Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

Każda platforma ma to niech ma i Switch. 

 

U mnie dylemat:

Lego City Undercover - nigdy nie grałem, w żadną inną grę z Lego też nie. Nie postarzała się ta gierka?

Rayman Legends - grałem na WiiU, doszedłem do drugiego świata i jakoś leżała. W sumie dziwne, bo lubię. 

Króliki - lubię Advance Wars, w Xcoma nie grałem nigdy

Doom - nigdy nie grałem, ze strzelanek wolę zdecydowanie Gearsy od Halo

Między tymi się waham

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Na WiiU LUC było świetne - gdy kupiłem na Switcha nadal było dobrze..ale raz, że zaraz po Zeldzie nic nie wydawało się już tak dobre, a dwa, że ta gra świetnie wykorzystywała tablet i bez tych patentów gra trochę traci. Jak możesz to bierz na WiiU. W Dooma nie grałem, ale z trzech pozostałych obecnie najfajniejsze jest Mario + Rabbids

Odnośnik do komentarza
W dniu 2.12.2017 o 21:04, Godot napisał:

 

Rayman Legends - grałem na WiiU, doszedłem do drugiego świata i jakoś leżała. W sumie dziwne, bo lubię. 

 

 

 

W sumie też tak miałem i jak dla mnie konsola przenośna to idealne środowisko dla takich gierek. Rayman nie ma za wiele głębi i przed TV jakoś może tak spowszednieć, że idziesz do przodu i tyle, ale na handheldzie samo się prosi, by zaliczyć kilka leveli, czy kilka podejść do tych trudniejszych. Zero frustracji, sam miód i pozytywność. Pękło 100%, jak wcześniej jakoś się zawieszałem w obu Raymanach po paru planszach, bo np. mnie irytowało powtarzanie jakiegoś jednego skoku by zebrać wszystkie lumy (na handheldzie powtarzanie kilkuminutowych etapów jakoś... mniej głupio napawa). No i gra wygląda świetnie na małym ekranie, na pewno łatwiej się przekłada niż gry 3D z wieloma detalami.

 

 

Ogólnie poza samym faktem, że Definitywna Edycja to tak naprawdę nadal wersja na Wii U, a gierka jest też na Vicie, i ogólnie na wszystkim innym - jeśli ktoś nie grał w Rayman Legends, to może uznać to za nadal gierkę na 9 i jedną z najlepszych dostępnych na Switcha (obok Mario, Zeldy, Mario... tego z Rabbidsami). Zwłaszcza, że ma sporo dodatków i już teraz niewiele kosztuje.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Steamworld 2 świetne, zwłaszcza dla osób lubiących jedynkę, bo mimo wszystko nie jestem pewien czy ktoś, komu ona nie podeszła w dwójce się zakocha. Niby sporo nowości, ale po pierwsze, żeby je dostrzec trzeba pograć ze 2-3h, a po drugie nawet pomimo tego to nadal jest steamworld dig tylko z większą ilością gadżetów. 

 

Enter the Gungeon- jeżeli lubisz ten rodzaj gier (np. jesteś psychofanem Isaaca) , to zdecydowanie warto. Bardzo dobra konwersja z bonusowymi elementami a la Nintendo.

 

Jak lubisz point and clicki to musisz zainwestować w Thimbleweed Park lub nieortodoksyjnego Oxenfree. Na Switcha jest naprawdę duuuużo dobrych indorków (lub mniejszych gier dużych wydawców) z szerokiego spektrum gatunkowego, więc każdy znajdzie coś dla siebie.

Odnośnik do komentarza

Snipperclips mam, przeszedłem z narzeczoną, świetna gra do co-opa. W Steamworld Dig nie grałem, nie wiem na czym polega, ale chyba dam szansę drugiej części, skoro każdy chwali. W Izaaca też nie grałem, ale ETG podoba mi się na pierwszy rzut oka, chyba wezmę od braci Rosjan. Wysoki poziom trudności również jest dla mnie zachętą, niedawno skończyłem Cupheada i nie mam się teraz na czym wk.urwiać.

