Skocz do zawartości

Divinity Orginal Sin 2


blantman

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. Czyli - by z gry wyciągnąć jak najwięcej - dla siebie wezmę Ifana, a Feda spotkam później i przyłączę do drużyny. Pozostałe dwie postacie się zobaczy.

 

Z ciekawości: postacie od twórców - spotykane później i przyłączane w toku gry do drużyny - czy można im także modyfikować wygląd?

Odnośnik do komentarza

10 godzin gry - w wersji na XO - i jest świetnie. Fabuła OK, rozgrywka OK, sterowanie padem OK. Bardzo mi się podoba wysiłek jaki trzeba włożyć w wyekwipowanie drużyny - grosz do grosza i dopiero można kupić lepszą koszulinę która pozwoli zatrzymać nieco więcej obrażeń. Walki wymagające - co prawda trochę wkurza jak niemal wszystkie zaczynają się od obrzucenia drużyny atakami obszarowymi na szczęście jednak można ekipę podzielić i ustawić wcześniej na pozycjach.

 

Ale mam pytanie: czy można włączyć aktywną pauzę? Generalnie postacie są dość tępe i lubią wchodzić w ogień i truciznę. Nie ma z tym problemu podczas marszu ale parę razy mi się zdarzyło gdy zaraz po walce i po wyłączeniu się z automatu turówki postacie samodzielnie wlazły w szkodę, zapaliły się/zatruły i padły zanim się przełączyłem na kleryka i rzuciłem czar leczący. Taka pauza pozwoliłaby mi je ogarnąć ze spokojem.

Odnośnik do komentarza

położą się wszystkie postacie będące aktualnie "złączone" w party - jak jakaś jest odłączona to nie. Tak samo warto to aktywować przed walką bo daje lekkie buffy. 

 

w tej gierce dużo można, przykładowo masz zamkniętą skrzynię i brak lockpicka to wsadzasz ją całą do inventory i otwierasz sobie później. 

Odnośnik do komentarza

A czy zamiast tracić lockpicka na włam do skrzyni mogę równie dobrze wziąć jakąś niepotrzebną (niepotrzebną  bo przy włamie się zużywa) broń i rozwalić skrzynię przez atak? Tzn czy nie zniszczę wszystkiego albo części ze skarbów w środku? Raz tak zrobiłem na początku gdy nie wiedziałem o przyspieszonym zużyciu uzbrojenia a potem się szczypałem.

Odnośnik do komentarza

A jak thievery masz zbyt niskie to ladujesz skrzynie do ekwipunku, fast travel, zostawiasz skrzynie przy fast travelu i grasz dalej dopoki nie podlevelujesz zdolnosci zlodzieja i potem niczym PANICZ sobie otwierasz.

 

Kolejny T I P, jak chcecie kogos okrasc, to rozdzielcie druzyne, zagadajcie typa/typow w rogu i opierdolcie chalupe na czysto postacia ktora nie jest w rozmowie, albo zakradnijcie sie nawet za typka z ktorym inny czlonek rozmawia i siup PICKPOCKET. :Coolface:

 

1l8thn.jpg

Odnośnik do komentarza

Ja jako główną postać wybrałem Fane. Od razu mi przypadł do gusty jego historia, którą można odtworzyć w kreatorze(btw bardzo fajny patent). Wybrałem nekromantę, bo najbardziej mi pasował do niego, choć sama klasa jak na razie dziwna. Dodatkowo mam w teamie jaszczura, eflkę i tą opętaną :) Bardzo mnie ciekawi co będzie z nią za wątek. Fane w pewnym momencie spotyka kogoś w jaskini i robi się na prawdę ciekawie. Jak na razie koło 10 godzin na liczniku i zbliżam się do końca misji z wrzaskunami.

 

Edit okazało się, że mam 28 godzin na liczniku... nawet nie zauważyłem.

