Skocz do zawartości

Porty - życzenia i stan faktyczny


Godot

Rekomendowane odpowiedzi

No jak mówił koleś w tym cytowanym materiale o "starszych grach, które młodsi znają tylko ze słyszenia" to raczej miał na myśli rzeczy typu chibi-zaokrąglony Secret of Mana albo inny 3rd Birthday, a nie kurde największy hity AAA sprzed roku. Tutaj koleś przecież dosłownie mówi, że tego nie zamierzają, tylko robić gierki/remake'i specjalnie z myślą o Switchu, że traktują to jako inny typ sprzętu od dużych konsol.

 

Z FF XV faktycznie wypowiedzi Tabaty sugerowały, że nie chce im się za bardzo nad tym grzebać. O silnikach tyle było mówione, że Unity i Unreal lepiej chodzą na Switchu, co ogólnie wiadomo. To jest podobno świetna do pisania konsola, tylko nie wszystko wyrabia z nowych gierek. Bardziej obiecującej odpowiedzi udzielił na temat wersji Pocket, że może wyjdzie na Switcha. Podobno zawiera ona praktycznie całą FABUŁĘ oryginału w identycznym przebiegu! 

 

 

 

Najlepsze, czego oczekuję od Square-Enix na handheldzie, to nowe World Ends with You. Zresztą nie wiem, czy przez te 10 lat wypuścili cokolwiek równie dobrego.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

W 2019r ma być nowy FFXV Pocket Edition specjalnie dla Chinskiego rynku z rzekomą wyebaną grafą. Podobno też rozmawiali z Epic Games o przerzuceniu Finala XV na Unreala, który by napędził wydanie Switchowe ale przede wszystkim, wszystko rozbija się o kasę, czas i umiejętności.

Oni z Luminous Engine mają problem aby gra jak należy śmigała na PC a co dopiero mówić o Switchu. Dlatego, bardzo dobry ruch wykonał Square z KH 3 i DQXI, które śmigają na UE4. 

 

Co do portów to kwestia tylko optymalizacji, wiele współczesnych gier spokojnie pójdzie na bardzo słabym sprzęcie ale potrzeba do tego trochę głowy. Jest mnóstwo gier, które wyglądają przeciętnie a wymagania sprzętowe mają kompletnie z du.py.  Najbardziej niszczą wypowiedzi wielu developerów Indie, że ich gra nie pójdzie na takim i takim sprzęcie (często byla mowa o Wii U) a gra to graficzne pożal się boże i tylko udowadania, że developer niestety nie bardzo zna się na optymalizacji i dobrym kodowaniu. Świadczą o tym chociażby jakże ogromne pliki obecnych gier przekraczające 50GB. Połowa z tego to stawki w wysokiej rozdzielczości, druga połowa to tragiczna kompresja (a raczej jej zwykły brak). 

 

Zresztą temat dobrej i złej kompresji to temat rzeka.

 

Switch za to może być wielokrotnie przykładem, że nie moc się liczy, tylko umiejętności developerów. Jakby mi ktoś w zeszłym roku powiedział, że na Switcha wyjdzie Doom i nowy Wolf to bym nie uwierzył a tu jednak jest możliwe. Fakt ma swojej cięcia w grafie i rozdziałce ale jak na konsole wielkości tableta to sorry ale kłaniam się developerowi, że nie wrzucił dodatkowych loadingów lub nie zmniejszył lokacji w grze.

 

Apropo portów to Capcom również teraz wyje do księżyca, że zamierzają wydać porty gier, które wcześniej nie zawitały na platformy NIntendo.

 

Czyżby jednak przywitamy serię Dino Crisis, Onimushe lub Devila na Switcha? Ohhh byłoby miło....

Odnośnik do komentarza

Pograłem w Dooma. O samej grze nie ma co się rozpisywać, wiadomo, że miażdży. A sama konwersja... Po ostrych jak żyleta Marianie i Zeldzie ten Doom nie wygląda najlepiej. Niska rozdzielczość jest widoczna. Sama gra jest ładna, megaszybka i nic nie zwalnia. Gdybym miał wybór grałbym na Xboxie. Bo to idealny tytuł na wielki ekran, pada i najlepsze audio jakie istnieje. Ale nie mam, więc gram na Switchu z Focal Sphere na uszach i musi wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza

Ja grałem w to pierwszy raz kilka miesięcy po premierze i byłem zachwycony. Ok, rozumiem, że filmiki i fabuła Ci nie podeszły, bo były trochę kiczowate chociaż mi nie przeszkadzały, ale pojazdy złe ? Muzyka ? Muzyka była świetna, do tego grafika, która wtedy niszczyła wszystkie wyścigi i jeszcze do tego 30 pojazdòw na trasie, ah co to była za gra..i jeszcze ten poziom trudności 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No mi też się kompletnie nie podobał F-zero na GC. Dziwny model jazdy, taka sobie muzyka, nic mnie w tej grze nie porwało. Myślę ,że nie jest to mało popularna opinia skoro do dzisiaj nie ma kontynuacji. W wersję na SNESa grałem dużo więcej niż w to.

 

Co do realnych portów to chciałbym zobaczyć GTA5, Dark Souls 1 i 2, Burnout Paradise. Ktoś tu wspomniał o Wiedźminie 3, trzeba mieć fantazję:p Fajnie jakby wydali też trylogię Mass Effect, Orange Box, COD 4 z multi i Heroes 3 z dodatkami ale na to są małe szanse. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...