Skocz do zawartości

Altered Carbon - 2018 - Netlix


sprite

Rekomendowane odpowiedzi

W ósmym odcinku jest juz lepiej niż w siódmym, 9też forma żwyżkowa (w porównaniu z 7ep), ale finał mnie trochę rozczarował

liczyłem na większą siekę

. Dobrze pamiętam, że netflix zapowiedział też drugi sezon? Kupę kasy wpakowali w ten serial, lepiej, żeby wyciągnęli wnioski zanim wezmą się za druga cześć. No, ale w sumie serial mnie zachęcił do przeczytania książki, to taki plus :)

Odnośnik do komentarza

https://naekranie.pl/aktualnosci/altered-carbon-showrunnerka-serialu-o-planach-na-2-sezon-2925196

Cytat

Nie stworzyłam jeszcze 2. sezonu. Nie zawarłam kontraktu z Joelem, ani z nikim innym z obsady poza 1. sezonem ze względu na strukturę książek. […] Nigdy nie myślałam o tym przekształceniu w kategoriach zamiany ludzi, a raczej w związku z najciekawszą rzeczą dotyczącą tego materiału, czyli brakiem wymagań od konkretnego aktora, aby ten grał Takieshiego Kovacsa.[…] W związku z tym nie mam jeszcze przygotowanego 2. sezonu. Wiem, że Joel będzie niesamowity w tym, co robi. Nie wiem, jaki jest ich harmonogram lub jaki jest nasz harmonogram pracy. A to świat, który pozwala wierzyć w zasadę nigdy nie mów nigdy.

(...)

To bardzo droga książka! Z kosmicznymi bitwami i gigantycznymi portalami oraz ogromnymi okrętami orbitującymi wokół planety i eksplozją termojądrową. Richard przyszedł i pracował z nami w pokoju scenarzystów przez kilka tygodni, aby spróbować wymyślić historię, która byłaby w stanie wykorzystać elementy drugiej książki bez przymusu tworzenia ogromu, który się w niej znajduje. Również rzeczy, które stworzyliśmy w 1. sezonie, które łączą elementy z trzeciej książki z wcześniejszą historią, jak wątek Quell, znacząco zmieniły strukturę serialu. Zatem mamy teraz postać, której nie było w drugiej powieści i jeśli wykonamy dobrą robotę, to widzowie będą bardzo zainteresowani tą historią miłosną. Pomysł polegał na naśladowaniu tego, co robią książki, czyli przechodzeniu z planety na planetę, aby nie zostać w tym samym mieście. Naszą intencją nie jest powrót do Bay City w 2. sezonie. Elementem, który uwielbiam w tych książkach jest kwestia szybszego podróżowania poprzez pobieranie świadomości. To jest świetne, odtworzyć świadomość znacznie szybciej niż prędkość światła na innej planecie – i to jest po prostu zbyt fajne, żeby tego nie zrobić. Richard i ja mamy plan, nie wiem, jak ludzie na niego zareagują, ale my chcemy go wprowadzić w życie!

No nie zapowiada się to zbyt dobrze, zwłaszcza, że ostro celują w love story. Już teraz lękam się co zrobią z adaptacją trzeciej książki biorąc pod uwagę zmiany związane z Quell, może niech już teraz zakontraktują Hugh Granta i Julię Roberts.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Lekki przerost treści nad formą. Wydaje się, że serial chce połączyć niczym Pan Łatka kilka kierunków filmowych. Mowa nie tylko o neo noir i cyberpunku. Da się zauważyć nieco buddy cop, trochę kina przygodowego, itd. @dee wspomniał o mnogości wątków w powieści. Nawet jeśli serial pominął sporą ilość wątków to i tak jest przepełniony treściami. To wciąż za dużo nawet jak na 10 odcinków. Tracą na tym te właściwe. Szkoda mi najbardziej motywu Poe, a zwłaszcza jego dialogów z innymi SI. Twórcy mogli iść w stronę swoistych komentarzy Poe i ekipy nt. bieżących wydarzeń, takie postscriptum każdego odcinka. 