Edytowane przez SetoPL
Odnośnik do komentarza

Gwydian rince wart ocalenia? 

Spoiler

to ta walka w blackpits gdzie ai tego koleżki usilnie stara się tracić hp w morzu necrofire

 

po 3 podejściach trochę mi się nie chce już kombinować i się zastanawiam czy po prostu go olać bo questów z source pointami jest więcej

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, messer88 napisał:

Gwydian rince wart ocalenia? 

  Ukryj zawartość

to ta walka w blackpits gdzie ai tego koleżki usilnie stara się tracić hp w morzu necrofire

 

po 3 podejściach trochę mi się nie chce już kombinować i się zastanawiam czy po prostu go olać bo questów z source pointami jest więcej

 

Tak, u mnie przezyl pierwsze podejscie. A questow jest od cholery z tym wiec nabic 3 source'y to jest pikuś, potem sie dostaje w nagrode high tierowe ksiazki ze skillami.

Odnośnik do komentarza

ja używałem terrain transmutation z polymorpha. Do zdejmowania z postaci bless zmieni necrofire na zwykły ogień i potem gasiłem deszczem. Generalnie te pierwsze moby traktowałem ogniem zanim wskoczyły na górę to ze statusem burning nie zostawiają śladów z oleju. Do tego bufy z hydro/aero zamiast dps i jakoś pójdzie. 

 

wczoraj mi pykło żeby nie zginął ale source pointa i tak olałem 

Spoiler

coś mi się wydaje że zabijanie tych zwierząt miałoby jakieś konsekwencje

 

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, friedrich napisał:

Dzięki. A jeszcze pytanie: czym sensownie leczyć Fane? Tzn działa rój owadów, działa też leczenie przez plamy krwi ale brakuje czegoś mniej sytuacyjnego. Niestety normalne leczenie działa na niego wręcz przeciwnie.

Trucizna leczy szkielety. Wystarczy dawać mu truciznę. Masz potiony z trucizną tak jak z wywarami leczniczymi.  Działa to też w przypadku wrogich szkieletow więc nie atakuj ich chumra z trucizna:)

Edytowane przez blantman
Odnośnik do komentarza

U mnie 85 h i oderwać się nie mogę a nie miałem tak od bardzo, bardzo dawna.Nawet Zelda BotW znudziła mnie gdzieś po 50h a tutaj nic z tych rzeczy a wydawało się że gry przestały mnie już kręcić.Różnorodność przytłacza, w pozytywnym tego znaczeniu a możliwości jest od groma i nie ma utartych ścieżek czy prowadzenia za rączkę .Podobnie jest niespodziankami, gdzie największą była kiedy jedna z głównych postaci podziękował mi za barbażyństwo :D A że ostatni save był dość daleko, musiałem się pożegnać z nią raz na zawsze.

Jeszcze dwa lata temu przeszedłbym koło niej obojętnie a to za sprawą turowych JRPG...zazwyczaj nudnych i powtarzalnych.Fire Emblem Aweking zmienił moje podejście do tego typu gier gdzie Divinity 2 obudziła na nowo pasje :laugh:

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

wczoraj skończyłem, zeszło ok 100h, gra spanjała tak bardzo że nawet do żyda nie poleci. Powoli zamierzam siąść drugi raz tym razem na tactician mode innym zestawem party/skilli, najwięcej frajdy miałem tutaj właśnie przy walce tak więc jeszcze dużo mam z gry do wyciśnięcia. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Mam mały problem.  Nie wiem czy był jakiś patch. Włączyłem dziś grę i odpaliła się bez HDR. Nie mogę znaleźć też opcji graficznych. W opcjach mam tylko dźwięk, sterowanie i gra. 

Opcje sprawdzałem w grze i w menu głównym. 

 

Da radę sprawdzić informacje o obrażeniach w walce? Pojawiają się na kilka sekund i czasami ciężko to ogarnąć. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...