Skocz do zawartości

Nintendo Switch Online - problemy itd.


blakuś

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, _Be_ napisał:

No a co ma zaproponować? Dadzą te gierki z snesa/nesa i płać za możliwość grania online bez party chatu na konsoli. 

 

Ja się bardziej obawiam jakiegoś rodzaju subskrypcji na samo VC, wypożyczania gier jak w plusie. Tzn wiem, że cyfra to zawsze nie do końca twoja własność, ale jak wiadomo, zawsze można wymyślić coś jeszcze gorszego. I to się zazwyczaj dzieje.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Czy tylko u mnie switch tak kiepsko łapie sieć WIFI? Telefon łapie z każdego miejsca w domu przy switchu muszę stać obok routera ,myślałem nawet by podpiąć kabelkiem by pościągać aktualizacje ARMS i Bayo1 ale oczywiście muszę dokupić skrzyneczke bo w zestawie nie ma możliwości podpięcia kabla ethernet... Co te ninpendo

Odnośnik do komentarza

Nie tylko u Ciebie. Router w drugim pokoju, jakieś 5-6m od Switcha, drzwi pootwierane, a pokazuje 2 z 3 kresek. Wystarczy, że zejdę piętro niżej i zasięg jest na granicy załapania. Oprócz tego zdarza się, że odbiornik łapie jakąś zwiechę i dopiero podejście pod sam router inicjuje "pobudkę", ale to na szczęście rzadko (być może wyeliminowano to w jakiejś łatce, ale tu zgaduję). Ogólnie zasięg wi-fi słaby, ale ostatecznie na pobieranie i poruszanie się po eshopie nie narzekam. W online też ok, ale w tym trybie gram bardzo mało.

Odnośnik do komentarza

A jak działa Wam oglądanie trailerów w eShopie? Ja mam Switcha od premiery i jeszcze nigdy nie obejrzałem trailera płynnie. Co kilka sekund pauza i wczytywanie, potem 10 sekund odtwarzania i znowu pauza. Nie wiem czy to wina eShopu czy internetu. Tylko ze Switchem są takie problemy.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Emtebe napisał:

A jak działa Wam oglądanie trailerów w eShopie? Ja mam Switcha od premiery i jeszcze nigdy nie obejrzałem trailera płynnie. Co kilka sekund pauza i wczytywanie, potem 10 sekund odtwarzania i znowu pauza. Nie wiem czy to wina eShopu czy internetu. Tylko ze Switchem są takie problemy.

 

Raczej wina neta. Mam 120 mbps i każdy mi trailer w eshop bez problemu włącza.

Odnośnik do komentarza

Kupiłem dedykowany zestaw do switcha od big ben-a . Liczę że jak zrobię aktualizacje to może zacznie konsola łapać wifi w trybie przenośnym bo trochę dupka piecze że nie mogę pograć po sieci w trybie przenośnym.

No i jakoś tam poszło , internet mam osiedlowy tak zrobiony że podczas odpalania sieci muszę wbić dane jak w hotspot więc co oczywiste switch nie chciał załapać i po podpięciu kabla cały czas wył o to aby zrobić update a by update poszedł musiałem wpisać kod więc nie miałem jak tego przeskoczyć. Poszedł hotspot z telefonu +/-400 mb na update i teraz działa wszystko po kabelku. Dawno nie miałem podpiętego switch-a więc masa aktualizacji do ściągania. Zastanawia mnie jak z użyciem transferu podczas grania w gry bo może być to ciekawa opcja na wyjazdy.

Edytowane przez SpacierShark123
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Jak czytam, że nie wszystkie gry mają być kompatybilne z sejwami w chmurze to nóż mi się w kieszeni otwiera. Przerabiać trzeba niezwłocznie tego switchowego śmiecia. Możliwość skopiowania ważnych sejwów mieliśmy jakieś 22 lata temu a nie będziemy mieli w 2018? To za co k(...) będzie ta opłata?

 

PS.

W przypadku kiedy moja konsola ma conajmniej 3 grube wady i musi iść na gwarancję, jest to mało zabawne. Zresztą sądzę, żę większość posiadaczy Switcha ma albo walniętego joy cona, albo jakieś inne cuda.

