Skocz do zawartości

Soul Calibur VI


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwanie pojedynków leży kompletnie (sprawdzałem na PS4 oraz XO), a brak jakiejkolwiek innej możliwości by zagrać, sprawia że praktycznie nie ma tu czego testować. Przynajmniej póki co... Sama giereczka zapowiada się fajnie, ale ta "beta", pff...

Odnośnik do komentarza

U mnie na XO jednak idzie jakoś, ale na Plejaku pustynia. Naprawdę mogli dać chociaż możliwości grania ze znajomymi.

 

Zmiany w zestawach ruchów są często tak bzdetne, że brak mi słów. Pomieszali inputy dla starych zagrań tak, że nie idzie się połapać. Stare B,B to teraz t+B,B, g+A to dawne d+A itp. Takie przykłady można mnożyć. Pytam się zatem: po cholerę ten zabieg? Aaa, już wiem, by zakamuflować małą ilość naprawdę konkretnych usprawnień i nowości. Aha, wszystkie te supery, lasery, spowolnienia czasu... do zaorania.

Odnośnik do komentarza

Amer, notacje ciosów zmieniają odkąd pamiętam - na przykład w SCII Voldo po 236A+B robił wślizg z ręki, a w kolejnej części ta kombinacja to był high, po którym sam wypadał poza planszę (stare 3A+B) - to akurat dobrze pamiętam, bo przegrałem tak na przedpremierowym turnieju :D. Z kolei u Yuna 4A+B zmienili na 3B+K (albo jakoś tak). Spośród wszystkich bijatyk Calibur jest tym, który zmienia się chyba najbardziej pod względem listy zagrań, ale też systemu. A jeśli chodzi o ciosy, to przez to, że dodali pod przyciskami uniwersalne zagrania (A+B jako cios do rozbicia bloku, B+G jako Reversal Edge), musieli zmienić jeszcze więcej niż zazwyczaj. Podstawowe A,A i B,B pozmieniali, żeby dodać więcej możliwości - na przykład Sophitia ma dodatkowe ciosy (A,A,A oraz B,B,B), a Mitsurugi po B,B może wcisnąć jeszcze jedno B, żeby wykonać parry z Reversal Edge'a.

 

PS Kim grasz?

Odnośnik do komentarza

Nie mam absolutnie nic przeciwko sytuacji gdy zmienia się ciut bardziej złożone inputy, ale jak bierzemy przykładowo Mitsa i jego flagowe d+K,B (jako jeden z wielu przykładów) to krew mnie zalewa. To już nawet nie są uzasadnione zmiany tylko przesada, niejasna i niepotrzebna. Zwyczajny kaprys autorów. Na cholerę to było ruszać.

 

Póki co nie gram. Nie ma Practice ani listy zagrań to nie zamierzam pajacować po omacku (mając na uwadze tak liczne zmiany). Zagrałem kilka starć online i czekam do premiery fulla. Wtedy się zobaczy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O tym właśnie mówię. Odjebali koncertowo, a sensownych argumentów dla tak dotkliwych zmian nie ma wcale. Maskują braki w nowościach z prawdziwego zdarzenia (bo przecież te kosztują).

 

Ale oni nie raz już wywalali całe postacie do kosza. Działają chyba w imię zasady "Zmieńmy cokolwiek. Na lepsze czy gorsze - to akurat nie ma znaczenia. Ważne żeby się kręciło".

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, ornit napisał:

Ja wczoraj włączyłem. Wybrałem Nightmare'a bo grałem nim kilkanaście lat temu na GCN:yao: Po 15 minutach PSN znalazł mi przeciwnika. Okazało się, że moja postać nie ma wybitki z 3+B (tak to się pisze?). Przegrałem, odinstalowałem :frog:

 

Szkoda, że nie wybrałeś Siegfrieda, bo to on odziedziczył styl walki Najciaka z SCII wraz z 3B. Od SCIII Nightmare jest od niego odseparowany i ma osobny styl walki.

