Skocz do zawartości

PSX Extreme 243


Oceń okładkę PSX Extreme 243  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 243



Rekomendowane odpowiedzi

Strona 62 recka Naruto a na screenie Luffy, kto to sprawdza przed drukiem?

 

Wiemy o tym :(. To z cyklu tych akcji "niemożliwe". Na pdfach, które gdzieś tam redakcyjnie krążyły w trakcie prac nad numerem, jest OK, ale najwyraźniej gdzieś przy finalnym linkowaniu zdjęć jakaś dziwna akcja wyszła, że podpięło do Naruto fotkę z One Piece, która jest obok.

Odnośnik do komentarza

Czy Piechota nie pracował kiedyś w Black Games we Wrocławiu? Kiedyś jak tam kupowałem to nawet chwilę gadałem z typem podobnym do niego, że pisze dla Polygamii itd.

 

Tak, pracowałem tam przez rok, dobra pamięć! To był mocno słodko-gorzki etap.

Hej wszystkim tak ogólnie, tutaj Piechota. Oczywiście, jak każdy "świeżak", od czasu do czasu zerkam na forum, żeby sprawdzić, czy ktoś gromów na mnie nie ciska. Wywołano mnie, więc wpadłem na chwilkę. I wracam do Stranger Things, bo niedziela zobowiązuje ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Oj, chyba mam szczęście, bo pierwsze cztery strony jakie otworzyłem i już znalazłem parę baboli, które kłują trochę w oczy. Chodzi o reckę SMO i tekst Majka o Switchu.

Przede wszystkim to SMO nie chodzi w 720p/900p. W obu trybach ma dynamicznie skalowaną rozdzielczość. Także chrupnięcia się zdarzają i są bardzo dobrze widoczne. Mogę nawet nagrać filmik jak chcecie w miejscu, gdzie to mocno widać - wjazd do NDC po linie elektrycznej. Z używaniem takich kwantyfikatorów jak "bez chociażby jednej, najmniejszej zadyszki" trzeba uważać, bo do takiego wystarczy jedna antyteza, by go obalić. A przykładów jest więcej. Albo się opisuje stan faktyczny albo używa sformułowań, które nie zakrzywiają rzeczywistości. Jasne, gra jest naprawdę płynna i stabilna przez znaczną większość czasu, ale nie zawsze. Druga sprawa to rozdzielczość, którą ciężko opisać jednym zdaniem, bo nie dość, że ma dynamiczne skalowanie to jeszcze nie na całym obrazie, a na ruszających się obiektach. Jasne, macie ograniczenie miejsca i nie można zrobić analizy technikaliów na całą stronę, ale to może lepiej nie pisać wcale jak się ma tak spłaszczać temat.

Tym niemniej recka jest bardzo dobra i sprawiedliwa, mocny plusik. Co do niesławnego minusa to myślę, że problemu by nie było gdyby autor pozwolił zrozumieć co on rozumie przez "krótki" i jak do gry podchodzi. W tak otwartej grze gdzie plansze można opuszczać po zrobieniu ułamka możliwych zadań to nie do końca wiadomo jak to rozumieć. Nie mówiąc już o tym, że dla jednego gra na 10h to gra na dzień, dla kogoś innego na ponad tydzień. Ale to już się czepiam, bardzo jestem zadowolony, że chociaż w przypadku konsol nie ma aż takiego szowinizmu i platformer od N dostał bardzo dobrą reckę.

 

A ten tekst o Switchu... 7 miesięcy to niebawem rok? Hity można policzyć na palcach jednej ręki!? Ta konsola nie ma roku, a praktycznie odstawia PS4 i X1 pod względem ekskluzywów. A przy tej "dynamice sprzedaży" można liczyć na to, że ani N ani inni wydawcy się nie zatrzymają. I to nie jest moja fanaberia, a w miarę mierzalny fakt jeśli spojrzeć na ilość pozytywnie ocenianych gier na jakimś metacritic i jeszcze biorąc pod uwagę, że praktycznie CO MIESIĄC coś wychodzi. Na PS4 w tym samym czasie nie było absolutnie nic wartego uwagi, co by się zbliżało do średnich jakie wyciągają gierki na NS. Śmiesznie się to czyta koło recenzji SMO, które właściwie otarło się o dychę :).

"Duża część posiadaczy Switcha to przecież zatwardziali fani Nintendo, którzy nie mają innych konsol i nie mieli okazji zagrać w te dzieła" - jakieś dane? Czy to samo źródło, jak stwierdzenie wyżej, czyli własne "widzimisię" potocznie zwane też "z du,py"? Niebawem może nastąpić przesyt, tak tak :D.

Majk, Nintendo nie wymyśliło remake'u Metroida II pod wpływem fanowskiego projektu. Takie projekty nie powstają pod wpływem impulsu, takie korpo jak N nie podejmuje w parę tygodni takich decyzji bo ktoś postanowił napisać fanowski remake. Nie, nie będzie multiplayerowego DLC do SMO bo ktoś napisał online do SM64. I nie, nie będzie N64 Mini w ciągu powiedzmy najbliższego roku czy dwóch, mogę się założyć o roczną prenumeratę PE. W ogóle nie będzie.

