Skocz do zawartości

GOTY 2017


Gość _Be_

Najbardziej GOTY gra roku 2017?  

132 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Najbardziej GOTY gra roku 2017?

    • Super Mario Odyssey
    • The Legend of Zelda: Breath of the Wild
    • Persona 5
    • Nioh
    • NieR: Automata
    • Horizon Zero Dawn
    • Wolfenstein II: The New Colossus
    • Resident Evil 7
    • Cuphead
    • Yakuza 0
    • Destiny 2
      0
    • Forza Motorsport 7
    • Prey
    • Mario + Rabbids: Kingdom Battle
    • RiME
    • Splatoon 2
    • Xenoblade Chronicles 2
    • Assassin's Creed Origins
    • The Evil Within 2
    • Hellblade: Senua's Sacrifice
  2. 2. Najlepszy remake/remaster 2017?

    • Mario Kart 8 Deluxe
    • Wipeout: Omega Collection
    • Metroid: Samus Returns
    • Final Fantasy XII: The Zodiac Age
    • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
    • Yakuza Kiwami
  3. 3. Największy fuckup/rozczarowanie 2017

    • Gran Turismo Sport
    • Mass Effect Andromeda
  4. 4. Największy rak branży?

    • EA - za zabicie Visceral Games i ich singlowej gry z uniwersum Star Wars
    • EA - za forsowanie przegiętych grindfestów/lootboxfestów
    • EA - za to co zrobili z Mass Effectem
  5. 5. Konsola roku 2017



Rekomendowane odpowiedzi

Gość Orzeszek

1) zelda / nier. nie wiem co lepsze.

2) marian

 

największy kasztan to ofc andromeda, ale dodałbym preya jeszcze. no i lego worlds, technicznie niegrywalne na premiere, może teraz połatali szrota.

 

Największy rak ofc ea i ich lootbox z wydawaniem beta gier za pełne pieniążki.

 

konsola ofc ps4 (wkońcu dobre gierki ekskluzywne) vs switch (genialny startowy line up) z wskazaniem na switcha.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

GOTY 

1. The Legend of Zelda Breath of the Wild - cudowna pozycja, która sama z siebie przedefiniowała gatunek sand boxów. Tony zawartości, rewelacyjny świat, niesamowita ilość pierdół i mechanik - gra bliska ideałowi.

2. Hitman - pudło wyszło w tym roku, więc głosuję. Gra bardzo do Zeldy podobna. Masz zadanie, miejscówkę i kombinuj. Najlepiej wyłączyć HUD, podpowiedzi i nagle robi się z Hitmana zupełnie inna, lepsza gra. Ilość sposobów na wykonanie zadania jest niesamowita, obserwacje, kombinowanie z przebraniami. W Zeldzie czujesz się jak podróżnik, w Hitmanie jak pełnoprawny zabójca na zlecenie. Najbardziej niedoceniona gra generacji

3. Super Mario Odyssey - gra nie zachwyciła mnie jak Galaxy, nie wywołała rewolucji jak Mario64, ale to ciągle rewelacyjny platformer. 

 

Najlepszy remaster

Crash Bandicoot - za spełnienie marzeń starych pryków i wykonanie dobrej roboty. Trzy długie, świetnie zrobione gry za 3/4 ceny nowości. To trzeba szanować

 

Rozczarowanie

Mass Effect Andromeda - zamordowali najlepsze nowe ip poprzedniej generacji konsol. Wiosła do łap i zapierdalać na galerze Bioware

 

Rak

Bethesda - za sprzedawanie starych gier na Switcha w cenie gorących nowości. Doom na PS4 50 zł, na Switcha 250. Skandal

 

Konsola roku

Switch - nic innego być nie mogło

Odnośnik do komentarza

Jak na obecne standardy branży, rok jest rewelacyjny - moim zdaniem najlepszy od lat. Bogactwo wyboru jest takie, że mam problem, by ulokować swoich faworytów na pudle.

 

1. Yakuza 0

Mimo wszystko GOTY to dla mnie Yakuza 0. Totalne zaskoczenie, świetna fabuła, główny bohater i ten wszechobecny feeling lat 80-tych, które uwielbiam. Japońska superprodukcja, która pokazuje, że nie grafika jest najważniejsza. Rewelacja.

 

2. The Evil Within 2

Kolejna część mojego GOTY 2014. Chociaż ma mniej popaprany klimat i od razu wiadomo, dlaczego świat wygląda tak, a nie inaczej, jest długą, singlową przygodą, ze świetnym klimatem i pomysłami. Gameplay trochę zmieniono i obecnie przypomina mi The Last of Us - nawet głównego bohatera upodobnili do Joela. Do tego gra jest długa i chociaż fabuła jest grubymi nićmi szyta, to cały czas jesteśmy ciekawi, jak to się wszystko skończy i co będzie dalej. Kupować bez wahania.

 

3. Wolfenstein II

Długo się namyślałem, co wrzucić na trzecie miejsce - w końcu wybrałem Wolfa. Po raz kolejny chwalę przede wszystkim pomysły, absurdalną fabułę, ukryte smaczki, satysfakcję z mordowania hitlerowców i feeling ze strzelania. Design tej gry powala, warto lizać ściany, wsłuchiwać się w gadki załogi w naszym "hubie" (U-bocie), bo są przezabawne. Gra nastawiona typowo na miodny, dopracowany singiel, bez żadnego skażenia jakimś g.ó.wnianym multi, które by umarło po 2ch miesiącach, pakowanego na siłę, żeby jakieś półmózgi sobie pograli deathmatche. Jeszcze raz mówię o designie, wizji świata po szkopskim zwycięstwie i różnych absurdalnych i krwawych scenach - mistrzostwo.

 

[Specjalne wyróżnienie] - Prey świetna, niedoceniona gra. Half-life i Bioshock w jednym. Kupować i dać zarobić twórcom, bo podobno sprzedaż nie powaliła. A gra jest uśpionym hitem i niestety przeszłą bez echa, w tym bogatym w hiciory roku.

 

Remake.

 

Oczywiście Yakuza Kiwami. Kombo w postaci Yakuzy 0 i Yakuzy Kiwami to growa ekstaza. Zazdroszczę tym, którzy mają tę przygodę przed sobą.

 

Rozczarowanie.

 

Odłożenie Mass Effecta na bliżej nieokreślony czas. Andromeda nie była zła, ale miał być hicior. Wyszła gra w porywach bardzo dobra, a cyrki z bugami na premierę to żenada na całego.

 

Rak.

 

Oczywiście EA za pożeranie i niszczenie znakomitych teamów deweloperskich oraz stawianie na gry wydmuszki dla idiotów, skażone mikrotransakcjami. Niech giną.

 

Konsola roku.

 

Patrząc przez pryzmat gier i kondycji sprzętu - PS4. Znakomity rok dla tej konsoli.

 

Patrząc przez pryzmat samego sprzętu - Switch. Ale żebym kupił Switcha, musi być na niego więcej interesujących gier. Czekam na te exclusivy, których zazdroszczę posiadaczom 3DS-a, np. taktyczne Fire Emblem, więcej jRPG itd. W ogóle, jakby można było odpalać gry z 3DS-a na Switchu, to od razu bym poleciał do sklepu. Można nawet je ściągać z ichniego sklepu - byle dało się je odpalać. Nie zmienia to faktu, że konsola ma duży potencjał.

 

 

 

 

Edytowane przez [InSaNe]
  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

GOTY 2017
- Cuphead - od dłuższego czasu najwięcej funu mam z indyków, głównie dlatego że stawiają na różnorodność, a nie oczo(pipi)ność i kalkulację które elementy sprzedają się teraz najbardziej. Hyper Light Drifter, Axiom Verge, Shovel Knight mają wszystko za co pokochałem gry, a do tego Panteonu dołącza śliczny i wymagający Cuphead. Za 94zł dostałem długą, różnorodną i szalenie szybką grę. Ginie się często, szybko i równie szybko wraca do gry. To jazda bez trzymanki i hołd najlepszym czasom mojego gamingu.


Najlepszy remake/remaster 2017?
- WipEout Omega Collection - MOC, ENERGIA, AMFETAMINA! Jest szybko, jest pięknie, jest 60 klatek w 4K i 3 świetne gry za 149zł. Kocham.

Największy fuckup/rozczarowanie 2017
- Horizon Zero Dawn - miał być ekskluzywny Wiedźmin 3, a wyszedł z tego Rise of Tomb Raider z robo-dinozaurami (tyle, że w RoTR była lepsza eksploracja).

Największy rak branży?
- Nikt mi jakoś wyjątkowo za skórę nie zaszedł, ale ffuma na ryj dla MS za to, że odpuścił sobie konkurowanie z Sony i to, że ma kilka tytułów z Xbox Original które warto by ożywić a nic z tego nie robi. Weźcie się ku.rwa do roboty!

Konsola roku 2017
- Nintendo Switch - Nintendo wjechało i rozjechało konkurencję dostarczanymi sztosami, developerzy pchają się drzwiami i oknami by coś na Switcha wydać. Świetlana przyszłość.

 

PRZY PODLICZANIU GŁOSÓW PROSZĘ WZIĄĆ POD UWAGĘ TEN POST, NIE OPCJE W ANKIECIE

Edytowane przez Paolo de Vesir
Odnośnik do komentarza

No właśnie mnie też irytuje brak poprawki głosu, na starym silniku można było :( W takim razie @_Be_, nie bierz proszę moich głosów z ankiety, a stąd, dzięki!

 

GOTY:

Xenoblade Chronicles 2 - no goty, nie ma innej opcji, totalne zauroczenie, miłośc od pierwszego wejrzenia, cudo nad cudami i w nic lepszego w tym roku nie grałem.

Zelda Breath of the Wild - sorry Zelda, ale goty wyszło pod koniec roku i nawet się nie umywasz do niego :yao: 

Nioh - Cudowna pozycja, a jeszcze dodatki przede mna (i w sumie dokończenie głównej przygody!) 

 

Remaster:

Crash Bandicoot N.Sane Trilogy

 

Fuckup:

Mass Effect Andromeda

 

Rak:

EA za skrzynki

 

Konsola:

Nintendo Switch

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Ficuś napisał:

Rok temu byla edycja

To nowy silnik. Nie ma opcji usunięcia głosów z ankiety, ale dodałem możliwość ponownego zagłosowania. Jak zagłosowałeś to pod ankietą z lewej klikasz "pokaż opcje głosowania" i możesz jeszcze raz oddać głosy.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.