Steamworld Dig 2 to platformówka nastawiona na zbieractwo? Ma coś wspólnego w rozgrywce z Shovel Knightem, czy mi się wydaje?

Odnośnik do komentarza

Steamworld Dig 2 spoko gierka, ale musisz jakieś te 2-3 godziny ograć, żebyś poczuł tę frajdę kilofowania po kopalniach, zbierania minerałów i odsprzedawaniem do typa, gdzie za zarobione hajsy możesz kupować upgrade Dorotki, a ma tego sporo - no jakby nie mówić jest też nastawione na zbieractwo. Z początku myślałem, qwa, jakie to nudne, myślałem czy aby nie wywaliłem w błoto te 6 dyszek, ale nie ma co żałować, rozkręca się później gierka i jest malyna. Są moby do zabijania jak żuki w tych kopalniach, gdzie dostajesz expa i rozwijasz postać, gra jest bardzo dobra. Są też poukrywane sekretne jaskinie gdzie zbierasz artefakty, które też służą do ulepszania postaci.

Edytowane przez Faka
Odnośnik do komentarza
W dniu 24.12.2017 o 00:37, second napisał:

Jakiś dobry indyk na Switcha, oprócz SV i Shovel Knight? 

Wybieram raczej z: 

-Shantae  

-Steamworld 2 

-Enter the Gungeon 

-gra podobna do zeldy, ale zapomniałem tytułu 

Która z nich? Czy ewentualnie jeszcze coś rozważać?

 

Jest tego masa, masa, "indyk" już dawno przestało być jakąś ogarnialną kategorią, a stało 90% rynku - pytanie tylko, których z tych gier jeszcze nie przeszedłeś na 100 innych sprzętach. I jaki typ gry lubisz. Jeśli np. nigdy nie grałeś w World of Goo, no to masz super grę, niską cenę, i wygodne sterowanie. Nawet taki staroć jak VVVVVV trafił ostatnio na Switcha i w sumie co, jak ktoś nie grał to może nadrobić.

 

Z platformówek jest chociażby Splasher, Teslagrad i Slime-San, potencjalnie super gierki, jak takie lubisz. Switch to dla nich najlepsza platforma, pomijając może wygodę sterowania w niektórych przypadkach.

 

Z retro-nintendowych jest np. Axiom Verge, o którym pisano na forum wystarczająco. O Shantae ja sam pisałem już za dużo. Trochę nie czaję, czemu ta gra jest tak olana na forum. Albo ok, czaję. Ale gra jest dooobra. Wolałem bardziej metroidowe części na DS-y, ale i tak mało która gra tak mnie wciągła w tym roku. Podobnie Severed. Super mnie wciągnęło. Switch jest na tę grę trochę duży, sterowanie nie jest do końca dostosowane dla leworęcznych, ale i tak nie da się oderwać przez te 6 godzin, jakie zajmuje gierka, i nie ma co żałować wydatku.

 

Jest też cicho o grze, która zachwyciła wielu fanów chodzonych bijatyk ze SNES-a - Wulverblade. Tumbleseed czy Thumper to też przykłady gierek idealnych dla kogoś, kto lubi taki typ grania.

 

Jak znosisz wyścigi to jest Fast RMX. Jak golf... i fajne dialogi... to Golf Story. Masz z kim grać w co-opa - jest Snipperclips i świetna pod tym względem gierka Lovers in Dangerous Spacetime. Arcade'owo, oprócz Isaaca i tego Gungeona jest też Neurovoider. I tak dalej...

 

 

 

Ogólnie z tych, które wymieniłeś, na pewno najpopularniejszy jest Steamworld Dig. Ja sam do końca tego nie czuję, nadal. Może faktycznie trzeba te 3 godziny pograć, by zczaić. To fajna gra. Ale jakoś mało... wspaniała?

Edytowane przez ogqozo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...