Skocz do zawartości

MediEvil (Remastered Edition)


MEVEK

Rekomendowane odpowiedzi

Wystarczy spojrzec na pierwszy level na cmentarzu z oryginalu i PSP i porownac, dla tych co nie grali. To dwie inne gry i nie wiem po co dyskutowac nad czyms oczywistym. Ale wydaje mi sie, ze Sony postawi na remake robiony znow od podstaw, wiec nie ma

znaczenia, czy bedzie bazowal na oryginale z PSX czy nie. Wazne jest to by gra zachowala jego klimat, bo ten z PSP to taka ugrzeczniona bajeczka. 

Odnośnik do komentarza

Ja za pierwszym razem czyli za malota od dwojki sie odbilem. Za kolejnym razem czyli pare lat temu kiedy kupilem oryginal na psx zdecydowanie bardziej mi sie podobala. Byla po prostu inna, nawet nie powiedzialbym ze gorsza. Trzymala klimat, doszla bron palna wiecej lamiglowek, lapka. Jak dla mnie bardzo dobra przez wielu niedoceniana czesc. W sumie przeze mnie tez za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza

U mnie wręcz przeciwnie, po demku jedynki nie miałem zbytnio ochoty na pełniaka, za to dwójka siadła jak złoto i do dziś stawiam ją wyżej. Jakby nie patrzeć, typowy sequel, pod względem gameplay'u zmiany in plus (oczywiście "ortodoksów" mogło boleć, że dostaliśmy bronie palne), nowe zagrywki, jak wspomniana rączka, technicznie duży skok do przodu (na mnie duże wrażenie robił wówczas ruch ust i mruganie postaci), no i największe pole do dyskusji, czyli szeroko pojęty klimat. Może mniej ponury, ale nadal świetny, a setting do dziś jest rzadko wykorzystywany w grach. Zresztą jak dobrze pamiętam, to oceny w pismach oscylowały raczej w granicach 8. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem jak może komus się ver PSP podobać toż to nawet fpsów nie trzyma xd Ortodoksyjnym fanom może się nie podobać remake Ratcheta albo Ninja Gaiden Sigma, tutaj jest po prostu źle.

 

Medi 2 miał dosyć upierdliwe poziomy i już trochę zszedł z poziomu jedynki ale wciąż dobrze się grało. 

Główny zły cisnący po Danielu, że nie ma żuchwy i nie może się nawet wysłowić była dobra beka.

 

Odnośnik do komentarza

Kiedy ja dostałem swojego szaraczka pod choinkę w komplecie byla święta trójca:  MediEvil,  Rollcage i Tekken 3. 

W Tekken'a sie grało, jak przyszli znajomi i czasem zeby sie pouczyć, ale parcia nie bylo. Rollcage to samo, od wyścigu do wyścigu. 

 

ALE MediEvil to byla inna bajka. Pierwsza moja gra nastawiona na przygodę dla pojedynczego gracza. Dodam, ze memorki nie posiadałem jeszcze w tedy i gry sie praktycznie dniami nie wyłączało.  No a ile bylo takich sytuacji, ze ojciec widział włączony sprzęt i z miejsca wyłączał bez słowa. Gre praktycznie znało sie na wylot, a przynajmniej jej początek. Dalej robiło sie łatwiej, ponieważ twórcy dali nam możliwość wyboru etapów od którego możemy zacząć nasza dalszą przygodę, co otwierało nam drogę do innej części wyspy. Nawet bez memorki można było poznać większa cześć wyspy udając sie za każdym razem w innym kierunku. 

 

Choć nie wiem czego możemy sie spodziewać, po odświeżeniu jednego z moich ulubionych bohaterów z ery PSX'a to i tak sentyment podpowiada mi, by lecieć do sklepu w dniu premiery -  i tak tez pewnie zrobię, bez względu na zmiany w mechanice, graficie. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
Cytat

Jeden ze sklepów informuje swoich klientów o sporej niespodziance. MediEvil Remastered ma otrzymać w zestawie drugą część i już wkrótce powinniśmy otrzymać konkretne informacje dotyczące produkcji.

MediEvil nie będzie odświeżony od podstaw, a wiele na to wskazuje, że autorzy portu zajmą się po prostu podciągnięciem rozdzielczości

Nie jest to oczywiście jeszcze potwierdzona wiadomość, ale prawdopodobnie Sony postanowiło zmienić plany i stworzyć pakiet dwóch części. MediEvil nie będzie odświeżony od podstaw, a wiele na to wskazuje, że autorzy portu zajmą się po prostu podciągnięciem rozdzielczości i zaoferują współczesne elementy pokroju pucharków.

https://www.ppe.pl/news/57282/medievil-remastered-ma-otrzymac-w-pakiecie-medievil-ii-szczegoly-wkrotce.html

 

Mam nadzieje, ze to tylko plotka, bo jakoś nie chce mi sie w to wieżyc, żeby po świetnie odświeżonym:  "Ratchet & Clank" następnie "Shadow of the Colossus", a kończąc na "Crash Bandicoot N Sane Trilogy, Chciało sie Sony pakować w takie tanie zagrywki. Przecież sie tylko skompromitują :frog:

Mam nadzieje, ze wiedza o tym i juz niedługo odsłonią więcej kart na ten temat. 

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, MEVEK napisał:

https://www.ppe.pl/news/57282/medievil-remastered-ma-otrzymac-w-pakiecie-medievil-ii-szczegoly-wkrotce.html

 

Mam nadzieje, ze to tylko plotka, bo jakoś nie chce mi sie w to wieżyc, żeby po świetnie odświeżonym:  "Ratchet & Clank" następnie "Shadow of the Colossus", a kończąc na "Crash Bandicoot N Sane Trilogy, Chciało sie Sony pakować w takie tanie zagrywki. Przecież sie tylko skompromitują :frog:

Mam nadzieje, ze wiedza o tym i juz niedługo odsłonią więcej kart na ten temat. 

 

Ja mam nadzieję , że skompromitował się Pan newsman, co to napisał. To by były jaja, żeby wydawać remastera gry sprzed 20 lat, jakoś nie chce mi się w to wierzyć..

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Pupcio napisał:

Nie no c0rwa bez przesady żeby wydać fgrę z psxa tylko z podbitą rozdzielczością xD

No i jeszcze lepszy framerate, oraz tekstury :kaz: Krążą newsy że do tytułu ma być dorzucono także odświeżona dwójka. Więc prawdopodobnie będzie to zwykły remaster. Pytanie tylko czy poprawiona bedzie jedynie rozdziałka, tekstury i framerate, czy dostaniemy również na nowo zrobione scenki fmv i zmienione sterowanie. Dla mnie to minimum i za 120 zeta ujdzie. Bałbym się zyebania tego charakterystycznego nastroju i udanego game designu. W kwestii pełnoprawnych rimejków obecnie ufam tylko BluePoint.

Odnośnik do komentarza

Ja i tak zamierzam kupic i obadac na wlasna reke. Piszczie, bluzgajcie.. ja to musze miec. 

Wierze w ten projekt,  tak mocno, ze dam sobie ogolic jajka. Po cichu nawet  licze na cos wiecej - steelbook edition (wiem.. marzenie) ;)

Edytowane przez MEVEK
Odnośnik do komentarza

Ten dzban Gruszczyk to nawet angielskiego nie zna i się bierze za tłumaczenie newsów xd

Serio nie wiem jak ktoś taki może otrzymywać pieniądze za swoje partactwo.

 

W oryginale nikt nic nie pisał, że to będzie wersja z psx, po prostu kodowa nazwa to medievil remastered.

Edytowane przez Soban
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.