Skocz do zawartości

PSX Extreme 249


Oceń okładkę PSX Extreme 249  

47 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Oceń okładkę PSX Extreme 249



Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 136
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Najczęściej odpowiadający w tym temacie

Może jeszcze sporo czasu upłynąć zanim poznamy prawdę, taki Pegaz Ass też ma bardzo dużo na sumieniu (Zwolnienie z dnia na dzień kolejnych redaktorów Secret Service, zachowywanie się jak panisko, mimo że na niczym się nie znał) a mimo to nawet przy okazji dokumentu Thank You for Playing obie strony sztucznie się uśmiechały i mówiły "To przeszłość, nie ma co rozdrapywać ran" prawda wyszła później, kiedy Pegaz znowu robił problemy z prawami do marki SS

Edytowane przez metalcoola
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, grzybiarz napisał:

Małe wyjaśnienie, ja nic wyżej o Shivie nie pisałem. Miło gościa wspominam, ale że aż taka afera wyszła... no nawet jakby wzorował się na niusach Butchera, to nie jest to chyba powód, by całkowicie zniknąć z Internetu. A chyba z Kalim i Myszaqiem byli to imprezowicze z gwizdkami i białymi rękawiczkami.

Ta Aleja Zasłużonych pojawiła się chyba jakoś pod koniec panowania Ściery, więc nie wpisał Shivę i tak zostało, podejrzewam. 

No a Butcher skad brał te newsy? Tez sie na zagranicznych gigantach wzorował...jak sie po latach okazało to niejednokrotnie sie wzorowano. Ja myslalem, ze Star to mega łeb i te tabelki to sam robi, poswiecajac setki godzin...

Odnośnik do komentarza

Numerek jest wporząsiu - chociaż sam już od dawna nie czytam filmowego kącika bo jest po prostu słabo...

 

Mi na 250 nr czy jakikolwiek inny jubileuszowy/urodzinowy by się marzył jakiś fajny dodatek - oczywiście za lekko wyższą cenę (kalendarz też ją podnosi prawda? Bo już nie pamiętam...)

Ale jakiś mały brelok do kluczy sygnowany grą albo PE250 czy przypinka. Niby duperela ale jakiś taki mały klimacik. 

Mi ogólnie spodobał się pomysł w jaki działa CDA - kiedy np daje do pisma kody, które pobiera się z ich serwerów po wprowadzeniu kodu płyty czy jakoś tak to dostajemy klucz. I o ile w przypadku PE dawanie kluczy do gier (nawet indie ) by nie przeszło - bo wiadomo, że jedne gry są na jednej platformie a inne na drugiej to do tego doszłoby smęcenie o to że dali gó***no itp

Ale taka akcja jak teraz w CDA - dali kod na 1 msc GamePassa ( i to dla osób które już wcześniej korzystały) wydaje mi się bardzo spoko, tak samo jakby był kod na Golda/Plusa - jeden do wyboru - to fajny pomysł. Może by kiedyś o tym pomyśleć ?

Odnośnik do komentarza

Zwykle się tutaj nie wypowiadam, ale tym razem postanowiłem coś skrobnąć. Może to kogoś zainteresuje, a może nie.

Muszę przyznać, że numer jest bardzo, ale to bardzo dobry. Jeden z lepszych jaki czytałem w ostatnim czasie. Nawet pomimo dość małej liczby recenzji, jak na tę porę roku i natłoku publicystyki. Zazwyczaj te felietony są nudne jak flaki z olejem, ale tym razem przeczytałem niemal całość pisma (recki indyków na 1/3 strony w większości pominąłem), ze sporym zaciekawieniem. Sam jestem zaskoczony, ale powtórzę raz jeszcze, to bardzo dobry numer. 

PSXE czytam regularnie od wielu miesięcy, po kilku rozstaniach i powrotach spowodowanych czy to innymi magazynami (zawsze wygrywało u mnie neo+) czy też brakiem kasy. Muszę jednak przyznać, że obecna trudna sytuacja na rynku prasowym, tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że panowie robią kawał solidnej roboty. Za 9,99 PLN (ile to już lat taka cena?) co miesiąc dostarczając towar najwyższej jakości. Jasne, są gorsze i lepsze momenty - literówki, błędy czy podwojenia, ale na ogół jest bardzo profesjonalnie. Ostatnio nawet postanowiłem pouzupełniać kolekcję ikstrima o brakujące numery - sporo tego się szykuję - i zacząłem od kupna całego rocznika 2015. 

 

Żeby jednak nie było tak słodko, to brakuje mi tutaj najbardziej tekstów a'la Retro Gamer i większego celebrowania rocznic ważnych gier/wydarzeń dla branży. Pierwsze z brzegu przykłady:

Tomb Raider obchodził 20 lecie - w RG bodajże 12 stronicowy materiał, w PSXE nic. FF obchodził 30, w RG 16 stron, w PSXE...nic. Xbox 15 lecie, w psx...już wiecie. Kolejny przykład z ostatniego #249 numeru (o co chodzi jakby GoW) czy też któregoś poświęconego historii Halo. Super artykuły panowie, ale to wszystko to opis cut scenek oraz zarys fabuły. Gdyby tak dodać szerszą otoczkę, typu jak taka gra rodziła się w bólach, ciekawostki, wspominki czy też wplecione w tekst wywiady z twórcami - to wówczas można taki artykuł walnąć nie na 3 stronach, a na 8 i wyrzucić mniej istotne treści numeru - nie będę wskazywał konkretnego działu, bo każdy ma pewnie swojego faworyta. Na pewno taki dodatkowy opis danej gry by wpłynął na jeszcze bardziej pozytywny odbiór pisma, tak samo jak dłuższe recenzje. Gdzie te czasy, kiedy gra numeru dostawała więcej, niż 2-3 strony w magazynie? Czytelnictwo w tym kraju aż tak upadło, ze teraz tylko obrazki i wielkie napisy się liczą?

Swoją drogą fajny by był dział, w którym byście przeprowadzali jakiś 3-4 stronicowy wywiad z deweloperami, nawet z polskiego podwórka - taki odpowiednik retro gamerowego in chair with. 

 

Edytowane przez marcinwks
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.