeto rozsądne rozwiazanie, szczególnie ze cyrki sa niemal takie same jak z nesem mini. Ja swoją sztukę zamówiłem w BF i po niecałej godzinie juz tylko ta smutna stronka została

 

 

Edytowane przez Mr. Montana
Odnośnik do komentarza

Bierz. Jak nie siądzie to sprzedasz bez problemu. Dużo lepszy deal niż NES mini wg mnie. Kupa znajomych wzięła z nostalgii i praktycznie nie gra na nim a na snesie już grają. Warto sprawdzić czy ci się spodoba. 

Edytowane przez NemoKOF
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, NemoKOF napisał:

Bierz. Jak nie sądzie to sprzedasz bez problemu. Dużo lepszy deal niż NES mini wg mnie. Kupa znajomych wzięła z nostalgii i praktycznie nie gra na nim a na snesie już grają. Warto sprawdzić czy ci się spodoba. 

 

Zestaw gier naprawdę spoko, choć wg mnie brakuje MK/MK2 i przedewszystkim Chrono Trigger !  w którego lata temu grałem na emulatorze, choć nie ukonczylem to mega plus za muzykę oraz klimat podróży w czasie. Anyway komu Mega Drive mini? PlayStation mini ? :banderas: 

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Wziąłem się za miniSNESa, chcę go mieć go gier 16.bitowych: SNES, GENESIS, ARCADE. 
Wgrałem sobie 65 gier ze SNESa i 10 nie działa :/
Ale widzę scena działa prężnie:

Kupiłem rozdzielacz USB za 7 zł, wepcham pendrajwa i będę mógł mieć kilka GB gier, a nie 256 MB. Jeszcze po wyjęciu pena są nadal oryginalne gry. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, blakuś napisał:


Wiem że jakoś z poziomu Hakchi na PC można wymusić by gry na SNESa były odpalane domyślnie przez RetroArch ( jeżeli masz go wgranego ).

Tutaj pokazane jak to zrobić. (oczywiście RetroArch już wgrany)

 

 

BTW. testowałem dziś MAME, The King Of Dragons, Toki i Aliens śmigają jak talala. 

Edytowane przez bid0n
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 28.11.2017 o 18:27, Mr. Montana napisał:

Mam pytanie do posiadaczy tego sprzetu jakie wrażenia, czy warto? Przyznam szczerze ze w poznych latach 90 nalezalem do obozu Segi. Dzięki Mega Drive spędziłem niezapomniane godziny przy grach takich jak Ristar, UMK3, Sonic czy Batman Forever. Waham sie ponieważ obecnie mam XONE i w ostatnim czasie gram niestety coraz mniej :( Z drugiej strony sentyment podpowiada mi zeby tak na chwile cofnąć sie w czasie :potter: co o tym myślicie ? Konsolkę mam zamówiona ale Nintendo UK ociąga sie z realizacja zamówienia i myśle czy nie zcancelowac ;)  

 

Odkopuje, może jeszcze się zastanawiasz. Jak dla mnie nie warto. Byłem dość napalony, pożyczyłem teraz na kilka dni od kumpla. No jakoś mnie nie zassało. Chociaż fakt, miałem Snesa i dużo gier tam skończyłem. Z drugiej strony jak podstawka pod emu to spoko sprzęt. Dla mnie te 21 gier to zdecydowanie mało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...