Skocz do zawartości

Hitman 2


Kre3k

Rekomendowane odpowiedzi

Wymasterowałem już wszystkie lokacje poza Bombajem i Sgail, więc mogę się co nieco wypowiedzieć. Spoilery ofc.

 

Miami jest wspaniałe. Wyścig wpleciony jest świetnie (choć często nieregularnie się kończy co jest wkur,wiające), ale co najważniejsze nie jest on głównym punktem wydarzeń, pozostała część mapy również ma ogrom zastosowań. Sposoby na zabójstwa są mega zróżnicowane, niektóre naprawdę unikalne (Robert nieświadomie zabijający Sierrę detonując bolid, ayy), no i budynek Kronstadtu jest zaje,bisty z tym prototypowym autem i androidem, bałem się że będzie nudny jak konsulat w Marrakeszu. Wspaniały etap.

 

Kolumbia na początku zrobiła na mnie duże wrażenie, ale im więcej grałem, tym moja fascynacja słabła. Co prawda klimat uwielbiam, pewnie przez niezdrowy sentyment do pierwszej części (niezdrowy, bo etapy w Kolumbii były dziwne, a końcowy wręcz niegrywalny i nigdy go nie przeszedłem za dzieciaka), to jednak poszczególne segmenty mapy są za bardzo oddzielone od siebie. Brakuje tu jakiegoś naturalnego połączenia, nie tworzy to moim zdaniem spójnej całości. Niepotrzebnie IMO oddzielali dżunglę od pól koki, poza tym tunele pod willą są praktycznie bezużyteczne. Ponadto mam wrażenie że jest tu za mało sposobów na zabijanie celów, o ile jeszcze Rico i Andrea mają akceptowalną ilość, tak Jorge trochę pokpili, bo co możemy z nim zrobić, otruć figurkę z kokainą (szkoda że nie dało się wręczyć jej hipisowi żeby mu ją zaniósł, a liczyłem na to), zrzucić z klifu (to było fajne) i wrzucić do maszyny do produkcji kokainy. Ledwo 13 wyzwań z zabójstwami to nie jest wystarczająca ilość jak na tak dużą mapę i 3 cele, mam niedosyt, co nie znaczy że ta mapa jest słaba, po prostu mogła być lepsza i bardziej wypełniona. Ale nakarmienie hipopotama Rico top zabójstw w całej serii, zdecydowanie.

 

Whittleton Creek, czyli prawdopodobnie najbardziej hype'owana mapa przed premierą, ze względu na sentyment graczy do New Life w Blood Money. I się rozczarowałem w ch.uj. To znaczy ok, było dość przyjemnie miejscami bo to wciąż Hitman, gameplay się nie zmienia, ale szukanie wskazówek za każdym razem skutecznie ZABIJA replayability. Poza tym Nolan Cassidy wydaje się być generycznym celem, wręcz sprawia wrażenie jakby go włożyli na doczepkę bo sam Janus to za mało, no ale jego się zabija a nie zaprzyjaźnia, więc jest to do przeżycia. Słabe jest też to że wszystkie domy do których mamy dostęp (jakieś 5 albo 6) wyglądają od środka tak samo. Koniec końców grało się ok, ale rozczarowanie jest spore.

 

Hawke's Bay mimo swojej miniaturowości i byciu tutorialem okazało się mega spoko, szczególnie pod względem klimatu. Czekałem właśnie na coś w stylu Conctracts, Beldingford Manor przychodzi mi na myśl, cele idące spać, strażnicy dookoła, ponury klimat. Spędziłem tu dobre 4 godziny dobrze się bawiąc, więc nie mam zastrzeżeń.

 

Zobaczymy co Sgail przyniesie bo jeszcze nie odpalałem, Bombaj grałem ale jeszcze sporo mam do zaliczenia tam, mogę już za to powiedzieć że zabawa z tym Kaszmirczykiem to zaje,bista sprawa.

Odnośnik do komentarza

Wleciało 100%.

 

Bombaj okazał się ZAJE,BISTY, jezu, uwielbiam tę mapę. Tyle różnych opcji, tyle ciekawych możliwości, zabawa z Kaszmirczykiem która otwiera kolejne 3 możliwości, zaje,bisty klimat, identyfikacja Maelstroma która nie wkur,wia jak wskazówki w Whittleton Creek, no i komiczny Rangan. Chyba najlepsza mapa w grze. Bałem się że to będzie po prostu Marakesz vol2, ale bliżej tej misji do Zabójstwa Kruka z Blood Money. Kocham.

 

Isle of Sgail okazało się w porządku. Co prawda konstrukcja mapy mnie irytowała, często się gubiłem, no i same cele były trochę z du,py, ale możliwości i kontraktowy klimat nadrobiły. Plus nawiązania do Blood Money i Contracts, jestem kupiony.

 

Muszę teraz sprzedać gierkę bo potrzebuję hajsu ale wrócę do niej jak wyjdą DLC, bo jeszcze jest trochę challenge'y do zrobienia.

Edytowane przez c0ŕ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No skończyłem wszystkie mapy chociaż raz i muszę powiedzieć, że dalej się dobrze w to gra jednak jedynkę stawiam wyżej głównie z dwóch powodów: świeżości nie tylko w serii ale i ogólnie w skradankach TPP, a także z racji bardziej zróżnicowanych i lepiej zaprojektowanych map. 

 

Hawkey's Bay to mapa wprowadzająca i niby daje kilka możliwości zabicia celu to tak naprawdę nie czułem żadnej swobody w rozgrywaniu misji. Raczej najsłabsza z całego zestawienia. 

 

Miami jest za to świetne i jeszcze raz sobie pyknę na pewno aby sprawdzić kilka innych opcji. Od początku mapa zaskakuje wielkością, a do tego świetny klimat i zayebisty motyw wyścigu Formuly 1. Chyba najbardziej ciekawiła mnie ta mapa i jestem z niej bardzo zadowolony.

 

Santa Fortuna taka sobie, powiedziałbym nawet, że mocno nijaka. Mapa jest ogromna, ale tak naprawdę bardzo monotonna w otoczeniu i te wszystkie domki są bardzo do siebie podobne przez co czasami ciężko mi było się zorientować gdzie jestem. Zabójstwa też niezbyt wyszukane gdyż najskuteczniejsze jest zabójstwo posągiem, a reszta troszkę przypomina opcje zabójstw dla zwykłych mobków a nie wysoko postawionych kryminalistów.

 

Mumbai wywarł na mnie podobne wrażenie jak Santa Fortuna gdyż klimat jest bardzo podobny jednak plusik za ziomeczków patrolujących ulice, którzy od razu nas rozpoznają co wprowadza odrobinę więcej kombinowania niż normalnie. Zabójstwa w większości nie robiące wrażenia aczkolwiek czytam teraz o jednym sposobie, który jest chyba jednym z najciekawszych jak nie najciekawszym w całej grze. Sprawdzimy. :usmiech: 

 

Whittleton Creek bardzo spoko lokacja, mimo małej wielkości to cała mapka jest napakowana atrakcjami, a odnajdywanie poszczególnych wskazówek było bardzo przyjemne. Strasznie mi się podobała opcja z pielęgniarzem gdzie typek z ochrony postanowił mnie sprawdzić przez co miałem kilka minut na wykonanie misji. Najpierw wykonałem cel, ale po czasie zrobiła się zadyma więc wczytałem grę i postanowiłem śledzić ziomeczka no i jak go ogłuszyłem to w spokoju mogłem ją skończyć. Chyba najlepszy wynik dostałem w tej misji.

 

Isle of Sgail miało świetny pomysł na siebie ale lokacja jest tak monotonna w architekturze, że podobnie jak c0r dosyć dużo się gubiłem i musiałem co chwila sprawdzać mapę, żeby się dowiedzieć na którym kur.wa piętrze jestem i gdzie konkretnie są przejścia. Ogólnie jak sobie porównam tę mapę z ostatnią mapą z poprzedniczki to jest przepaść na rzecz tej tej drugiej, no tam to nie dość, że lokacja była mniejsza i bardziej napakowana aktywnościami to trzeba było więcej kombinować. 

