Skocz do zawartości

Verbatim czy jajko - co było pierwsze...


Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, ping napisał:

W najlepszych czasach robiło się po ~20k na miesiąc, co i tak jest niczym przy dzieciakach tłukących nawet ~40-50k - zero przyjemności z grania takie zawody, ot grind jak w MMO. Nadal staram się platynować/calakować gry, ale teraz przynajmniej nie robię tego machinalnie :).

Wtedy nie było gierek za 2 ojro w, których zdobywa się 1000 GS w 50 minut. 

@Shiva wracaj xD

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Rozbo napisał:

Drogi Psyko ( i jego drogi kolego). Dziękujemy Ci za Twoją opinię, jest jednak ciut niekompletna. Może dla uczciwości warto byłoby zauważyć, że jako pracownik nie wywiązywałeś się ze swoich obowiązków, nie zgłaszałeś się terminowo na dyżury. Pozowałeś na luzaka, pisząc coś "na lewaków" zapominając o tym, że w profesjonalnym dziennikarstwie się takich rzeczy nie robi. Z wielu względów, których Ci nie muszę chyba tłumaczyć, bo jesteś dorosły.

 

Co do zarobków w branży i warunków pracy, nie jest to żadna tajemnica. Dziennikarstwo w ogóle, a w naszej dziedzinie szczególnie, to bardzo niewdzięczna praca. Robi się pewne rzeczy dla z pasji (fajne artykuły, których u nas nie brakuje. Ja np. ostatnio poświęciłem masę czasu na kompendium wiedzy o Anthem, które kliknęło mniej osób niż dowolnego głupiego newsa), pewne rzeczy z konieczności, żeby zapewnić funkcjonowanie portalu. To normalne, tak bywa w pracy i dziwi mnie, że skoro tak bardzo Ci to nie podobało, to czemu od razu na samym początku tego nie uciąłeś. Hipokryzja? Ja dla PPE i PE zostawiłem ciepłą posadkę w korpo. Bywa ciężko, nie ma takiej stabilności finansowej i socjalnej (a mam rodzinę). Czy narzekam? Owszem, ale robię to w zamkniętym gronie i robię to tak, by coś zmienić, a nie by podkopywać pracę kolegów.

 

I UWAGA -  najważniejsze: A czy wspomniałeś może o tym, w jaki sposób pożegnałeś się z pracą? Złożyłeś wypowiedzenie? Napisałeś maila do Rogera? Nie. Opublikowałeś bloga obrażającego firmę i redakcję, po czym sobie poszedłeś. Przypomnę tylko. Miałeś pełny, swobodny dostęp do publikacji, miałeś zaufanie naczelnego i współpracowników, a mimo to wbiłeś im w pewnym sensie nóż w plecy.

 

Pracowałem w wielu firmach, niekoniecznie związanych z branżą dziennikarską (m.in. finanse) i nigdy, absolutnie NIGDY takich spraw nie załatwiało się na forum publicznym. To kwestia pewnego profesjonalizmu obu stron oraz zwykłego zdrowego rozsądku (odwalając taki numer jesteśmy zazwyczaj spaleni w danym środowisku zawodowym, bo nikt o zdrowych zmysłach takiego "pracownika" nie zatrudni). Dlatego bardzo współczuję Twemu aktualnemu pracodawcy (jeśli takowego w ogóle masz) bowiem nie jesteś osobą na którą ani zawodowo, ani - po ludzku - koleżeńsko można polegać.

 

 

Ciekawe jaka była stawka za ten post

Odnośnik do komentarza

W sumie na chwilę obecną jedyną osobą która mi w szmatławcu przeszkadza, jest Butcher, a dokładniej jego zachowanie w stosunku do ludzi z którymi się nie zgadza, nawet część redaktorów go nie lubi (Jeden z poprzednich HP, niedługo po rezygnacji Butchera ze stanowiska red. naczelnego "Nareszcie znowu jestem częścią tej zwariowanej ekipy" czy felieton Mazziego) Dziwie się, ze redakcja trzyma takiego gbura, atmosfera zawsze powinna być na pierwszym miejscu, i gdyby "u mnie" ktoś tak się zachowywał, zaraz wyleciałby z roboty, bez względu na jego/jej umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Pan Zdzichu wczoraj usłyszał babcię, co mówiła o trzeciej części Half-Life bo jej wnuczek grał i coś mówił?

 

HALF-LIFE 3 NADCHODZI, MAMY POTWIERDZENIE!!!

 

Ot, i mamy typowego gruszczynewsa, zaraz dam dane, gdzie przelać wierszówkę.

Edytowane przez Bzduras
Odnośnik do komentarza

Roger nie znamy się, ale tekst gościa, który jest red. nacz. magazynu konsolowego w Polsce i wprost pisze, że grał na piratach, bo takie były czasy, to komedia. To nie była końcówka XXw., tylko tarcia z nimi miałem 2005-2006r., gdzie bez problemu można było wszystko legalne załatwić. To mnie było stać na japońca za kilka stówek i jakoś go jednak ściągałem , a ci bezceremonialnie na tych przysłowiowych Verbatimach. Do dziś mam przecież archiwum maili - Ściera mi pisał, że jak nie chcę grać na piratach, to nic do recenzji nie dostanę (!). Myślałem wtedy, że padnę ze śmiechu, zresztą do dziś się nic nie zmieniło w tej kwestii. 

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Bzduras napisał:

Pan Zdzichu wczoraj usłyszał babcię, co mówiła o trzeciej części Half-Life bo jej wnuczek grał i coś mówił?

 

HALF-LIFE 3 NADCHODZI, MAMY POTWIERDZENIE!!!

 

Ot, i mamy typowego gruszczynewsa, zaraz dam dane, gdzie przelać wierszówkę.

 Babcia widać dawno w mordę nie dostała.

 

Obcinam 63 grosze za brak przecinka przed "bo".

Edytowane przez Tokar
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, dee napisał:

Serio, dajcie już spokoj bo robi się niesmacznie. 

 

Nie no, lepiej udawać, że wszystko było ok. Z tymi piratami to przegięcie takie, że oni zaślepieni w maksymalizacji zysku do dziś mi są winni (Fenix w kajeciku na pewno ma) za odesłanie poprzez PKP gry oryginalnej, którą sam załatwiłem i na której premierze byłem. "Rezerwowe Psy" się to nazywało, jak patrzę w Google. Wyobraźcie sobie, że te typy do dziś mi nie oddali 20 czy 30 zł bo już trudno to pamiętać za odesłanie im tego ekspresem do 3gr, gdzie specjalnie biegłem na stacje PKP. Mailem przypominane (1999r.) było trzykrotnie.  

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Dave Czezky napisał:

Shiva, daj numer konta, to ci przesle te 30 zl, bo uwielbialem te twoje pyszalkowate teksty za dzieciaka :lapka:

 

Haha, spoko  65 1500 1142 1011 4004 9077 0000 - nota bene to to samo konto, jakie miałem wtedy w tym 1999r. Ale teraz poważnie, naprawdę do dziś nie rozumiem mentalności tych gości, oszczędzali 20-30 zł na oddaniu za coś, za co sami mieli zapłacić. Taki jeden robił później wałki na VAT, generalnie melina. PS. Dave - dokładnie, pasji nie zabili, bo kupiłem zaraz po rozstaniu trzy currenty, w Fifę grałem, ale jako redakcja/pracodawca byli takimi ch..., że szkoda już akurat ten temat rozwijać. 

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...