Skocz do zawartości

Celeste


Gość Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ragus

Będzie ostra napier,dalanka o miejsce w top 3 tego roku z trzecim DLC do Shovel Knighta, to wiem na pewno.


a2002083581_16.jpg

Cytat

 

 

Lepiej się nie da, idealne połączenie wspaniałego gameplayu i ciekawej narracji. Aktualnie robię B-Sides i jest bardzo trudno.

 

 

 

Edytowane przez ragus
Odnośnik do komentarza

Proszę nie zaśmiecać tematu tego arcydzieła, tak nie ok? Póki co jestem całkiem pewien, że top 3 najlepszych gier 2018 jest spokojnie zdobyte.

 

Właśnie jestem po chapterze szóstym, dosłownie ręce mi się trzesą. To jak w tą grę się wyśmienicie gra to jest k,urwa niepojęte. Jak się złapie flow, to nie można się od ekranu oderwać. A wydarzenia tej gry są przepiękne, nie wiem czy bardziej mnie historyjka wciąga czy gameplay. Muzyka, artstyle, obłędnie dobre sterowanie, fantastycznie dopracowany poziom trudności, to jak gra w ogóle jest zaprojektowana (seria wymagających, ale krótkich pokojów dających zastrzyki endorfin w równych odstępach czasu) to jest jakaś poezja.

@Rozi zielone romby to regenracja dasha, Ty mówisz o tych zielonkawo-żółtych łezkach? Musisz wszystkie na ekranie zebrać bez dotykania ziemii i pojawi się truskawka. Jak dotkniesz ziemii to zebrane przez Ciebie wrócą na swoje miejsce, póki jesteś w powietrzu to zebrana będzie się Ciebie trzymać.

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość Rozi

Miałem na myśli te regenerujące dasha. Faktycznie, dawno nie grałem w tak dopracowaną platformówkę. Atmosfera jest przepiękna, muzyka hipnotyzuje, a człowiek się cieszy ze zdobycia opcjonalnej truskawki. Fajnie rozwiązane są te ze skrzydełkami, które da się zdobyć jedynie bez używania dasha. No i druga wersja gry w PICO-8 :obama: 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Rozi napisał:

Fajnie rozwiązane są te ze skrzydełkami, które da się zdobyć jedynie bez używania dasha.

 

A to akurat nie zawsze, autorzy jak w przypadku wszystkich innych pomysłów bawią się tutaj raz czy dwa konwencją :usmiech: 

Nie mogę się doczekać speedrunów tej gierki, potencjał zdecydowanie jest (sama gra wydaje się być tego świadoma zamieszczając speedrunowy timer w opcjach). Czasami można wykminić łatwiejszą drogę przez planszę lub nagiąć pewne mechaniki na swoją korzyść, a speedrunerzy pewnie odkryją wiele rzeczy, o których ja nie mam teraz pojęcia. Będzie się oglądało, oj będzie.

Odnośnik do komentarza

A, szanuję jeszcze jak poje,bany assist mode. Nic to, że mi gra dostarcza radochy dając mi wyzwanie. Są osoby, którym tempo czy trudność przeszkadzałyby w odbiorze całości i mogą sobie włączyć szereg ułatwień, lub jak gra to nazywa, asyst. Bardzo fajne podejście, bez stygmatyzacji gracza w żaden sposób, ale też nie jest to nachalne lub automatyczne, tj. trzeba to świadomie włączyć, a więc rozgrywka domyślnie podawana nam jest w taki sposób, w jaki autorzy to sobie wymarzyli.

Odnośnik do komentarza

Z okazji podjarki Celeste na forum wróciłem do gry i zbieram truskawy a potem wezmę się za B-Side pozostałych plansz, bo po skończeniu gry przeszedłem tylko pierwszy. Ciągle jestem pod wrażeniem, jaka ta gra jest genialna. Widzę truskawkę, ginę kilkadziesiąt razy, ale nie ma mowy o zniechęceniu, za to satysfakcja ze zdobycia ogromna. Do tego ta muzyka, precyzja sterowania, elementy charakterystyczne dla każdej planszy (bloki ruszające się, gdy je złapiemy; wiatr; bloki ruszające się, gdy używamy dasha) - poezja.

Odnośnik do komentarza

Drugi chapter prostszy dla mnie. To chyba przez przestawienie z obługi analogiem na strzałki. Łatwiej d padem w to grać :)  Gra mega klimatyczna chyba pierwsza od czasów ori platformówka z tak wciągająca otoczką skakania. Jestem ciekaw co dalej a nie tylko samo wyzwanie.

Odnośnik do komentarza

O, temaciwo jest. 

Ja podobnie jak Pan @ragus zabrałem się z b-sides, aktualnie etap w hotelu. No łatwo nie jest , średnio 200 zgonów póki co. 

Po rozklepaniu b-sides nadejdzie pora na resztę crystal hearts. Chociaż jeżeli będą tak poukrywane jak to „satelitarne” to ja dziękuję - to jedno zebrałem z yt żeby odblokować wiadomoco. 

 

Btw, czy te kolorowe kryształki też są poukrywane po jeden na level?

w mnt core jest miejsce w którym serduszko jest za barierą, a pod spodem jakby lista kolorowych gemów. Ja znalazłem gdzieś tylko jeden

:( 

 

Odnośnik do komentarza

Ja tam gram gałką, w dodatku na starym zjechanym padzie od ps2. Na d-padzie palce mi odpadają xd

Szósty B-Side właśnie padł. Poziom trudności ciągle leci do góry, ale te levele są tak dobrze zaprojektowane, że ahh.
No i mimo, że trudno w uj, to frustracji zero.

@alienator
wszystkie gemy są w tym jednym levelu

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Gość ragus

Dpad? Zdrowie wariaty, nie wyobrażam sobie.

 

Gałka na joyconie też ch,uj, dlatego grałem głównie na Pro Controllerze. Na plejaczku czy xboxie też by było grane na gałce oczywiście.

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Rozi napisał:

O ja pierdykam, ta gra ma nawet nawiązanie do Super Mario Bros. 3 :s159:

 

Kurczę, SMB3 mam prawie całe za sobą a nawiązania nie zauważyłem :[ za bardzo leciałem przed siebie może. Dasz w spoilerze o czym mowa?

Odnośnik do komentarza

@raven_raven

Przy którymś krzyształowym serduszku, musisz

 

stanąć na takim białym prostokątnym bloczku jak z mario i przytrzynać dół. przerzuci Cię na „drugi plan” gdzie będziesz mógł dopiero wspiąć się po znajdźkę.

ja odkryłem to przypadkiem mashując dół i dasha xd. Nie pamiętam w którym to poziomie, ale na pewno w jednym z pierwszych czterech. Tylko tam znalazłem póki co serducha. 

Edytowane przez alienator
Odnośnik do komentarza
Gość ragus
46 minut temu, Dahaka napisał:

remix mojego ulubionego kawałka też wspaniały <3



Cytując komentarz na YT:
"This song was the only thing that kept me sane doing Chapter 6 B-side."

 

ost na takim samym poziomie jak reszta, jest wybitnie

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.