Skocz do zawartości

PSX Extreme #245


Oceń okładkę PSX Extreme 245  

33 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 245



Rekomendowane odpowiedzi

Gość _Be_
41 minut temu, Mejm napisał:

Jako ex neo+ nie dalo sie go czytac, jako poczatkujacego po drugiej stronie barykady - ledwo. Moze ostatnie miesiace cos drgnelo ale nie wiem bo mam zaleglosci. Tesknic nie bede.

Pisal ciekawsze felietony niż 99% załogi PE 

Odnośnik do komentarza

Drobna uwaga co do tekstu o mandze i anime, we Francji, Niemczech i Włoszech anime było popularne już od połowy lat 80, użytkownicy C64 (Turrican 2) i Amig (Apidya, Turrican 2/3) też mogli zakosztować mangowej stylistyki :)

 

Bardzo ciekawy felieton o grach single player AAA,  niedługo faktycznie może się to nie opłacać, co mnie bardzo smuci, bo uwielbiam takie gry jak Crash Bandicoot, Danganronpa, God Of War, Yakuza itp. Ale hejt na Andromede nie był bezzasadny, te puste oczy i glitche to naprawdę było partactwo, i należało się wstrzymać z wydaniem gry do poprawy tych elementów..

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza

Fenomenalny numer. Najlepszy kawał growego felietoniarstwa jaki trzymałem w rekach. Nie wiedziałem za co się zabrać na początku jak wertowałem magazyn i przy n-tym wertowaniu nadal zatrzymuje się na czymś nowym.

Byłem stałym czytelnikiem N+ i przerzuciłem się na PSXa po zgonie tego pierwszego. Pewnie numery z N+ z reckami Jrpgów z PSXa, Ps2 darzę większym sentymentem, ale ten grudniowy numer to mistrzostwo świata. 

Dzięki za niego!

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ja chyba kupuję już tylko dla felietonów i z sentymentu. Owszem, recki też czytam, ale w żadnym stopniu nie wpływają one na moją ocenę gry - czasy, gdy cyferka w oceniaczce była wyznacznikiem tego, czy w ogóle warto się interesować danym tytułem już dawno się dla mnie skończyły. Inna sprawa, że coraz bardziej zaczynam skręcać w stronę retro i wzdychać do gier z PS2 (i nie na zasadzie sentymentu, sporo produkcji z tamtych czasów daje mi dziś większą frajdę od nowych wydmuszek AAA) - może być tutaj jakieś powiązanie.

 

Tak czy inaczej dychę miesięcznie oddaję z pokorą i czytam szmatławca wnikliwie, a że jelita mam pracowite to i okazji ku lekturze jest dużo ;)

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Najbardziej mnie smieszą artykuly jak niektorzy w PSX pisza artykuly a ja to w latach 90 pilem, pierwsze milosci i giercowalem na amidze:, konsolach ), potem sprawdzam rocznik, taki Walkiewicz  ile ta osoba mogla miec lat wtedy, patrze 7-12 :) TO mnie bawi bardzo :) Albo  pojscie na latwizne czyli oceniamy 20 gier takich na ktore nie da sie nawet spojrzec na jednej stronie zamiast wybrac tak jak kiedys 5, 6 na kilka kartek, albo dobrych gier juz nie ma, albo to z lenistwa. Ja tak sobie mysle, ze pol na pol :)  Gram w stare gry bo te nowe sa beznadziejne.Oczywiscie wszystkie piraty. Po 2010 rownia pochyla jesli chodzi o jakosc gier. Powiem wam co mi przypomina ten wyscig z ponoc lepszym sprzetem do gier. Dostajecie opakowanie i cyferki jaki to dobry nie jest, w rzeczywistosci roznic takich tak wielkiego przeskoku jak miedzy szarakiem a PS 2 chocby nigdy juz nie bedzie. Gram w Gothica 3 na PC niech mi ktos wskaze ile wyszlo gier w realiach fantasy z tak ogromnym swiatem i szczegolami po 11 latach .To ja wam powiem , jedna. I to czasy dzikiego zachodu, byc moze Red Dead Redemptiona to prosze panstwa 2010 rok wlasnie :). Serio konsole potwory ktore mialy wstrzasnac swiatem i gdzie te swietne gry, jestesmy zalosni kupujac 10 odslone tej samej gry a jeszcze bardziej zalosni kupujac w formacie hd co jest dla mnie zbeszczeszeniem klasyki. Cala sytuacje z next genami  ktora trwa po PS 2 przypomina mi opowiescia ze Krol jest nagi, szedl goluski nago przez cale miasto, ale krawiec mu powiedzial ze nosi na sobie najpiekniejsza szate na swiecie. Wychodzi na to, ze te gropodobne produkty to juz nie sa gry dla gracza tylko jakies firmy, inwestycje online. Jakies steamy :) Juz mnie nic nie zdziwi, jak widze ze ludzie non stop trzymaja telefon komorkowy w dloni, i nie wstydza sie tego, cos co pachnie psychiatrykiem.

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Bzduras napisał:

recki też czytam, ale w żadnym stopniu nie wpływają one na moją ocenę gry - czasy, gdy cyferka w oceniaczce była wyznacznikiem tego, czy w ogóle warto się interesować danym tytułem już dawno się dla mnie skończyły

 

Mam podobnie i jak wynika z szybkiego researchu wśród znajomych to jaką gra otrzymała ocenę za bardzo nikogo nie obchodzi. Jeśli jakiś tytuł, który jest promowany na Mesjasza otrzyma 6/10, albo jakiś crap dostanie 10/10 to jest tylko zachęta do przeczytania recenzji.

 

Ale żeby reglamentować podawanie ocen z numeru? :notbad:

Odnośnik do komentarza

Jak nie było internetu w domu to człowiek traktował Szmatławca jako jego substytut i wtedy oceny faktycznie dawały jakiś pogląd na to, czy warto sięgać po dany tytuł. Z drugiej strony trzeba zrozumieć redakcję - istnieją osoby, które przykładają do tych ocen wagę większą niż my i może nawet specjalnie dla nich kupują pismo. Po co robić jednym przysługę, a drugim pod górkę?

Odnośnik do komentarza

Te recenzje gier na 1/3 strony to jakieś prowo czy dostałem przedwczesny prima-aprilisowy egzemplarz?

Przecież to już więcej forumowicze piszą o grze w "właśnie ukończyłem" niż mieści się w takiej kolumience tekstu.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Mędrzec napisał:

Najbardziej mnie smieszą artykuly jak niektorzy w PSX pisza artykuly a ja to w latach 90 pilem, pierwsze milosci i giercowalem na amidze:, konsolach ), potem sprawdzam rocznik, taki Walkiewicz  ile ta osoba mogla miec lat wtedy, patrze 7-12 :) TO mnie bawi bardzo :) Albo  pojscie na latwizne czyli oceniamy 20 gier takich na ktore nie da sie nawet spojrzec na jednej stronie zamiast wybrac tak jak kiedys 5, 6 na kilka kartek, albo dobrych gier juz nie ma, albo to z lenistwa. Ja tak sobie mysle, ze pol na pol :)  Gram w stare gry bo te nowe sa beznadziejne.Oczywiscie wszystkie piraty. Po 2010 rownia pochyla jesli chodzi o jakosc gier. Powiem wam co mi przypomina ten wyscig z ponoc lepszym sprzetem do gier. Dostajecie opakowanie i cyferki jaki to dobry nie jest, w rzeczywistosci roznic takich tak wielkiego przeskoku jak miedzy szarakiem a PS 2 chocby nigdy juz nie bedzie. Gram w Gothica 3 na PC niech mi ktos wskaze ile wyszlo gier w realiach fantasy z tak ogromnym swiatem i szczegolami po 11 latach .To ja wam powiem , jedna. I to czasy dzikiego zachodu, byc moze Red Dead Redemptiona to prosze panstwa 2010 rok wlasnie :). Serio konsole potwory ktore mialy wstrzasnac swiatem i gdzie te swietne gry, jestesmy zalosni kupujac 10 odslone tej samej gry a jeszcze bardziej zalosni kupujac w formacie hd co jest dla mnie zbeszczeszeniem klasyki. Cala sytuacje z next genami  ktora trwa po PS 2 przypomina mi opowiescia ze Krol jest nagi, szedl goluski nago przez cale miasto, ale krawiec mu powiedzial ze nosi na sobie najpiekniejsza szate na swiecie. Wychodzi na to, ze te gropodobne produkty to juz nie sa gry dla gracza tylko jakies firmy, inwestycje online. Jakies steamy :) Juz mnie nic nie zdziwi, jak widze ze ludzie non stop trzymaja telefon komorkowy w dloni, i nie wstydza sie tego, cos co pachnie psychiatrykiem.

 

Gdybyś to jeszcze powiedzmy w 2014 napisał to bym trooochę rozumiał. Ale pisać takie bajdurzenia po fenomenalnym 2017 roku, gdzie pomysłów, nowości i świetnych gier było od groma to trzeba być po prostu starym i znudzonym, hm, "mędrcem". Daj sobie spokój z grami, jeśli masz zamiar siedzieć w 2005 roku i wzdychać jak to kiedyś były czasy, a teraz nie ma czasów.

Teraz, Mejm napisał:

Przeciez recki na 1/3 strony to byly od zawsze i dotyczyly jakichs dlc albo indykow.

 

A nie wiem, nie czytałem PSX Extreme od dłuższego czasu. No fakt, że tak potraktowane głównie są remastery czy mniejsze gierki, ale wciąż jakoś tak nie widzi mi się poświęcanie kawałka strony na tytuł. Te recenzje wyglądają bardziej jak encyklopedyczne notki. No, ale może tylko mnie to razi.

Odnośnik do komentarza

Takie gry raczej w ogóle by wypadły z recenzji. IMO jak macie poświęcać strony na pięć zdań na grę to lepiej już w ogóle tego nie robić i albo napisać więcej, albo dać publicystykę jak ta o cyberpunku czy o starożytnym Egipcie.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.