Skocz do zawartości

Control


Frantik

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat ten gameplay jest mocno średni, reakcje bohaterki są bardzo sztywne, tak samo jak i niektóre animacje. Ciekawsze jest za to co mówią o samej grze, że nie wszystkie lokacje będą dostępna jedna po drugiej, że czasem będzie trzeba zajść dalej, by odblokować wcześniej napotkane miejscówki. Sam klimat i jak i pomysł są bardzo ciekawe, jak to u Remedy: agencja rządowa z hierarchią jak u jakiś kultystów, która działa w oparciu o jakieś nadnaturalne zdolności :)

17 minut temu, hav7n napisał:

Byly jakieś plotki do dacie premiery czy tylko 2019?

 

Tylko 2019.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Fanek napisał:

A co było nie tak z QB? jakie główne wady?

gra chyba nie miała za wysokich ocen i jakoś tak szybko ucichło po jej premierze.

Mi gameplay się podobał, ale nie grałem

gra była bardzo dobra, wtedy kiedy od czasu do czasu zachciało jej się być grą. 

 

Strzelanie/gameplay był świetny, problem leżał w tym że całość była poprzerywana głupim serialem, segmentami z trzymaniem gałki do przodu i prostackimi elementami platformowo/logicznymi (nawet nie wiem jak to nazwać). Przez to gra, mimo bardzo dobrego fundamentu nie mogła rozwinąć skrzydeł. Remedy chyba ta gra po prostu przerosła. 

 

Tutaj od razu zapowiada się ciekawiej, bo z tego co mówią nacisk pozostanie położony na granie,  będziemy biegać po tym swiecie, bawić się mechanikami, walcząc z przeciwnikami i kombinować jak dostać się w określone miejsca. Mnie się podoba 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Nadrabiam dopiero zaległości z E3, obejrzałem gameplay i powiem szczerze, że nie kupuję tego. Quantum Break był fajny (ale też bez przesady), bo był czymś nowym, do tego miał świetny pomysł na cutscenki w formie serialu. Tutaj widzę recykling tego samego, ale w gorszym wydaniu. Zapis z rozgrywki totalnie bezbarwny, babka lata, rzuca, strzela, wszyscy w nią strzelają i nic się nie dzieje. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Pewnie mało osób na forumku pamięta, ale dawno dawno wyszedł taki szpil pod tytułem Psi Ops Mindgate Conspiracy gdzie też było sporo strzelania ale i używania wielu supermocy, w tym telekinezy. Od dawna czekałem na podobną gierkę i nigdy by nie przyszło mi na myśl, że moje ukochane Remedy mi ją dostarczy. :banderas:

Alan Wake był fajny ale bez przesady z tym sequelem, tak samo jak nie pilno mi do kontynuacji historii z QB, fajnie że idą w innych kierunkach, oczywiście trzymając się tego w czym są dobrzy - shootery.

Odnośnik do komentarza

Na drugą część Alana pewnie by się nikt nie obraził :)

Quantum Brake łączył grę z serialem, niby fajne ale z perspektywy czasu lepiej chyba gdyby było tam więcej grania niż oglądania.

W tym Control to mam nadzieję że skupia się właśnie na rozgrywce, a nie udziwnianiu jakimiś niepotrzebnymi rzeczami.

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, Homer S napisał:

Pewnie mało osób na forumku pamięta, ale dawno dawno wyszedł taki szpil pod tytułem Psi Ops Mindgate Conspiracy gdzie też było sporo strzelania ale i używania wielu supermocy, w tym telekinezy. Od dawna czekałem na podobną gierkę i nigdy by nie przyszło mi na myśl, że moje ukochane Remedy mi ją dostarczy. :banderas:

Alan Wake był fajny ale bez przesady z tym sequelem, tak samo jak nie pilno mi do kontynuacji historii z QB, fajnie że idą w innych kierunkach, oczywiście trzymając się tego w czym są dobrzy - shootery.

Pamiętamy i tak bardzo mam zaciesz kiedy oglądam ten dłuższy gameplay. Lubię takie klimaty nadnaturalnych mocy, a jak bierze się za to Remedy to wiem, że rozgrywka nie zawiedzie. Obawiam się tylko o sprzedaż, bo coś mało to reklamują.

Odnośnik do komentarza

Mało reklamują bo to stosunkowo niskobudżetowa gierka, która pewnie będzie sprzedawana w stosownie niższej cenie, więc nie spodziewałbym się jakieś specjalnej kampanii marketingowej. 

 

o sprzedaż też bym się martwił, bo z tego co wiem Remedy w tych trudnych dla developerów niezależnych czasach, idzie drogą Ninja Theory i dywersyfikuje ryzyko i zaczyna produkcje kilku mniejszych gier jednocześnie, rezygnując z dużych i ryzykownych produkcji.  Control jest pierwszym owocem tej polityki 

Edytowane przez oni
Odnośnik do komentarza

Uwielbiam stylówe Remedy, od razu wiem, że to gra od nich. Gra świateł, efekty cząsteczkowe robią robotę, a w tym tytule jak nigdzie indziej będą mogli puścić lejce wyobraźni, co widać w powyższym materiale.

Oby w końcu coś zarobili, później jak zaskoczy serial z AW(lub ktoś wyłoży kasę) to może poczują, że to już ten moment i wysmażą na nextgeny pełnoprawny sequel.

Odnośnik do komentarza

Sam Lake kiedyś chyba mówił, że wszystkie ich gry dzieją się w jednym uniwersum, więc śmiało można założyć, że nadal tak będzie. To nie jest łatwa sprawa, żeby to wszystko miało ręce i nogi, mój ulubiony to

Spoiler

fikcyjna postać z kryminałów Alex Casey z AW(podejrzewam, że ze względów licencyjnych nie jest nazwany wprost Max'em Payne'em.

Taki jakby True Ending według wizji Remedy.

https://www.youtube.com/watch?v=wq73mEdEKcw

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...