To, czy SNES classic o bardzo wysokiej jakości emulacji i wykonania można nazwać "nie namęczeniem się" to już subiektywna kwestia, ale błagam, nie "roomy na Nintendo 64" można na niego wgrać, a "ROM-y z SNES-a". Poziom pojęcia poniżej wszelkiej krytyki, a mówimy tutaj o tekstach ukazujących się w płatnym piśmie szczycącym się długą historią i byciem "jedynym". To już na forum są bardziej ogarnięci ludzie w temacie. Po co pisać takie teksty?

Edytowane przez raven_raven
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Oj, chyba mam szczęście, bo pierwsze cztery strony jakie otworzyłem i już znalazłem parę baboli, które kłują trochę w oczy. Chodzi o reckę SMO i tekst Majka o Switchu.

 

Przede wszystkim to SMO nie chodzi w 720p/900p. W obu trybach ma dynamicznie skalowaną rozdzielczość. Także chrupnięcia się zdarzają i są bardzo dobrze widoczne. Mogę nawet nagrać filmik jak chcecie w miejscu, gdzie to mocno widać - wjazd do NDC po linie elektrycznej. Z używaniem takich kwantyfikatorów jak "bez chociażby jednej, najmniejszej zadyszki" trzeba uważać, bo do takiego wystarczy jedna antyteza, by go obalić. A przykładów jest więcej. Albo się opisuje stan faktyczny albo używa sformułowań, które nie zakrzywiają rzeczywistości. Jasne, gra jest naprawdę płynna i stabilna przez znaczną większość czasu, ale nie zawsze. Druga sprawa to rozdzielczość, którą ciężko opisać jednym zdaniem, bo nie dość, że ma dynamiczne skalowanie to jeszcze nie na całym obrazie, a na ruszających się obiektach. Jasne, macie ograniczenie miejsca i nie można zrobić analizy technikaliów na całą stronę, ale to może lepiej nie pisać wcale jak się ma tak spłaszczać temat.

Tym niemniej recka jest bardzo dobra i sprawiedliwa, mocny plusik. Co do niesławnego minusa to myślę, że problemu by nie było gdyby autor pozwolił zrozumieć co on rozumie przez "krótki" i jak do gry podchodzi. W tak otwartej grze gdzie plansze można opuszczać po zrobieniu ułamka możliwych zadań to nie do końca wiadomo jak to rozumieć. Nie mówiąc już o tym, że dla jednego gra na 10h to gra na dzień, dla kogoś innego na ponad tydzień. Ale to już się czepiam, bardzo jestem zadowolony, że chociaż w przypadku konsol nie ma aż takiego szowinizmu i platformer od N dostał bardzo dobrą reckę.

 

A ten tekst o Switchu... 7 miesięcy to niebawem rok? Hity można policzyć na palcach jednej ręki!? Ta konsola nie ma roku, a praktycznie odstawia PS4 i X1 pod względem ekskluzywów. A przy tej "dynamice sprzedaży" można liczyć na to, że ani N ani inni wydawcy się nie zatrzymają. I to nie jest moja fanaberia, a w miarę mierzalny fakt jeśli spojrzeć na ilość pozytywnie ocenianych gier na jakimś metacritic i jeszcze biorąc pod uwagę, że praktycznie CO MIESIĄC coś wychodzi. Na PS4 w tym samym czasie nie było absolutnie nic wartego uwagi, co by się zbliżało do średnich jakie wyciągają gierki na NS. Śmiesznie się to czyta koło recenzji SMO, które właściwie otarło się o dychę :).

"Duża część posiadaczy Switcha to przecież zatwardziali fani Nintendo, którzy nie mają innych konsol i nie mieli okazji zagrać w te dzieła" - jakieś dane? Czy to samo źródło, jak stwierdzenie wyżej, czyli własne "widzimisię" potocznie zwane też "z du,py"? Niebawem może nastąpić przesyt, tak tak :D.

Majk, Nintendo nie wymyśliło remake'u Metroida II pod wpływem fanowskiego projektu. Takie projekty nie powstają pod wpływem impulsu, takie korpo jak N nie podejmuje w parę tygodni takich decyzji bo ktoś postanowił napisać fanowski remake. Nie, nie będzie multiplayerowego DLC do SMO bo ktoś napisał online do SM64. I nie, nie będzie N64 Mini w ciągu powiedzmy najbliższego roku czy dwóch, mogę się założyć o roczną prenumeratę PE. W ogóle nie będzie.

To, czy SNES classic o bardzo wysokiej jakości emulacji i wykonania można nazwać "nie namęczeniem się" to już subiektywna kwestia, ale błagam, nie "roomy na Nintendo 64" można na niego wgrać, a "ROM-y z SNES-a". Poziom pojęcia poniżej wszelkiej krytyki, a mówimy tutaj o tekstach ukazujących się w płatnym piśmie szczycącym się długą historią i byciem "jedynym". To już na forum są bardziej ogarnięci ludzie w temacie. Po co pisać takie teksty?

