Skocz do zawartości

_White_

WRC 7

Rekomendowane odpowiedzi

Z okazji promocji na PSN postanowiłem założyć temat o tej grze, bo uważam że warto jej poświęcić kilka słów. Gram w nią od kilku tygodni i powiem szczerze że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Jest to moim zdaniem najlepsza licencjonowana gra z serii WRC od czasów ery PS2. 

To, co w tej grze jest chyba najlepsze, to odcinki specjalne. Są długie (nawet do ponad 18 km!), trudne, niesamowicie wąskie i różnorodne. Model jazdy to simcade, brakuje mu głębi takiego Dirt Rally, rozczarowuje brak wsparcia dla sprzęgła, ale potrafi być niesamowicie satysfakcjonujący. Doskonale oddaje poprawioną aerodynamikę współczesnych aut WRC i symuluje różnice pomiędzy poszczególnymi nawierzchniami, nawet w obrębie jednego rodzaju: inna jest przyczepność szutru w Australii, a inna w Walii. Jeśli jeździ się na kierownicy to trzeba niestety spędzić sporo czasu w ustawieniach force feedback, bo te domyślne są beznadziejne (gdyby ktoś chciał, mogę się podzielić swoimi, jeżdżę na T150).

Grafika bywa przeciętna, w polotach dobra, za to audio jest na najwyższym poziomie: silnik Hyundaia brzmi zupełnie inaczej niż np. Citroena, świetnie oddany jest dźwięk opon rozrzucających żwir. Tryby standardowe, kariera bez szału, warto jednak wspomnieć o rozgrywanych w grze mistrzostwach eSport, w których można wygrać prawdziwego Hyundaia. :)

Ogólnie polecam, jeśli kogoś kręcą te klimaty to uważam że za nieco ponad 100 zł warto mieć tę grę. Kylotonn Games robi coraz większe postępy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Wybaczcie za post pod postem, ale przypomniałem sobie aby pochwalić grę za jeszcze jeden aspekt: rajd Polski. Bardzo dobrze odwzorowany Super OEs w Mikołajkach, a cały rajd jest niezwykle szybki i wymagający (najdłuższa trasa ma ponad 20 km!). No i prawdopodobnym jest że to ostatnia szansa aby zobaczyć Polskę w grze rajdowej, ponieważ Polska odpada od następnego roku z mistrzostw świata WRC i ustępuje miejsca Turcji (oficjalnie z powodu naszych "nieodpowiedzialnych kibiców", ale nieoficjalnie oczywiście chodzi o kwestie finansowe).

Możemy w tym temacie rozmawiać też o prawdziwych rajdach, tegoroczny sezon WRC jest naprawdę ciekawy (a raczej był, bo w Walii już się wszystko wyjaśniło). Lecz czy ktoś się tu w ogóle tym interesuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko ta gra ma jedną wadę, która z miejsca skreśla wszystkie zalety, a mianowicie 30 klatek na sekundę.

Jak dla mnie rajdówki oraz torówki są niegrywalne jeśli nie mają betonowych 60 fps.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dziwne podejście. Sebastien Loeb Rally Evo też miał 30 fps'ów, a to moim zdaniem najlepsza (a przynajmniej najbardziej realistyczna) gra rajdowa na PS4 i bawiłem się przy niej wyśmienicie. Widocznie różni ludzie - różne oczekiwania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Sebastian Loeb Rally 30 potrafi mocno rwać, tak więc to nie jest zasada że źle się gra gdy jest betonowe 30 FPS. Przynajmniej gra się komfortowo. Jeśli w WRC 7 animacja jest płynna i nie zwalnia to z miejsca jest to lepsza gra. Ale ja nie wiem, nie sprawdzałem. Póki co męczę SLR zmuszając się czasami do zaliczenia kilku odcinków. Na początku było fajnie ale z czasem szybko już mnie znużyła. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Mam za sobą kilka godzin ostrego katowania. Gierka ciągle jest na promocji na PSN. Szczerze polecam, jeśli ktoś lubi rajdy.  Dla mnie jest lepsza niż DIRT 4. 

Edytowane przez chris85

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi