Jump to content

Frantik

Sekiro: Shadows Die Twice

Recommended Posts

Posted (edited)
2 godziny temu, Bzduras napisał:

Sekiro to nie Soulsy

ej dobra, niech ktos wytlumaczy: Czym sa soulslikei? co musi byc spelnione zeby gre zaklasyfikowac pod nie? bo sie gubie wsrod profesorow gier fromsoftware.

Edited by Najtmer

5 minut temu, Najtmer napisał:

Czym sa soulslikei? co musi byc spelnione zeby gre zaklasyfikowac pod nie?

Ty no nie wiem

Naprawdę muszę Ci tłumaczyć różnice pomiędzy serią Souls a Sekiro, podczas gdy wszyscy którzy już grali (w tym ten guru Vaati) twierdzą, że gra jest zupełnie czymś innym? Wybacz, nie podejmuję się tego wyzwania.

9 minut temu, Najtmer napisał:

ej dobra, niech ktos wytlumaczy: Czym sa soulslikei? co musi byc spelnione zeby gre zaklasyfikowac pod nie? bo sie gubie wsrod profesorow gier fromsoftware.

"So what are the hallmarks of the series, and its genre, that makes them what they are?

-Higher than average difficulty

-Experience and leveling

-Loot

-Well designed maps with shortcuts

-Mysterious story, with lore found within the world itself

-Penalties for death

-Death run

-Challenging bosses

-Combat focused on reading enemy patterns and adapting to difficult situations

Now, not every game in the souls-like genre is going to check all of these boxes. To be considered a souls-like game, they have to cover more than the three tent poles. The three must-haves are: high difficulty, death penalties, and combat with depth."

https://www.keengamer.com/article/16730_genres-101-souls-like

Całość powyżej, bardzo rzeczowy artykuł. Nie dziękuj.

Posted (edited)

no ja tez gralem i nie odczulem, zeby to bylo cos zupelnie innego. grales w demo?

masorz: no widzisz, czyli to co wg mnie tez jest wyznacznikiem soulsow. bedziecie sie (pipi)a klocic ze w jednej grze jest dedykowany guzik do skoku a w drugiej nie? 

Edited by Najtmer
  • Upvote 1

Teraz, Najtmer napisał:

no ja tez gralem i nie odczulem, zeby to bylo cos zupelnie innego. grales w demo?

Nie, szczecińska Cybermachina ma wyłożone na takie rzeczy. Zagram w piątek :lapka:

Posted (edited)

no, to ze swoimi opiniami poczekaj do piatku zamiast udowadniac jak dobrze dobrany masz nick.

masorz cie wyjasnil linkiem.

Edited by Najtmer
  • Upvote 1

Posted (edited)

Za to Ty ze swoimi najlepiej się nie wychylaj, bo znów majaczysz.

"...a historii tego nicka i tak byś nie zrozumiał"

Edited by Bzduras

Posted (edited)

Fajnie Sekiro wyjaśnia tych, którzy obawiali się niższego poziomu trudności. Ci co już grają, nawet mimo setek godzin w innych "soulsach", giną jak poyebani. Może to kwestia przyzwyczajeń do innych systemów walki, ale i tak zapowiada się bardzo wymagająco.

Wielkie pochwały zgarnia też muzyka, level design i ogólny feeling gry. Jedyne do czego widziałem, że się ludzie przyczepiali to framerate.

Edited by Bigby

No i fajnie ze walka jest inna bo dla mnie w tych soulsach jest drewnem. Super ze trzeba bedzie uzywac trzech guzikow zamiast jednego. A i tak mysle ze gierka wcale nie okaze sie taka trudna jak sie  juz zlapie wyczucie kiedy odbijac ciosy. 

13 minut temu, Bigby napisał:

Fajnie Sekiro wyjaśnia tych, którzy obawiali się niższego poziomu trudności. Ci co już grają, nawet mimo setek godzin w innych "soulsach", giną jak poyebani. Może to kwestia przyzwyczajeń do innych systemów walki, ale i tak zapowiada się bardzo wymagająco.

Wielkie pochwały zgarnia też muzyka, level design i ogólny feeling gry. Jedyne do czego widziałem, że się ludzie przyczepiali to framerate.

Właśnie podobno weterani soulsów mają jeszcze gorzej niż nowi gracze - dużo dłużej zajmuje im wyzbycie się starych nawyków np. rolowania.

Jak ktoś ma wersję na PC, to na Steamie ruszył preload - 12.3 GB.

Steelbok to czysty gejmingowy orgazm, wizualnie jest przepiękny.

• Upvote 1

Czy devi przewidują jakiekolwiek DLC do tej gry?

Nawet nie wiedziałem kto to wydaje, ale tak - teraz już wszystko jasne.

IMG_20190318_141843.jpg 

Kurła ołtarzyk już gotowy. Jutro odbieram swoją kopie choćbym miał się zesrać :ragus:
Ale do takiej gierki to byś zmienił tą mantę na smOLEDzista czerń xD.

Oczywiście że będzie dlc. Premiera najpewniej późny listopad / grudzień, 3-5 bossów, 3 nowe lokacje, jakaś nowa mechanika, 80PLN. :pope:

6 minut temu, Schranz1985 napisał:
Godzinę temu, II KoBik II napisał:
IMG_20190318_141843.jpg 

Kurła ołtarzyk już gotowy. Jutro odbieram swoją kopie choćbym miał się zesrać :ragus:

Pokaż więcej  

Ale do takiej gierki to byś zmienił tą mantę na smOLEDzista czerń xD.

Kiedyś, jak juz ogarną wypalanie i dobry HDR :ragus: