Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Czezare napisał:

Nie będzie dzięki temu pyerdolenia przez następne cztery lata, że jakaś drużyna została ewidentnie skrzywdzona przez sędziów.

 

Brzmi śmiesznie po finale, który nie wiadomo jakby się potoczył, gdyby nie błędna decyzja o przyznaniu wolnego z dogodnej pozycji xd Fajnie, że wreszcie ten var jest, a niefajnie że nałożyli na niego jakieś idiotyczne ograniczenia, typu olewanie karania zawodników przyvarowanych na nurkowaniu czy generalnie ignorowanie wszystkiego, co nie jest sytuacją na karnego lub na czerwoną kartkę.

 

 

Odnośnik do komentarza

VAR idealny nie jest, ale jakaż to gigantyczna różnica na plus w stosunku do poprzednich Mundiali?! Słuszna uwaga jednego z przedpiśców. Latynoskie neymarowsko-suarezowe KUR.VY za nurectwo po VAR-rze należało by ukarać najpierw żółtą, a następnie beznamiętnie wyrzucać z boiska.

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Czezare napisał:

Zamiast ZAPIER.DALAĆ na zgrupowaniu, żeby choć trochę wyrobić graczom kondycję i motorykę to ten ich w tej nieszczęsnej Juracie dodatkowo rozchłestał.

Sorry, ale to jest pyerdolenie przed mundialem trenuje się tak żeby utrzymać formę a nie ją zrobić. Piłkarze na zgrupowanie przed turniejem przyjeżdżają praktycznie zaraz po skończonym sezonie(max tydzień urlopu).

Jest to takie typowe dla polskiego systemu szkolenia, że zapierdalając dzień w dzień 30 kilometrów przełajem przez lasy zrobi się formę :corvo: 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, Czezare napisał:

 Zamiast ZAPIER.DALAĆ na zgrupowaniu, żeby choć trochę wyrobić graczom kodycję i motorykę to ten ich w tej nieszczęsnej Juracie dodatkowo rozchłestał.

 

na zgrupowaniu nie nauczą cię dryblingu, przyjęcia piłki i wyczucia przestrzennego przy posyłaniu długiej lagi w dowolnym kierunku

nie nauczą cię też gry w kilku systemach, które Polska może uskuteczniać w zależności od przeciwnika (4-4-2, 4-5-1, 3-5-2)

 

to wszystko piłkarze powinni mieć obcykane ze szkółek i pracy w klubach

na zgrupowaniu tylko zgrywa się piłkarzy, którzy siłą rzeczy rzadko ze sobą grają, podtrzymuje formę i dobiera się skład pod przeciwnika

Edytowane przez golab
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, c0ŕ napisał:

Emocje opadły to jak tam wasze jedenastki turnieju? u mnie

 

Courtois - Meunier, Varane, Godin, Hernandez - Kante, Modric (choć podtrzymuję że w fazie pucharowej przygasł), Pogba, Coutinho - Czeryszew Hazard, Mbappe, Cavani

 

tak trochę doceniłem tych którzy odpadli wcześniej, A CO 

calkiem niezla jedenastka, ale Modricia to ty tam wstaw, co

 

Meunier byl w porzadku, ale chyba bym jednak postawił na Trippiera (zdecydowanie najbardziej kreatywny Anglik; trochę przypomina mi Kimmcha swoja droga)

Odnośnik do komentarza

Nie no ja naprawdę czuję niesmak jak patrzę na tych czarnoskórych reprezentantów Francji. Wczoraj przy wręczaniu medali to miałem ciary jak to widziałem. Po wręczeniu pucharu jak sobie wyrywali z ręki do ręki, jeden drugiemu nie chciał dać. Najchętniej by zabrali i wywieźli do rodzinnej wioski w Afryce żeby odstraszać złe duchy. Co drugi pewnie ma sfałszowane papiery, przywieziony na łódce zawinięty w liście i zarejestrowany jako rodowity Francuz.

 

Naprawdę czuję niechęć.

EDIT

proszę o tytuł pod nickiem: RASISTA

  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
11 godzin temu, Czezare napisał:

Nie będzie dzięki temu pyerdolenia przez następne cztery lata, że jakaś drużyna została ewidentnie skrzywdzona przez sędziów

No szkoda, że VAR nie podziałał jak Griezzman symulował :usmiech:

Odnośnik do komentarza

Największym i bezdyskusyjnym zwycięzca tego mundialu nie jest Francja tylko VAR. Widać jego wady (symulki doprowadzające do wolnych po których padają gole nie są nim objęte) ale wreszcie człowiek czuje, że ktoś faktycznie pilnuje gry, że piłka weszła po 17 latach w XXI wiek. Widać gdzie trzeba się jeszcze skupić nad rozwiązaniami które polepszą ducha gry (symulki i kradnięci czasu poprzez leżenie na boisku) ale pierwsze kroki zostały uczynione.

To było pewne, że Francja to wygra. Z całą sympatią do braci słowian w ich części drabinki, przy ilości rzutów karnych( po dogrywkach) to zamiast Chorwacji mogły być ze 4 inne zespoły i nikt by się nawet nie zdziwił. Dodatkowo wszystko odbyło się zgodnie ze schematem mistrzostw. Pierwsza bramka =95% zwycięstwo. Jakiś Karny, wolny. Trochę brak emocji od pewnego momentu. Tkie to były te mistrzostwa jak i cały finał.

 

Przykro mi też, że od połowy fazy ćwierćfinałów zrobiło się EURO2018. Rozumiem, że w Europie są pieniądze to i wyniki będą, ale jednak jakoś tak mi spadła ranga imprezy gdy uświadomiłem sobie, ze następne 6 meczy do finału to będą mecze, które znamy z EURO. 

Edytowane przez szczudel
  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
16 godzin temu, Mr. Montana napisał:

Deshamp szacun jak to wszystko poustawial, ale wole ta Francje sprzed 20 lat ta obecna generacja to "wielokolorowi"

Część składu z 98 

 

Lizarazu - Bask

Desailly - Ghana

Thuram - Guadelupa

Vieira - Senegal

Djorkaeff - Armenia

Zidane - Algierczyk

Pires - pól hiszpan pól portugalczyk 

Carambeu - Nowa Kaledonia

Henry - pochodzi z Antyli ojciec z Guadelupy, matka z Martyniki

Trezeguet - Argentyna


Także weż nie gadaj głupot :usmiech:

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

To był piękny turniej, mnóstwo ładnych bramek, multum emocji już w fazie grupowej, bo w pucharowej to już w ogóle miazga. Kilka niespodzianek też zrobiło robotę i pokazało jaki nieobliczalny bywa sport. Wspaniale się bawiłem przez ostatni miesiąc, takie letnie wieczory przy meczyku na najwyższym poziomie to złoto, kojarzą się z dzieciństwem. Ehh, no fajnie, fajnie. Bardzo żałuję, że zmieniają termin następnych mistrzostw, to już nie tak nie zagra dobrze.

 

Z minusów, wiadomo, udział naszej reprezentacji, aczkolwiek już jakoś odchodzi to w zapomnienie. Ten mundial nas wyjaśnił i udowodnił, że jako reprezentacja nie nadajemy się do gry na takim poziomie, a 3/4 składu mentalnie została w polskiej lidze i nie rokuje na więcej. Szkoda tych nadziei kibiców i całej otoczki, którą zrobili w całym kraju.

Odnośnik do komentarza
Gość _Be_
7 minut temu, krupek napisał:

Bardzo żałuję, że zmieniają termin następnych mistrzostw, to już nie tak nie zagra dobrze

Własnie moim zdaniem będzie lepiej bo teraz często miałem dylematy czy oglądać mecz w domu czy korzystać z pogody a zimie nie będzie tego dylematu :potter: 

Edytowane przez _Be_
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.