Edytowane przez roivas
Odnośnik do komentarza

Jest i oficjalne stanowisko:

 

“The vast majority of Nintendo Switch games will support Save Data Cloud backup. However, in certain games this feature would make it possible to, for example, regain items that had been traded to other players, or revert to a higher online multiplayer ranking that had been lost. To ensure fair play, Save Data Cloud backup may not be enabled for such games. To ensure that Save Data Cloud backups cannot be used to unfairly affect online multiplayer rankings, the feature will not be enabled in Splatoon 2.”

 

Procz splatoona sa jeszcze nba 2k19, fifa19,pokemony, dark souls, dead cells

 

 

Xdddddd jakos wszedzie sie da zgrywac save ale u niny w tych grach nie bo oszukiwanie w necie

Odnośnik do komentarza

Widocznie walidacja danych po stronie serwera to za duzo dla Nintendo, lepiej po prostu nie dać backupu save’ów to nie będzie problemu xD. Czarcie to, ze ich największa gra multiplayer dla której ludzie będą płacić za ten online nie wspiera chyba najważniejszej funkcji usługi zaraz po samym graniu?

Odnośnik do komentarza

Nie wiem kto obecnie odpowiada za usługę sieciową konsoli ale Ci ludzie są jeszcze bardziej za murzynami niż było to wcześniej. Po tym jak na Wii U można było pisać wiadomości poprzez Miiverse i była ta durna appka do video rozmów to naprawdę liczyłem na dogonienie konkurencji w kwestii usługi sieciowej, zwłaszcza po zapowiedzi płatnej subskrypcji. Jak widać albo za dużo grzybków albo niech wy.(pipi)ą tych ludzi na zbity pysk bo to zaczyna być tak absurdalne, że nie chce tego przyjąć świadomości. 

 

Najlepszym wałkiem od Nintendo jest to, że od czasów GBA i GameCube'a oni hucznie zapowiadają jak to granie po sieci jak i usługi online tych urządzeń stanowią dla nich priorytet (GBA miał łączyć się z telefonem komórkowym aby grać po necie, wysyłać wiadomości czy sprawdzać pocztę, GaCek to w ogóle miał bić wszystko na głowę) 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza

Mi się w tym wszystkim podoba u Nintendo to, że oni zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie swoich, chorych, głupich, miejscami wręcz absurdalnych pomysłów. To do jasnej ciasnej, za co my w końcu będziemy płacić, jak nawet nie będę mógł z rzucić sobie każdego save'a do chmury. Czy tak ciężko pójść ludziom na rękę i dać możliwość przenoszenia save'ów na kartę pamięci i do chmury jednocześnie jak to jest u konkurencji. Ci co będą chcieli oszukiwać online i tak to zrobią, a jak zwykle po "czterech literach" dostanie zwykły Kowalski...

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, P-chan napisał:

Mi się w tym wszystkim podoba u Nintendo to, że oni zawsze znajdą jakieś wytłumaczenie swoich, chorych, głupich, miejscami wręcz absurdalnych pomysłów. To do jasnej ciasnej, za co my w końcu będziemy płacić, jak nawet nie będę mógł z rzucić sobie każdego save'a do chmury. Czy tak ciężko pójść ludziom na rękę i dać możliwość przenoszenia save'ów na kartę pamięci i do chmury jednocześnie jak to jest u konkurencji. Ci co będą chcieli oszukiwać online i tak to zrobią, a jak zwykle po "czterech literach" dostanie zwykły Kowalski...

 

Pamiętaj P-chan mój drogi przyjacielu, że u Nintendo nie liczy się większość, liczy się ta garstka uciśnionych. Wiadomości tekstowych i głosowych nie mamy i pewnie mieć nie będziemy bo to chroni dzieci przed złem tego świata (w skrócie Nintendo oficjalnie przyznaję iż skupiają się tylko na dzieciach a nie na tym, że większość użytkowników Switcha jest pełnoletnia). Save'ów w chmurze nie będzie w każdej grze bo oszuści będą to wykorzystywać (szczegół że oszustów w grach online jest już cała chmara i nie potrafią sobie z nimi poradzić to utrudnią życie normalnym użytkownikom). 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...