Skocz do zawartości

Fallout 76


Gość _Be_

Rekomendowane odpowiedzi

Kolejną niezrozumiałą dla mnie sprawą jest ten dziwny kult New Vegas - pzecież to zwykłe DLC do F3, tylko HUD zmienił kolor z zielonego na pomarańczowy, a cała reszta stała się bardziej kolorowa i festyniarska, w przeciwieństwie do mroczniejszej poprzedniczki. Technicznie to taki sam crap jak poprzedniczka, a walka bez VATS to zwykła męczarnia.
Że "fabuła/dialogi/możliwości"? Jakoś w tych FPP RPGach od Bethesdy nigdy mnie to nie urzekało, bo zwyczajnie jest to średnio interesujące (a FNV to już w ogole ma nijaki wątek główny - zero parcia miałem, by dorwać swojego niedoszłego zabójcę oraz wyjaśnić dlaczego) - eksploracja, odkrywanie nowych miejscówek i to uzależniające "ka-ching" przy zdobywaniu EXPa - to jest dla mnie solą tych gier. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

W pierwszego, ale to bardzo niewiele. Później zupełnie nie grałem na PC, więc mnie to wszystko omijało i tak naprawdę F3 i F:NV to moje pierwsze, w pełni ograne, ukończone i wymaksowane odsłony. Dlatego na ich tle F4 jawi mi się jak mesjasz co najmniej, bo poprawiono w nim wszystko, co mi doskwierało w dwóch poprzednich. Dlatego również nie mam nic przeciwko F76, bo uważam, że taki spin-off, jeśli będzie odpowiednio zbalansowany i dopracowany, nikomu nie zaszkodzi.
Rozumiem rozgoryczenie ludzi, że to już nie to co kiedyś, ale jak już pisałem - ja nie mam sentymentu do tych starszych odsłon, bo ledwo je pamiętam, stąd też nie przeszkadza mi kierunek, w jakim podąża seria. A grałeś w Wasteland 2? Bo to chyba taki "fallout" w starym stylu, nie?

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Wredny napisał:

W pierwszego, ale to bardzo niewiele. Później zupełnie nie grałem na PC, więc mnie to wszystko omijało i tak naprawdę F3 i F:NV to moje pierwsze, w pełni ograne, ukończone i wymaksowane odsłony. Dlatego na ich tle F4 jawi mi się jak mesjasz co najmniej, bo poprawiono w nim wszystko, co mi doskwierało w dwóch poprzednich. Dlatego również nie mam nic przeciwko F76, bo uważam, że taki spin-off, jeśli będzie odpowiednio zbalansowany i dopracowany, nikomu nie zaszkodzi.
Rozumiem rozgoryczenie ludzi, że to już nie to co kiedyś, ale jak już pisałem - ja nie mam sentymentu do tych starszych odsłon, bo ledwo je pamiętam, stąd też nie przeszkadza mi kierunek, w jakim podąża seria. A grałeś w Wasteland 2? Bo to chyba taki "fallout" w starym stylu, nie?

Nie chodzi mi o gameplay. Ja bardzo lubie gameplay z nowych falloutów i uważam że pasuje do tej tematyki. Nv to ukłon w strone fanów klasycznych falloutów i dla osób które w nie nie grały to rzeczywiście może się jawić jako dlc do trójki

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wredny litości, F3 to gierka robiona przez rzemieślników średnio-niskiej klasy. Kończyłem go na siłę choć pierwsze godziny bardzo ok, pewnie temu, że to był mój pierwszy fallout. 

New Vegas wyróżnia się  porządną historią na tle nudnych  gier rpg o niczym od Bethesdy. Mogę się założyć, że Bethesda dłuuugo nie zbliży się jakością fabuły w swoich przyszłych rpgach do New Vegas. Dobry przykład to F4 i jego bekowo biedna i wąska jak korytarz historia. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Ja ja ja... Dla mnie FNV jest nawet mniej ciekawe niż F3, bo tam podobał mi się klimat post-apo, zniszczenia, ruiny, szaro, buro, a i poszukiwanie ojca bardziej mnie wciągnęło, niż jakiś żeton, kurier i festyniarskie miasto neonów na środku pustyni - plus ta politczna intryga, jakiś prezydent, frakcje - wolę bardziej osobiste opowieści, bo te "wpływy na losy świata" niezbyt mnie kręcą. Owszem, było kilka ciekawych side-questów, a i przynajmniej jedno DLC było fajne, ale ogólnie rzecz biorąc wolałem F3 pod praktycznie każdym względem.

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Gość Orzeszek

gra od samego założenia leży, multiplayer do fallouta 4 wycięty i sklejony jako oddzielna gra, z naciskiem na pvp. Oglądam ten gameplay i totalnie mnie to nie jara, nie potrafie poczuć tego klimatu, jak widze 4 typów biegających koślawo i te strzelanie bardziej mi to wygląda jak rozbudowany mod do zombie w call of duty.

Odnośnik do komentarza

Pewnie to spora wina jutuba, ale mimo wszystko jak na rozgrywkę z koxa wygląda to żenująco pod względem grafiki.

W sumie poskakałem trochę po materiale i nie czaję trochę jak to ma wyglądać, tzn ile graczy może być jednocześnie na takiej jednej mapie?

Przez cały materiał przewijały się fetch questy ze zbieraniem/zabijaniem badziewia, a niestety na aspekt PvP nie udało mi się trafić xD

Ciekawe czy siła marki sprzeda tego balasa, czy jednak bethesda będzie musiała posypać głowę popiołem.

Odnośnik do komentarza

Rany Julek. Niestety biednie to wygląda. Jestem fanem wszystkich części, zarówno starych jak i tych nowych, każda miała swoje plusy i minusy, nawet F4 mimo ułomności przyciągnęło mnie na długo, ale to co tu zaserwowali to naprawdę tragedia.

 

Wykastrowali perki, skille, dialogi, NPC, VATS i o dziwo nawet post-apo, gdzie u licha jest nuklearna zima? Jak na 20 lat po wojnie spodziewałem się czegoś innego, coś ala Metro 2033, albo morze blasku z F4. Fajny klimat uzyskali w Far Harbor, myślałem, że może pójdą w tym kierunku, a tu mamy kwiatki, pola i zielone lasy. Dziwactwo totalne, do tego graficznie po prostu szkaradne. Wypuszczenie F4 na starym silniku to już były ostatnie soki z i tak wyeksploatowanego systemu, teraz graficznie to po prostu leży.

 

Silną stroną ostatnich części Fallouta była eksploracja i wczucie się w apokaliptyczny klimat otoczenia, tu tego kompletnie nie ma, trudno się wczuć, jak banda ludzi biega w około, strzela się z wielkim nietoperzem, a na koniec walą sobie sefliki zasypując ekran emoticonami. Porażka.

 

Mimo iż wolę single, to nie mam nic przeciwko jakimś elementom co-op czy online w Falloutach, ale moim zdaniem mocno przegięli. Charakterystyczne elementy gry zostały tak rozmyte, że właściwie gdyby pozmieniać brandy w grze jak Nuka-Cola, Vault-Tec itd. na jakiś nie powiązane z uniwersum, to gra mogłaby robić za zupełnie niepowiązany, osobny tytuł. Zdradzałaby go już tylko przestarzała mechanika i silnik gry.

 

Na razie mega duże rozczarowanie i zapowiada się pierwszy Fallout który kompletnie mi się nie podoba.

Edytowane przez Psycho-Mantis
literówka
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.