Skocz do zawartości

Czego się teraz słucha?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, nie wchodziłem na forum chyba z 5 lat. Wypadłem muzycznie totalnie z obiegu, a że coś mnie ostatnio tknęło to przejrzałem swoje stare, nieużywane lastfm i w pełnym szoku (jakby to było niespodziewane) dowiedziałem się, że

 

Today is the Day ma nowe płyty (dobre)
Unsane ma dwie nowe płyty (obie na plus jak dla mnie, nowsza mocniejsza)
Kylesa wydała 2 tragiczne płyty i się rozpadła... być może na szczęście.

 

Ogólnie, z racji połączenia braku czasu i przedłużającej się audiofobii (z wiekiem głowa mi pęka po 30 minutach w słuchawkach) totalnie straciłem zainteresowanie w wyszukiwaniu perełek, a pamiętam że dobrą część swojej starej kolekcji znalazłem właśnie na tym forum, w tym dziale, od Was. Co polecacie? Jak widać nie trzeba się ograniczać tylko do 2018/2017. Myślę, że nie słuchałem nic nowego od 2013 roku oprócz jednej mocno średniej płyty Neurosis z 2012 i drugiej z bodajże 2016/17 która mi bardzo podeszła.

 

Myślę, że po tych 4 zespołach można "pionte przez dziesionte" nakreślić co mnie interesuje. GY!BE też lubię (Czy postrock się gdzieś w końcu ruszył poza GYBE?)... A wiem, że gusta często były tutaj na jakimś tam poziomie.

 

Na razie przerabiam TITD i Unsane. Co pewnie skończy się na powtórce całego dysko.

PS. Skąd teraz bierze się muzykę? Youtube to 80% czasu dziadowski rip mikrofonem w laptopie, serwisy typu rapidshare są martwe, p2p to samo, a blogspoty chyba już nie istnieją. Nie wierze, że każdy kupuje w ślepo za dolary .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 10
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

4 godziny temu, Osaka napisał:

Cześć, nie wchodziłem na forum chyba z 5 lat. Wypadłem muzycznie totalnie z obiegu, a że coś mnie ostatnio tknęło to przejrzałem swoje stare, nieużywane lastfm i w pełnym szoku (jakby to było niespodziewane) dowiedziałem się, że

 

Today is the Day ma nowe płyty (dobre)
Unsane ma dwie nowe płyty (obie na plus jak dla mnie, nowsza mocniejsza)
Kylesa wydała 2 tragiczne płyty i się rozpadła... być może na szczęście.

 

Ogólnie, z racji połączenia braku czasu i przedłużającej się audiofobii (z wiekiem głowa mi pęka po 30 minutach w słuchawkach) totalnie straciłem zainteresowanie w wyszukiwaniu perełek, a pamiętam że dobrą część swojej starej kolekcji znalazłem właśnie na tym forum, w tym dziale, od Was. Co polecacie? Jak widać nie trzeba się ograniczać tylko do 2018/2017. Myślę, że nie słuchałem nic nowego od 2013 roku oprócz jednej mocno średniej płyty Neurosis z 2012 i drugiej z bodajże 2016/17 która mi bardzo podeszła.

 

Myślę, że po tych 4 zespołach można "pionte przez dziesionte" nakreślić co mnie interesuje. GY!BE też lubię (Czy postrock się gdzieś w końcu ruszył poza GYBE?)... A wiem, że gusta często były tutaj na jakimś tam poziomie.

 

Na razie przerabiam TITD i Unsane. Co pewnie skończy się na powtórce całego dysko.

PS. Skąd teraz bierze się muzykę? Youtube to 80% czasu dziadowski rip mikrofonem w laptopie, serwisy typu rapidshare są martwe, p2p to samo, a blogspoty chyba już nie istnieją. Nie wierze, że każdy kupuje w ślepo za dolary .

Nic ciekawego nie wyszło, przerabiasz nowe titd unsane i  w zasadzie czekaj na nowego titd.

A  i jeszcze projekt poboczny Steve'a Austina UXO i LAE.

 

Odnośnik do komentarza

5 lat później i odbijam się od ściany przescroblowanych utworów w 2012, nieźle.

 

Today is the Day to ciężko było się zawieść. Temple of the Morning Star to wręcz epopeja noise'u, nowe płyty trzymają ten sam poziom. Tyle, że słuchanie TitD bez słuchawek mija się z celem. Ogólnie to zrezygnowałem z alternatywy i przerzuciłem się na pykanie pojedynczych utworów z YT po zawodzie jakim była Kylesa - dopiero teraz dowiedziałem się, że już nie istnieje.

 

Sprawdziłem UXO - miazga. Austin spotkał się z Unsane w połowie drogi.

 

 Słuchanie z sieci to nie taki problem, rzeczywiście kojarzę bandcamp, gorzej jeśli chodzi o zabieranie muzyki ze sobą. Nie słucham z telefonu, nie mam dostępu do internetu cały czas. Jednak czasy dziczy jakimi było combo p2p (Soulseek) i blogspoty są nie do pobicia.


 

Cytat

 

Ja mam z Tobą na lastfm super duper kompatybilność. I już wyhaczyłem jakąś świeżą EPke Converge. No chuu, będzie ciekawe lato.

 

Widzę też, że Dog Fashion Disco wydało ze 3 albumy pod moją nieobecność. Warto badać? Sprawdzę na pewno, ale chodzi o to gdzie to kolejkować.

Odnośnik do komentarza

Gdzie znajdę LAE? UXO jak dla mnie o niebo lepsze niż Animal Mother TitD, może dlatego że Today jest jednym z tych zespołów, który trzeba przesłuchać po parę razy zanim w końcu odkryje się moc i nigdy nie rozumiałem ich akustyków - z jednym czy dwoma wyjątkami. UXO leciało cały dzień, każdy kawałek mistrzostwo.

 

Nowe Unsane też w deche, ale Visqueen chyba nigdy nie przebiją.

 

ps. thx i za Dystopie, leci cały album z YT właśnie ;d

Edytowane przez Osaka
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...