Skocz do zawartości

F1 2017


Rekomendowane odpowiedzi

Kolejny wirtualny sezon królowej wyścigów startuje za niecałe 2 miesiące. Pora odpalać bolid.

 

Co nowego, o czym już wiadomo.

 

1. Drzewko Research & Develpment

 

W zeszłym roku wybieraliśmy części do upgrade'ów. W tym roku będziemy mieli do dyspozycji drzewko, gdzie nadajemy ogólny kierunek rozwoju dla inżynierów. Nie zostało jeszcze to sprecyzowane, ale chodzi o skupienie na wybranych elementach - silnik, aerodynamika, podwozie, itd. Niektórzy dziennikarze mieli okazję zobaczyć jak to wygląda. Wiadomo tylko tyle, że drzewko nie będzie linearne, co oznacza, że będzie trzeba podjąć decyzje, które mogą się okazać mniej skuteczne od innych w zależności od przyjętych strategi wyścigu i technik jazdy. System ma nadać rozgrywce głębi.

 

2. Zmiany w fizyce.

 

Zainteresowani wiedzą, że w tym sezonie bolidy przeszły kompletną metamorfozę - z Dr. Jekyl'a zmieniły się w Mr. Hyde'ów. Są większę pod każdym względem. Dopakowane aerodynamicznie i (teoretycznie) od 3-5 sekund szybsze na torach od zeszłorocznych.

 

Różne źródła zgodnie przyznają, że poprawie uległ symulacyjny model jazdy, szcególnie odczuwalny na kierownicach z wyłączonymi wszelkimi asystami. To samo dotyczy AI. Na niższych poziomach trudności kierowcy w mniejszym stopniu naciskają na gracza. Na wyższych trzymają się blisko, ale nie blokują linii i unikają kolizji w większym stopniu, niż w zeszłorocznej odsłonie.

 

3. Bolidy klasyczne.

 

Powrót legend, które tak dobrze były przyjęte w odsłonie z 2013. Jak będą wpasowane w rogrywkę, tego jeszcze do końca nie wiadomo. Najbardziej zgodne doniesienia mówią o wykorzystaniu ich w trybie kariery, gdzie bogaty sponsor od czasu do czasu zaproponuje przejechanie się jednym z nich na którymś z torów i wykonania challenga (time trial, wymijanie określonej liczby aut).

 

Potwierdzone bolidy klasyczne do tej pory:

 
1988 McLaren MP4/4
1992 Williams FW14B
1995 Ferrari 412 T2
1996 Williams FW18
2002 Ferrari F2002
2004 Ferrari F2004
2007 Ferrari F2007
2010 Red Bull Racing RB6
 
Łącznie ma być ich 12, więc 4 kolejne czekają na ogłoszenie.
 
Grafika - na PC, PS4 Pro i XOX potwierdzone 4k i 60fps.
 
Osobisty komentarz:
Zmiany w karierze mogą okazać się na plus. Podoba mi się pomysł drzewka, któy ma nadać głębi w zarządzaniu. Co do klasyków, to liczę na odgrywanie różnych scenariuszy. To co nieoficjalnie jest zapowiedziane brzmi raczej słabo i stawia klasyki w niewykorzystanym potencjale, a szkoda.
 
Ja tam pre order złożyłem i jaram się bardziej niż nadchodzącym FM7.
 
 



 
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

 

Grafika - na PS4 Pro potwierdzone 4k i 60fps.

:oh_you:

 

Tak podają źródła. Na bank nie natywne, ale jaka to różnica w grze wyścigowej? W ruchu i tak nie widać różnicy. Modele bolidów w garażu mogą wyglądać słabiej przy skalowanym obrazie, ale ja już dawno jestem za czasami, gdzie przyrównywało się modele do rzeczywistości. Wszystkie modele drugoplanowe i tak wyglądają słabo (kierowcy, inżynierowie w kokpicie) - dla mnie to nie ma znaczenia.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Gdzie gierka jest dostępna najtaniej w wersji PS4 oraz PC? Wersja PC faktycznie na cdkeys? Rozważam czy zdecydować się na wersję PC czy PS4, stąd moje pytanie bo z racji na kartę graficzną chyba nie będę mógł się cieszyć najlepszymi wrażeniami graficznymi (GTX 750 Ti). :)

Edytowane przez KamileQ
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Już mam! :)

 

http://imgur.com/a/O0Aux

 

Jutro będę streamował. Na początek Tribute dla RK - pocisnę kilkanaście testowych kółek Renault na Hungaroringu.