 

PS Planuję dziś streamować od ok. 15, więc zapraszam chętnych na oglądanie kapienia Zośką: 

 

Edytowane przez Di
Odnośnik do komentarza

Ja jeszcze coś dodam, bo nie chcę żeby ktoś pomyślał, że swoim poprzednim postem chciałem zdyskredytować tą grę. Grało mi się dobrze, jednak w czasie szukania przeciwnika przydałby się jakiś training mode jak to jest np. w T7 żeby na szybko móc sprawdzić ciosy wybranej przez nas postaci.

Edytowane przez ornit
Odnośnik do komentarza

Jestem pozytywnie zaskoczony. Nie było lagów, szybko znajdowało przeciwników, loadingi znacznie krótsze niż w T7. Ornit ma racje, przydałby się trening (w czasie szukania przeciwnika). Grafika taka sobie. Muzyka w sumie ok, ale to nie jest poziom Soul Blade/Soul Calibur. Przyjemnie się grało, wersja na PC na 99% Jak pudełka (SCVI) solidnie potanieją to się kupi też na PS4 :)

Odnośnik do komentarza

Zagrałem wczoraj 3 walki. Jedna z lagami w ch*j, dwie pozostałe były na znośnym poziomie (w zasadzie nie odczułem żadnych lagów). Najdłużej na znalezienie przeciwnika czekałem 2 minuty.

 

Odczucia mam mieszane, ale jeszcze nie skreślam gry. Myślę że opinie finalnej wersji zadecydują czy będzie to zakup day1, czy późniejszy. Grafika średnia, większe wrażenie zrobił na mnie kiedyś SCIV. Za to muzyka świetna, jestem pozytywnie zaskoczony pod tym względem.

 

No zobaczymy co z tego będzie. Czuć niski budżet całości niestety. DoA6 na tej generacji ma duże szanse pozamiatać wszystkie bitki 3D. Szkoda, bo liczyłem na to że SCVI się odkuje, ale myślę że będzie przynajmniej o klasę niżej.

 

Edit: coś jest w tej grze. Im dłużej gram tym bardziej mi się podoba. Chyba wezmę day1. :kaz:

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza

Potestowałem demko jeszcze chwilkę i obecnie mam już pewność, że sprawdziła się moja największa obawa odnośnie systemu tej gry - pasek supera napełnia się zdecydowanie zbyt szybko, więc wszystkie te ciągnące się w nieskończoność i oczojebne specjale, pojawiają się w ilościach hurtowych. Nie dość, że są proste do odpalenia, to jeszcze lecą raz za razem i cuchną tanizną (nie chodzi tu wyłącznie o obrażenia). Temat zmian w arsenale jestem w stanie przeboleć (tym bardziej, że i tak muszę szukać sobie nowego Janusza), ale tryb samograja to kompletna pomyłka. Już w SC4 mocno z tym eksperymentowano (rozbicie bloku i finito), tyle że tu zwyczajnie da się tego nadużywać. Kara (w stosunku do 4-ki) jest oczywiście mniejsza, ale przez natłok takich paskudztw gra się w to jak na autopilocie. Siedzimy więc i po raz setny (żeby tylko) gapimy się na identyczną animację ciosu "z dupy", który dodatkowo kroi solidny kawał naszego/wrogiego paska. Fajne, efektowne i mega rajcowne? Tak, ale tylko pod warunkiem, że dopiero poznajcie tabliczkę mnożenia, a PEGI 7 to wasza kategoria wiekowa.

 

Mimo to w dalszym ciągu czekam. Kilka postaci zapowiada się naprawdę spoko (w tym także Maxi), jest szansa na jakieś solidne dodatki w DLC (Hilde, Yun, Setsuka... oby), a kod sieciowy na XO śmiga bez większych zgrzytów (wchodzą zbicia, cancele i całe to ustrojstwo).

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...