Skocz do zawartości

Mistrzostwa Świata w piłce nożnej 2018


c0ŕ

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące później...

Niedlugo beda rozgrywane polfinaly kobiet. W ekipie USA zabraknie niestety Hope Solo ktora miala duzy wplyw na zwyciestwa druzyny USA w finalach mistrzostw, zostala zawieszona na pol roku po tym jak obrazila reprezentacje Szwecji i byly brane rowniez pod uwage jej sprawy sadowe za spodowowanie przemocy rodzinnej pod wplywem alkoholu i narkotykow jak i rowniez pozwolenie zeby jej pijany maz prowadzil bus z kobieca reprezentacja w srodku i inne sytuacje tego typu. Walczy Ona rowniez o podwyzszenie placy kobiet do podobnego stopnia jak mezczyzn pozywajac pilkarski zwiazek USA i nie wroci do reprezentacji dopoki nie wprowadza zmian o ktore walczy. Jest ona jednym z najlepszych bramkarzy na swiecie a na pewno najlepsza bramkarka i pomimo ze nie gra w meczach od dluzszego czasu ciezko trenuje i staje sie coraz lepsza. Ponizej filmik z Youtube prezentujacy ja w akcji. W polfinalach zmierzy sie Anglia z USA i Holandia ze Szwecja. Wrzucam jeszcze filmik pokazujacy jak prezentuje sie gra kobiet, zasluguja na szacunek i uznanie za swoja ciezka prace i dedykacje

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Bramki jak i same akcje do nich doprowadzajace byly piekne. Zdolnosci niektorych pilkarek sa klasy swiatowej, rewelacyjny mecz i swietnie mi sie go oglada. Kazdy kto kocha pilke nozna powinien obejrzec polfinaly i final zobaczyc jak graja dziewczyny

 

 

Edytowane przez _Forum_
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Oglądał ktoś finał? Moim zdaniem bardzo dobry mecz i cieszę się, że po puchar sięgnęły moje faworytki z Alex Morgan na czele. Generalnie lubię kobiecy futbol i oglądam go od małego, ale trzeba przyznać rację, że zawodniczkom brakuje wyszkolenia w wielu aspektach. Notoryczne łamanie linii spalonego (grając w juniorach w wieku 12 lat robiliśmy za karę pompki za złamanie linii na treningu), czy podchodzenie pod bramkę jak najbliżej (co również świadczy o braku umiejętności gry w defensywie) - w większości meczów były karne, co obrazuje ile akcji rozgrywało się w obrębie pola karnego. Ale mimo wszystko niektóre mecze tych mistrzostw były ciekawe i naprawdę warte obejrzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja oglądałem niecałą pierwszą połowę. Jestem na śmiesznej diecie ketogenicznej i pierwszy raz od miesiąca zjadłem większą ilość węglowodanów (pizzę zjadłem) i jak mnie zmuliło to trzy godziny spałem i przegapiłem resztę finału :pechowiec: Ogólnie bardzo ok się ogląda ten kobiecy futbol. Fajnie popatrzeć na laski, których pasją jest sport. Spoglądasz na ich twarze i wzrok i widzisz zupełnie coś innego od tych pizdeczek dla których podstawą egzystencji jest zrobienie makeupu i wypad na dyskotekę. Szacunek tym bardziej, że oglądając te mecze ma się wrażenie jakby typiary miały 10x większe jaja od ich męskich odpowiedników.

Półfinał między Anglią, a USA imo 9/10, drugi półfinał trochę średni, za to zbliżenia na Linę Hurtig goty:fsg:

 

Odnośnik do komentarza

Po kolejnym niusie o tej Rapinoe muszę stwierdzić, ze koleżance pomieszało się już w głowie. Tak szczerze proponuję na spokojnie porównać byle mecz z męskich mistrzostw a kobiecych te najlepsze. Ile tam chaosu, jakiś baboli z poziomu orlika oraz kompletny niedobór bramkarek na jakimś przyzwoitym poziomie. 
Fajnie sobie obejrzeć w sezonie ogórkowym jak kobitki biegają ale jak słyszę o jakiś krokach milowych futbolu to nie, nie podobuje mi się to...

Edytowane przez da$io
Odnośnik do komentarza

Wystarczy przypomnieć

Cytat

Żeńska piłkarska reprezentacja Stanów Zjednoczonych rozpoczęła przygotowania do eliminacji igrzysk olimpijskich. Mistrzynie świata rozegrały sparing z męską drużyną FC Dallas do lat 15. Spotkanie zakończyło się... zwycięstwem chłopców 5:2.

Mecze towarzyskie Amerykanek z juniorami tego klubu nie są niczym nowym. Pokazują jednak, jak wielka przepaść dzieli futbol kobiecy od męskiego. Rywalizacja była dość jednostronna – młodzi gracze pewnie pokonali najlepszy żeński zespół świata.

Reprezentację USA w kwietniu czekają dwa mecze towarzyskie z Rosją. Następnie w czerwcu rozegrają sparing z Norweżkami. W ubiegłorocznych igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro odpadły w ćwierćfinale, przegrywając po rzutach karnych ze Szwecją.

Żeński futbol jest za Oceanem równie popularny co męski, znacznie chętniej oglądany, niż ma to miejsce w Europie. Na meczach kobiecej kadry regularnie zapełniają się trybuny. Amerykanki są najbardziej utytułowaną drużyną. Aż cztery razy zdobyły złoto olimpijskie (konkurencja została włączona do programu w 1996 r.). Trzy razy były też mistrzyniami świata.

https://sport.tvp.pl/29795103/mistrzynie-swiata-przegraly-z-pietnastolatkami

 

Tam gdzie piłka kobieca jest popularna tak samo jak męska(tylko w jułesej) nie widzę problemu i sam jestem za tym aby zarabiały tyle samo faceci.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.