Szkoda też, że twórczyni serialu nie bardzo chyba wiedziała czym ów serial ma być. O ile przez te kilka pierwszych epizodów wszystko jeszcze jakoś trzyma się kupy tak dalej brak konkretnego motywu. Osobiście liczyłem na solidny kryminał w neonowym świecie. W pewnym sensie dostałem tego namiastkę. 

 

Serial ma trochę fajnych akcentów. Jak już zapożyczać to od najlepszych. Skąpane w wiecznym deszczu ulice to oczywisty ukłon w stronę Blade Runnera ale i klasyków kina noir. Ale nie to przykuło moją uwagę. Nie mogłem oprzeć się wrażeniu, że postać Quell przynajmniej w początkowej fazie mocno przypomina The Boss. Ba! Był nawet monolog na moście. Biorąc pod uwagę premierę powieści jak i samego MGS-a można przypuszczać, że to poniekąd Quell była inspiracją dla Hideo przy tworzeniu mentora Big Bossa. Jednak tutaj trzeba sięgnąć do źródła. I to byłby genialny motyw gdyby postać nie została spłycona w 7 epizodzie przez wątek miłosny. 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Jestem po 3 odcinkach (a wcześniej po dwóch książkach) no i jest kiepsko. Pierwsza książka świetnie się nadawała do adaptacji w sumie bez większych zmian. Niepotrzebne motywy z czapy:

- Quell jako fuzja dwóch postaci (te flashbacki to jakbym oglądał tanią wersję czarnej Xeny),

- odwrócenie genezy emisariuszy (po chusteczkę??),

- te gówniane humorystyczne wstawki niskich lotów,

- wprowadzenie ojca Ortegi czyli największej sztampy filmów good cop Buddy, nawet Jackie Chan w Rush Hours musiał mieć ojca w policji XD,

- motyw z przyjęciem był tak głupi, że nie mogłem uwierzyć, że ktoś faktycznie dał temu zielone światło :p

- Miriam Bancroft - nikt kto czytał książkę nie wyobrażał jej sobie jako chudej podstarzałej szkapy z trupimi dłońmi, chciało mi się płakać gdy w serialu mówi o swojej powłoce "State of The art" XD Tyle młodych aktorek z doskonałym ciałem jest w branży, a wybrali babkę, która wygląda jakby była po odwyku. A przecież w przypadku tej postaci jej wygląd jest kluczowy dla jej roli.

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Masorz napisał:

Internet mówi dużo rzeczy, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością i tego polecam się trzymać.

Dla mnie plakietkę 'Best on Netflix' ma 'Dark'.

Przepraszam, ale muszę dosadnie :Dark to (pipi) oparte

o luterańską ( nie dziwota skoro niemiecki serial) wizję przeznaczenia. Oglądasz coś co wiadomo, że się wydarzyło i nie ma miejsca na żaden dramatyzm. Wiadomo, że żaden z bohaterów nic nie zmieni tylko odgrywa swoją rolę. Tam to dopiero końcowe odcinki to chłam. AC przy Dark to istny majstersztyk.



 

Dodam jeszcze, że wizja podróży w czasie w Dark tak bardzo ssie nie tyle co przez sam koncept jak i wykonanie. Interstelar potrafił zrobić coś o wiele ciekawszego z tych samych klocków.

Edytowane przez Masorz
Spoilery.
  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Masorz napisał:

No super, tylko może nie psuj ludziom serialu, bo chyba mało kto jeszcze wie, że

  Pokaż ukrytą zawartość

tam są podróże w czasie.

Ostatnie odcinki też pięknie spoilerujesz, czego zaprzestań.

 

My bad. Mam tak negatywne odczucia po Dark, że nawet nie zauważyłem, że spoiluje.

Swoją drogą teoria mojego kolegi się sprawdza, że seriale ludzie w necie (IMDB itp) oceniają bez oglądnięcia całości. Dlatego seriale mają tak o 2 oczka wyżej os filmów. Dark jest tego najlepszym przykładem. Pierwsze 3 odcinki sprawiają, że kombinujesz, kminisz. Potem jest już tylko degustacja, jakością serialu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...