Z tą ilością doskonałych gier to bym się tak nie rozpędzał, nadal uważam, że ekskluzywne hity można policzyć na palcach ręki, bo to co wychodzi co tydzień w ilości 8-10 sztuk to przecież konwersje indyków znanych z PS4/Xone (czyli na konsolach, na których twoim zdaniem nie było nic absolutnego uwagi)

Możesz mi powiedzieć, gdzie ja napisałem, że Nintendo wymyśliło remake pod wpływem fanowskiego projektu? Ocenę sytuacji pozostawiłem każdemu czytelnikowi, ja tylko pokazuje jak sytuacja się potoczyła, a każdy może ocenić sam. Jeśli ty wiesz lepiej jak faktycznie było, spoko!  A co do danych odnośnie wysokości sprzedaży - są to ogólnodostępne informacje, którymi szczyciło się samo Nintendo.

A to, że większość odbiorców Switcha to głównie zatwardziali fani Nintendo? Takie założenie powstało po porażce Wii U, bo kto inny zaślepiony zainwestowałby w nowy produkt firmy, która dała ostatnim razem dała ciała? Oczywiście mowa o okresie po premierze konsoli, zanim odniosła sukces i zainteresowała nowe osoby. Po za tym wydaje mi się, że nie do końca zrozumiałeś ideę tego tekstu - sam jestem fanem tego sprzętu, uwielbiam od zawsze gry w tym klimacie i tekst nie miał zamiaru krytykować postawy firmy, tylko podkreślić, że mimo takiej sytuacji, udało się doprowadzić do sukcesu. I to się chwali.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Przyczepił się artykułu Majka i to ma rzutować na cały numer?

 

Kruku nie zapędzałbym się z tymi exami na Switcha, bo jak na razie w ciągu 7 miesięcy wyszły 4 prawdziwe exy na tę konsolę  z czego jeden tak naprawdę jest prawdziwym niszczatorem światów. Konsola sprzedaje się świetnie, ale to nie jest wcale gwarancją na to, że na Switcha  zaczną wychodzić hurtowo super gierki od Nintendo, a tymbardziej od developerów third party. Szczególnie CO MIESIĄC jak piszesz. Piszę tutaj na przykładzie Wii, gdzie wiadomo jak to wyglądało. Ty oczywiście możesz swoje prognozy opierać na czymś innym, ja jednak nie podchodziłbym do tego tak pozytywnie. Switch jest tym czym powinno było być Wii U i teraz Nintendo sobie elegancko nadrabia te stratę przez te 4 lata istnienia poprzedniej konsoli.

Odnośnik do komentarza

Indyki to jest inna sprawa, ale mówienie, że hity można policzyć na palcach jednej ręki jest... dziwne. Switch w analogicznym okresie w cyklu swojego życia jest zdecydowanie lepszy od PS3, PS4, X1 i chyba nawet od X360. I tak jak mówię, to jest mierzalne jeśli opieralibyśmy się na średniej ocen. Ta konsola jest na rynku ledwie pół roku (nie prawie rok), więc to raczej jest zaskakujące, że aż tyle dobrego jest i to jeszcze nie jest koniec na ten rok (zbliża się Xeno 2). W ciągu 12 miesięcy od premiery jeszcze chyba Fire Emblem nowy się załapie też. No, ale dobra, zostawmy już fakt, że ostatnią konsolą z tak dobrym startem była chyba tylko PS2 jeśli w ogóle jakaś.

 

Nie wiem jak było, ale budowanie związku między anulowaniem fanowskiego projektu a grą w produkcji jest dość wątłe. Nintendo od lat dopier,dala się do absolutnie każdego kto używa ich IP w jakikolwiek sposób i nie musi to od razu oznaczać, że sami też nad czymś pracują. To nie Sega, która bierze pod skrzydła fanowski team i buduje z ich pomocą jedną z lepszych gier o Sonicu od lat.

 

Do danych liczbowych przecież się nie przyczepiłem, dlaczego więc do tego pijesz? Jedynie się zastanawiam skąd ta diagnoza, że Switcha posiadają w większości zatwardziali fani Nintendo no i właśnie potwierdziłeś, że z du,py. Nie chce mi się tutaj dywagować o powodach porażki Wii U, ale ogromnym czynnikiem był tragiczny marketing tej platformy. Ludzie tego nie znali, a Nintendo to nie jest firma jednego produktu. W tym samym czasie na rynku jest 3DS od nich który sprzedaje się świetnie, a sam pomysł Switcha jest na tyle unikalny, że przyciąga bardzo wiele osób mający wcześniejsze produkty N w nosie. Ale znowu - to tylko dywagacje. Na forum to sobie można pisać, ale od opiniotwórczego magazynu aspirującego do bycia "premium" oczekiwałbym w sumie czegoś więcej.

 

A do największej gafy czyli roomów N64 na SNES Classic Mini dalej się nie odniosłeś :).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.