Skocz do zawartości

The World Ends With You Final Remix


Rayos

Rekomendowane odpowiedzi

Ja gralem tylko w wersje na DS, system walki byl mega fajny z powodu dwóch ekranów, ale it ak warto zagrac nawet jak zmienia ze wzgledu na to ze gra sama w sobie to MEGA BESTIA. Swietna fabula, muzyka, fajne postacie. Naprawde warto. No i najlepiej nie czytac o gierce za wiele przed zagraniem zeby miec efekt zaskoczenia.

 

Gierka jest w moim top 25 ever.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza
W dniu 16.01.2018 o 11:07, NemoKOF napisał:

Na 100% sterowaniem i tym, że tel i switch mają 1 ekran a ponoć gra wykorzystuje dobrze 2 ekrany. Ale nie mogę znaleźć NIKOGO kto próbował obu wersji i mi rozjaśni czy gra jest dalej takim sztosem jakim niektórzy ją widzą :-(

Miałem w łapkach DS'a i pamiętam tylko tyle, że gra była jak dla mnie cholernie trudna, podział uwagi i te sprawy nie szło mi w nią najlepiej zwłaszcza z bossami :/

Odnośnik do komentarza
W dniu 16.01.2018 o 11:07, NemoKOF napisał:

Na 100% sterowaniem i tym, że tel i switch mają 1 ekran a ponoć gra wykorzystuje dobrze 2 ekrany. Ale nie mogę znaleźć NIKOGO kto próbował obu wersji i mi rozjaśni czy gra jest dalej takim sztosem jakim niektórzy ją widzą :-(

Sporo osób w sieci grało w obie wersje. Mam wrażenie, że większość osób, które wydały aż 20 euro na grę na iPada, to już byli fani z DS-a... I nadal dostali grę, której jakości trudno szukać za taką cenę.

 

No WEWY to jedna z najbardziej "dwuekranowych" gier, jakie powstały. Gra jest bardziej ściśle "DS-owa" niż Zelda Phantom Hourglass. Konieczność walki na różne i czasami harmonizujące sposoby (ABXY/stylus) na dwóch ekranach naraz zdecydowanie jest jednym z elementów, które będą zawsze wyróżniać tę grę w historii - i tworzy może najfajniejszy system walki w historii gatunku. Ale co to za różnica, jak ktoś przez 10 lat nie ograł tej gierki, to znaczy, że nie ogra i może zapomnieć. Jest dostępna. Zawsze można kupić, włożyć do swojego 3DS-a i grać. Nie ma specjalnego powodu czekać na ten "remix", jeśli kogoś interesuje granie w WEWY.

 

WEWY na tablet to bardzo dobra gra. Tak samo dobra? No nie, to gra na tablet, sterowana tylko palcami, nie będzie lepsza od konsolowej (oryginał wymaga wręcz pewnej "finezji" w pykaniu i smyraniu po ekranie, czego ekran robiony pod paluchy tak perfekcyjnie nie wykrywa - ogólnie nadal jest duuużo do roboty podczas walki). Ale zrobili to zaskakująco zręcznie i różne walki mają sprytne bajery dostosowane do nowego systemu walki, które nawet są czasami ciekawsze, niż były.

 

 

Jeśli wersję na Switcha zrobią też bardzo pracowicie, może ze sterowaniem jak np. w Severed czyli przyciski+ekran dotykowy, to może być nadal najlepsza gra na Switcha. Może mniejszy sztos, ale nadal sztos w porównaniu do reszty gatunku. Zależy jak to zrobią.

 

Jak udowodnił iPad, ta gra naprawdę ma duży potencjał na remake'i - bogaty, współczesny i kluczowy dla gry soundtrack można zrobić w prawilnej jakości, zatłoczone postaciami i akcją ekrany mogą być większe i mieć lepszą rozdzielczość (przypomnijmy, gra była robiona na sprzęt o rozdzielczości "192p", a jednak na tablecie wydaje się być na miejscu), jest też wiele sposobów by zintegrować internet do rozgrywki (nota bene, na DS-ie można było zebrać pewne moce mijając ludzi z innymi DS-ami, ale można to było "oszukać" - na iPadzie inni ludzie są już konieczni do zebrania niektórych, trzeba mieć faktycznych friendsów na friendliście, czy jak to się nazywa). Nawet pomimo tego, że wersja na DS jest tak bardzo domyślna, gra ma wiele argumentów, by wymiatać. Dużo bardziej wolałbym "dwójkę", żeby już nie zmuszać gracza do wyboru "wersja lepsza w aspekcie X czy lepsza w aspekcie Y", ale i tak: świat, systemy i estetykę WEWY można rozwijać wręcz w nieskończoność, to zdecydowanie najlepiej zaprojektowany jRPG ostatniej dekady obok Xenoblade. Więc: zależy jak konkretnie zrobią tę wersję...

 

Kurczę... jak to napisałem to zaczynam sam rozważać zakup. Szkoda, że po Square-Enix niskiej ceny nie ma się co spodziewać. Ale może będzie jakaś świąteczna promocja i zejdą do stówy.

 

 

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...