Skocz do zawartości

Gothic 3


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Od dawna się przymierzałem żeby wrócić do tego tytułu i go ukończyć. Niestety podczas rozgrywki kłuje mnie w oczy to, co od zawsze irytowało mnie w tej grze, mianowicie niewytłumaczalne przycięcia. Wiem, że na pewno w moim przypadku nie jest to wina słabego sprzętu i że silnik/kod tej gry jest po prostu skopany, ale może da się coś zrobić, żeby trochę to poprawić? Znacie jakieś sposoby?

 

PS. Gram na Windows 7 SP1 Professional x64, zainstalowana mam wymagane przez ten tytuł biblioteki w najnowszej wersji, czyli VC++ Redist. oraz DirectX Jun2010, wszelkie sterowniki również najnowsze. Oczywiście gram na Community Patchu w wersji 1.75.

Odnośnik do komentarza

Niestety nie mam dysku SSD. Ale jakiś czas temu miałem w planach kupić, więc jeśli jesteś w 100% pewny, że to pomoże to przyspieszę zakup. Poza tym coś w tym jest, bo jeśli pogra się jakiś czas, tych przycięć jest mniej.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, dysk SSD i tak miałem w planach. Niech im (Piraniom) ktoś podsunie pomysł, żeby zamiast robić remaster genialnej "jedynki" (o czym wspominali), zrobili remaster Gothic 3 z nową zawartością na miarę Nocy Kruka do drugiej części. ;)

Odnośnik do komentarza

Znalazłem tymczasowe rozwiązanie problemu.Tak jak napisał kolega wyżej, freezy spowodowane są doczytującymi się w locie danymi z dysku. Akurat w przypadku G3 niemożliwym jest całkowite wyeliminowanie tego problemu, ale i tak jest lepiej. Wystarczy za pomocą MSI RAMDisk utworzyć wirtualny dysk RAM i skopiować do niego folder z grą. Oczywiście rozwiązanie to nie jest możliwe dla każdej gry, bo ogranicza nas ilość posiadanego RAMu.
 

RAMDISK creates a virtual RAM drive using the available memory in your computer,
the performance of the RAMDISK is faster than an SSD and hard drive. RAMDISK
allows you to store any temporary information on it. Furthermore, using the RAMDISK

will extend your SSD?s life by sparing it from excessive reading and writing.

 

http://download.msi.com/uti_exe/msi_ramdisk_1.0.0.23.zip

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

Ku,rwa mać, że też oni zdołali nawiązać współpracę z tymi wszystkimi aktorami (i to jeszcze oryginalnymi z gothica!!!!!). :obama: Bardzo duży szacunek dla zespołu, samych aktorów no i tego ziomka co uruchomił znajomości. Przecież jakościowo to może być na poziomie Nocy Kruka, jeśli nie lepiej.

Odnośnik do komentarza

Gothic 2 ? Jeden z króli wśród PCtowych rpgów. Wielka szkoda, że seria nigdy nie doczekała się konsolowej wersji ale też zawsze borykali się z jakimiś problemami podczas developingu.

U nas, w niemczech i może rosji kultowa do tego stopnia, że ludzie maja już dość artykułów na serwisach przypominających o tym, ale w innych krajach w zasadzie nieznana może też dlatego tak to wygląda.

 

Risen to już nie było to samo a Elex mi powiewa. 

Odnośnik do komentarza

Pierwszy Risen jest bardzo w porządku pomimo już antycznego schematu, silnika czy licznych bugów ale tak, bardzo przypomina Gothica. Jedna ścieżka rozwoju baaaaardzo przypomina questami klasztor magów z G2. Niestety sam świat(setting) Risena był mało interesujący co już odbiło się w kolejnych częściach gdzie próbowali iść w kompletnie inne kierunki.

 

A tak propos twórców Gothica, co sądzicie o ich nadchodzącym dziele?

 

http://store.steampowered.com/app/411300/ELEX/

 

 

ajm only human, after all....

