Skocz do zawartości

NEO GEO Mini


ornit

Rekomendowane odpowiedzi

NEOGEO_Mini_Japan_version

Już mam mokro w gaciach!

http://shoryuken.com/2018/05/10/snks-new-neo-geo-mini-is-both-a-miniature-arcade-cabinet-and-miniature-console/

Cytat

Some time back, we reported on SNK’s plans to enter into the mini console market, following in the footsteps of Nintendo and Sega. Now, the company has revealed their entry into this segment: the NEO GEO Mini.

 

As with Nintendo’s offerings, as well as the upcoming Sega Mega Drive Mini, SNK’s NEO GEO Mini is a miniaturized version of their classic hardware. However, unlike the other two, the NEO GEO Mini doesn’t just copy the original’s look onto a miniaturized shell. Rather, SNK instead opted to miniaturize an entire arcade cabinet.

 

Specifically, the NEO GEO Mini copies the look of SNK’s Neo Candy Mini SC19 candy cabinet. While the mini console connects to a TV via HDMI and features two controllers, players can also opt to play via the built in 3.5 inch screen, and miniature arcade control panel.

 

The NEO GEO Mini will come in two versions. The one for the Japanese and Asian markets will feature colors based on the original Neo Candy Mini SC19. Meanwhile, the “international” version will instead use a more muted color palette, and slightly different mini arcade panel to bring it closer to the look of the original AES console.

 

As for the games, the NEO GEO Mini is set to launch with 40 classic titles. No word as of yet has been given on exactly what titles will be included, however the officially released photos hint at a number of classic fighting games from The King of FightersSamurai Shodown, and Fatal Fury franchises, alongside other classics such as Metal Slug.

 

No release date as of yet has been given by SNK for the NEO GEO Mini. In the meantime, check out these promotional photos of the mini console.

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, grzybiarz napisał:

Wyjdzie hack i niedługo cały set MAME stanie otworem:)

Co mi po całym secie MAME jak dźwięk brzmi inaczej niż z prawdziwej maszyny, nie mówiąc już o wizualiach i responsywności... :) Jak ktoś zna te gierki z emulatorów, to zmęczy bo i tak nie zaznał prawdziwej mocy NEOGEO. Pasjonaci tradycyjnie pozostawieni są w pozycji sceptycznej.

Edytowane przez ping
Odnośnik do komentarza

Ja sobie nie wyobrażam grać na tym małym ekranie. Mam nadzieję, że "dżoja" da się odłączyć kiedy będziemy grać na TV. Z drugiej strony większość najlepszych bijatyk mam już od dawna na xbl czy psn więc liczę też na jakieś alternatywne tytuły jak np. Goal! Goal! Goal!, Zupappa, shootery czy niezłe platformersy.

Odnośnik do komentarza

Trochębrzydkie te naklejki:

neogeomini2_thumb.jpg

Te 4 grafiki mi nie pasują. Tam powinno być logo neo geo, a nie metal slug i inne gierki. Bo ani to nie jest automat z danej gry, ani nie wyglada jak twór neo geo, tylko jakies (pipi)a amatorskie naklejki niepasujące do reszty.

No i ekran faktycznie malutki, chyba liczą że ludzie to podłączą pod tv.

Odnośnik do komentarza
W dniu 11.05.2018 o 09:19, NemoKOF napisał:

Tylko pytanie - mój telefon ma 5.7 cala, a to ma 3.5. Jak iphone 4 xD No nie wiem czy to bęzie grywalne. Może lepiej zrobić pudło z kartonu wstawić switcha? Dużo gierek z NeoGeo już tam jest xD

 

 

 

I lepszy stick można tam podpiąć

 

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Jest to oficjalny produkt także można mieć nadziej - że tak jak to miało miejsce w miniaczach od Nintendo, wszystko będzie śmigać w 99% zgodnie  z oryginałem.

Sam ekranik faktycznie mały, ale granko na kanapie lub w łózko będzie dawało pewno sporo radości.

Teraz tylko czekać na rozsądną cenę i można będzie zainwestować w ten ciekawie zapowiadający się NeoRetro sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Jak kogoś interesuje to sprzęt jest chwalony z drobnymi wyjątkami. Te dodatkowe pady są podobno tragiczne, jest to spory problem ale to się objawia raczej przy bijatykach dla takich graczy jak ja to pewnie bez różnicy. Podobno wbudowany analog w "budę" sprawdza się całkiem nieźle. 

 

Jakość emulacji jest dobra z drobnymi defektami. Np. w Last Blade 2 ta plansza z palącym domem jest pozbawiona efektu pływającego gorącego powietrza. Mam nadzieje ,że to załatają. Coś tam jeszcze jest ale nie pamiętam :dunno:

 

Ja biorę na 100% jest tam w zestawie kilka drogich tytułów których już pewnie nie kupię przez kupno mieszkania. Chyba ,że mi się trafi jakiś dziadek który nie będzie wiedział co sprzedaje. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...