 

Ogólnie to bawiłem się całkiem dobrze dzięki świetnie rozwiniętym mechanikom z jedynki, dodaniu kilku nowych opcji i ogromnej swobodzie w wykonywaniu zabójstw co zwyczajnie uwielbiam. Mimo tego nie mam ciśnienia na maksowanie wszystkiego jak w pierwszym sezonie i być może popatrzę jeszcze kilka opcji ale nic poza tym. Jeśli ma powstać kolejny Hitman to nie wiem czy nie wolałbym go w jakimś bardziej liniowym stylu bo trzeci raz to samo już raczej nie przejdzie. 

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Już się pogubilem z tym hitmanem na pss. Hitman 2 Gold ma wszystko na płycie? Czy i tak trzeba sciagnac sporo zawartości i lepiej wziąć wersje digital? To jest ostateczna wersja gry ze wszystkimi etapami? Co z misjami i etapami z jedynki? Co trzeba dociagnac że sklepu?

Odnośnik do komentarza
Gość suteq

Nie jestem pewien (mogę się mylić, proszę mnie poprawić) ale etapy z jedynki pojawiają się w dwójce jak ma się ją kupioną na danej platformie. Pamiętam jak jedynka była w Game Passie bodajże i mając dwójkę można było pograć w etapy z jedynki ściągniętej w ramach GP. 

 

Mając samą dwójkę trzeba posiadać Game of the Year Edition Legacy Pack, którego z tego co widzę nie ma na polskim PSN. Tutaj możesz sobie porównać co ma zwykła edycja, a złota edycja: https://www.microsoft.com/pl-pl/p/hitman-2-złota-edycja/brwrl73qbqn0?activetab=pivot:regionofcompareeditionstab

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, XM. napisał:

Już się pogubilem z tym hitmanem na pss. Hitman 2 Gold ma wszystko na płycie? Czy i tak trzeba sciagnac sporo zawartości i lepiej wziąć wersje digital? To jest ostateczna wersja gry ze wszystkimi etapami? Co z misjami i etapami z jedynki? Co trzeba dociagnac że sklepu?

Gold na płycie to to samo co podstawka, zawiera 6 lokacji. Cała zawartość dodatków jest do ściągnięcia. 

Poziomy z jedynki to etapy Legacy i żeby mieć je w dwójce, trzeba posiadać jedynkę. I to przez pierwszego Hitmana właśnie można wewnątrz gry ściągnąć pakiet Legacy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

@Voytec

zainstalowałem Hitmana 2 z games with gold, jak wchodzę na store to przy złotej edycji mam 'graj' albo kup na wlasność, problem w tym że jak gram, to nie ma żadnych misji z 2 i mam niby sobie ściągnąć, jak kilkam żeby przeniosło mnie do store, to elementu nie można kupić osobno, opcji ściągnij nie ma i przenosi mnie znowu do złotej edycji xd

 

poratujesz kierowniku radą? :ragus: 

Odnośnik do komentarza

Hmmm jeżeli wchodzisz na złotą edycję i nie masz opcji grania we wszystkie misje to to jest chyba starter pack :D Jeżeli dobrze rozumiem to co napisałeś. Ja z doświadczeń z jedynki miałem tak, że mając starter pack z Paryżem nie mogłem kupić pełnej wersji bo gra widziała to tak jakbym miał już podstawkę i dostępny miałem tylko season pass albo każdy epizod z osobna. Może tutaj jest podobnie.

 

Na pewno w games with gold był pełny Hitman 2?

Odnośnik do komentarza

Jak nie grałeś w nic z tej trylogii to zaczynaj oczywiście od jedynki i graj misje po kolei. Jest kontynuowana jedna fabuła, a w H1 są cymesik cutscenki CGI. 

6 minut temu, maciucha napisał:

Posprawdzałem i nie było, więc nie wiem czemu mi pokazywało że gram dzięki games with gold. 

Może ze względu na granie online w dwójce w tryb coop. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...