 

Dam jutro znać konkretną godzinę streama. Jak ktoś chętny sprawdzić konkretne opcje, to zapraszam i w chat'cie możecie pisać co chcecie zobaczyć, to wspólnie sprawdzimy.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Na pudle z grą info, że polski język dodadzą wraz z najbliższym patchem. Gra na start ma już patch. Po odpaleniu są napisy pl... Ale tylko w menu. Podczas grania napisy do dialogów są nie po polsku. W opcjach nie ma przy wyborze języka napisów wersji pl. Czy w takim razie jeszcze nie było patcha z pl napisami? Ktoś coś wie?

Odnośnik do komentarza

Nie mogę tego porównać do żadnej z ostatnich odsłon, bo ostatnia jaką grałem to 2013.

 

Odpaliłem karierę na 100%. Zaczynam w Sauber, chociaż od razu można wskoczyć do któregokolwiek z zespołów. Każdy mocniejszy ma co prawda wyższe oczekiwania.

 

Podobają mi się programy do realizacji podczas FP, ale znajomy mi mówił, że to już było w poprzednich odsłonach. W każdym razie mają one dużo sensu.

 

Jeżdżę na kierownicy bez asyst. Sauberem na Australii w quali wycisnąłem 1:30.6 gdzie realne czasy tego teamu to 1:26.5 także sporo jeszcze mi brakuje. Mimo dużych starań widzę miejsce na ucięcie z dwóch sekund. Kolejne dwie mógłbym ściąć odpowiednimi ustawieniami. Póki co poznaję bolid, bo te bestie ciężko okiełznać w 60 okrążeń także skill przyjdzie z czasem.

 

Muszę podnieść poziom trudnosci, bo przy 20% trudności mój czas dał mi 7ma lokatę startu. Co na Saubera jest wysoce nieprawdopodobne.

 

Force feedback mógłby być mocniejszy. Mam ustawienie na 150% i jest porównywalny do tego z Forzy, czyli jest ok ale bez szału. Project Cars robi to dużo lepiej (prawdę mówiąc jednym z silniejszych FF jest ten w The Crew).

 

Nie wiem czy to było, ale teraz zużycie power unit i poszczególnych jego elementów można sprawdzić i wymienić. Z czasem rośnie ryzyko losowego faila.

 

Ta nowość - drzewko R&D - nie wiem jeszcze co powiedzieć, bo dopiero wybrałem pierwsze elementy do wymiany. Na początek póki nie zapoznaliśmy się z bolidem i jego słabymi stronami można poprosić o rekomendowane zmiany.

 

 

Dzisiaj jadę wyścig GP Australii - 100%. Mogę wrzucić live'a na Twitch, ale nie będę nic komentował, bo jedna dekoncentracja szybko mnie wyłączy z wyścigu :D

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A da się w ogóle odpaść z wyścigu? Z tego co widzę, po mocnym dzwonie włącza się replay gdzie cofamy czas i robimy flashback. Nie wiem gdzie to wyłączyć by definitywnie odpaść z wyścigu po kraksie. Czwarte GP przede mną, Rosja. Robię właśnie kwalifikacje, ale i tak mnie cofną na starcie bo musiałem skrzynię wymienić. Muszę zainwestować w rozwój wytrzymałości skrzyni, bo przepisowo ma starczyć na 6 wyścigów a ja już po trzech mam złom. Jeżdżę z Toro Rosso wraz z Kvyatem. Bardzo wciągająca gra.

 

PS. Czy Wam też jeden z awatarów, który możemy wybrać przypomina Kubice? :)

Odnośnik do komentarza

Pierwszy wyścig na straty. Skończyłem 19. Przy 40 okrążeniu już nie mogłem się skupić :( początek (poza startem) był ok. Dałem się rozproszyć informacją, że zużywam za dużo paliwa i wtedy po raz pierwszy nie trafiłem w zakręt (cholerny brak podzielności uwagi) :p

 

Był Safety Car i co chwilę pojawiała się informacja "wyprzedź Hamiltona" ale za nim był Grosjean, który w stawce był przede mną i co chwilę przełączała się informacja na "dołącz do kolejki". Taki drobny bug, ale jednak.

 

Lekcja na przyszłość. 75% wyścigu mi wystarczy. Korzystać z strategii pod większe zużycie - nie umiem jeszcze oszczędzać bolidu.

Edytowane przez MierzejX
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...