Edytowane przez Homer S
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie gothic 1,2,3 to gry kultowe, ale 2 chyba dla mnie najlepsza. Jedynkę pierwszy raz udało mi sie ukończyć z 1,5 roku temu bo w przeszłości zawsze cos mi wypadało i gra szła w odstawke :p riseny tez wszystkie skończyłem i mimo ze bawiłem sie przy nich dobrze to jednak to nie to samo. Arcanie tez kończyłem ale lepiej to przemilczę ;p

Odnośnik do komentarza

Nie powiem przy Risenie 1 świetnie się bawiłem na premierę chociaż w ostatnim akcie zaczynało być już trochę nużąco i w zasadzie powiedziałem sobie że do tej gry już pewnie nigdy nie wrócę bo praktycznie znam ją na pamięć i jakoś tak dziwnie było bez polskiego dabingu. 

Odnośnik do komentarza

Zabrałem się za dwójkę na steamie z Dual Shockiem 4 i prawilnymi ustawieniami kontrolera. Muszę powiedzieć, że gra się bosko wbrew pozorom oczywiście trzeba było na początku trochę się oswoić szczególnie w walce ale teraz poszedłem na farmy do najemników na 6-7 lvl z jakimś biednym mieczem i skopałem rzęsiście pupcie każdemu fafikującemu miszczowi z Sentenzą na czele.

 

Okrutny złodziej czasu. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Na steamie wszystko już się da.

 

Ustawiłem sobie najpierw preset WASD + mouse a potem przypisałem resztę i czułość myszki. Muszę pochwalić precyzję pod gałką mycha robi wrażenie. W zasadzie mam tak dużą czułość że wychylę mocniej to bezi robi takie szybkie obroty jakie normalną myszą nie robię zaczynam się zastanawiać czy to troche nie cheatowanie xd

 

wnp3iZW.jpg

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie normalnie wszystko d-padem przypisałem sobie jeszcze pod krzyżak enter żeby zatwierdzał. Jedyne co się różni to jak chcę coś w inventarzu założyć/użyć to muszę R2 (LPM) a cofnąć L2(PPM) Krzyżak zaś wtedy wyrzuca przedmiot. Tak jak mówię na początku może trzeba było lekko przywyknąć ale teraz nie czuję potrzeby wracać do klawy co jak na mocno archaiczne sterowanie ze starych gothiców to spore osiągnięcie. Oczywiście w ustawieniach sterowanie przełączone na to z G1.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_

Gothic 2 ? Jeden z króli wśród PCtowych rpgów. 

 

Gothicki to bardzo przeceniona seria, która jakimś cudem w polsce stała się wręcz papieżem gejmingu. Nie rozumiem fenomenu tego drewna.

Odnośnik do komentarza

Spoko są ludzie co nie rozumieją fenomenu Baldur's Gateów/Falloutów. Na yt jest tona analiz dlaczego ludzie wychodzą ledwo zza Candlekeep i już nie wracają do gry.

Pomijając sentyment sam nigdy nie byłem wielkim fanem Gothica i nigdy żadnego nie skończyłem. Gram teraz w dwójkę i się dobrze bawię, jara mnie "ciężkość" świata i wiarygodność postaci.

 

Klimat koloni karnej zamkniętej pod kopułą bariery i przeżycie wśród 3 obozów i wrogiej fauny > sielanka z elder scrolls.

Odnośnik do komentarza

Jedynkę skończyłem ze dwa razy. Dwójki nie skończyłem nigdy, chociaż podjarka była spora i podchodziłem do tematu ze dwa razy. Ewentualnie jak to często u mnie bywa, inna gierka po drodze się pojawiła. Gra była dla mnie za duża z tego co pamiętam, w zamkniętym obozie fajnie się odnajdywałem. Gierki są sztywne gameplayowo, ale klimat, świat i historię miały bardzo ciekawe, przynajmniej dla 10-letniego mnie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.