Skocz do zawartości

HBO Max


Ukukuki

Rekomendowane odpowiedzi

Perry Mason. Nadrobiłem i wchodziło elegancko. Brakowało mi dobrego kryminału i serial zapewnił mi to połowicznie. Pierwsza połowa sezonu to rdzeń gatunku i choć nie wszystkim może pasować, że Mason to typ wzorowany bardziej na detektywów pokroju Marlowe'a aniżeli książkowego odpowiednika (ba, jest właściwie przeciwieństwem postaci z książek) ale mi to niespecjalnie przeszkadzało. Choć "przemiana" Perry'ego była dziwna, wręcz gwałtowna i teraz bohater balansuje na krawędzi szarej strefy i krystalicznego obrońcę prawdy przez co wypada niewiarygodnie. Mimo wszystko postać da się lubić. No i trzeba pamiętać, że pierwszy sezon to prolog do głównych historii z powieści.

Druga połowa sezonu to już właściwie courtroom. Niby ok ale jakby jeszcze był zachowany balans pomiędzy robotą detektywistyczną, a przesłuchiwaniem świadków na sali sądowej to byłoby cacy. I który to już raz mamy sektę katolicką, która ma sporo za uszami? 

Na duży plus oczywiście muzyka. Od samego początku żongluje tajemniczością, niepewnością. Ładnie podkręca to co dzieje się na ekranie choć główny motyw może zbyt często nadużywany (choć dla mnie zarąbisty).

No i też scenografia. LA lat 30-tych :banderas: Ten wspaniały klimat w tych szalejących automobilach. 

 

Drugi sezon raczej łyknę o ile klimat będzie bardziej zbliżony do pierwszej połowy 1 sezonu.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Kupiłem dostęp dla JL Snydera więc mam miesiąc na testowanie i póki co ta biblioteka przebija moim zdaniem netflixa. Sporo kultowych seriali, sporo nowości, no i te premiery WB :obama: Wczoraj zacząłem "The Undoing" z Grantem i Kidman i trzy odcinki zleciały zanim się obejrzałem. Boję się sprawdzać amazona bo za chwilę będę kilka abonamentów płacił.

Odnośnik do komentarza
W dniu 23.03.2021 o 15:44, sprite napisał:

mcp co się obudził xddd

Ja netflixa mam dopiero od pół roku także ten xd wiedziałem, że hbo ma dobre seriale, ale ta biblioteka jest potężna, szkoda tylko, że jakość obrazu to jest jakieś nieporozumienie, tutaj nie ma porównania. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Gość Kraboburger_SpongeBoba

Dla oglądających "Batwoman"... albo i dla tych nieoglądających, ale do serialu się przymierzających: druga seria tegoż to tworu małoekranowego - i mówię to jako wcześniejszy sceptyk i meta-radykalny przeciwnik tej produkcji CW - jest najlepszym serialem superbohaterskim od CW, jaki obecnie stacja realizuje. Sezon 7 "The Flash" i Sezon 6 "The Supergirl", jak dla mnie, dużo tracą przy tak dobrze rozpisanej, nieźle poukładanej (mimo naprawdę dziwnej fabuły) historii drugiego cyklu odcinkowego "Batwoman". Owszem jest to serial, który jest produkcją CW, ale w Polsce (nie wiem, jak to jest za granicą) dostępny jest on również w serwisie HBO GO.  Ryan Wilder, to bardziej ekspresyjna, przyjazna, przemawiająca do większej grupy ludzi Batwoman/superbohaterka, niżeli Kate Kane w tej samej roli. A

Spoiler

Black Mask, czy zagadkowa wersja Enigmy (pierwszy raz spotykam się z tą sylwetką w realiach DC - czy to komiks, czy serial bądź inne medium, te charaktery dadzą się lubić; dobrze odegrane postacie, mają w sobie ikrę. 

 

Dotychczasowe 10 odcinków drugiego sezonu "Batwoman" ocenię na zasłużone: 8/10. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Kraboburger_SpongeBoba napisał:

Dla oglądających "Batwoman"... albo i dla tych nieoglądających, ale do serialu się przymierzających: druga seria tegoż to tworu małoekranowego - i mówię to jako wcześniejszy sceptyk i meta-radykalny przeciwnik tej produkcji CW - jest najlepszym serialem superbohaterskim od CW, jaki obecnie stacja realizuje. Sezon 7 "The Flash" i Sezon 6 "The Supergirl", jak dla mnie, dużo tracą przy tak dobrze rozpisanej, nieźle poukładanej (mimo naprawdę dziwnej fabuły) historii drugiego cyklu odcinkowego "Batwoman". Owszem jest to serial, który jest produkcją CW, ale w Polsce (nie wiem, jak to jest za granicą) dostępny jest on również w serwisie HBO GO.  Ryan Wilder, to bardziej ekspresyjna, przyjazna, przemawiająca do większej grupy ludzi Batwoman/superbohaterka, niżeli Kate Kane w tej samej roli. A

  Pokaż ukrytą zawartość

Black Mask, czy zagadkowa wersja Enigmy (pierwszy raz spotykam się z tą sylwetką w realiach DC - czy to komiks, czy serial bądź inne medium, te charaktery dadzą się lubić; dobrze odegrane postacie, mają w sobie ikrę. 

 

Dotychczasowe 10 odcinków drugiego sezonu "Batwoman" ocenię na zasłużone: 8/10. 

Powiem Ci odważna ocena, chyba to jakaś prowokacja. 

Odnośnik do komentarza
Gość Kraboburger_SpongeBoba
11 godzin temu, Yap napisał:

Nawet nie probuj! Zjesz pilota ze zgryzoty.

 

Nie powiedziałbym, że "Batwoman" jest serialem aż tak złym. Polecam się jakoś przemóc, ogarnąć crossover w serialowym Uniwersum Arrowverse (teraz CWverse), zwany "Crisis on Infinite Earths". Było to 5-odcinkowe wydarzenie, dość rozbudowane - najciekawsze do tej pory w materii crossoverów w całym CWverse. Pojawiła się tu Batwoman / Kate Kane- wtedy grana jeszcze przez aktorkę Ruby Rose; polecam zacząć od tego 5-odcinkowego minicyklu: przygodę z historią postaci Batwoman, aby później zacząć oglądać sezon drugi serialu przeznaczonego żeńskiej wersji Mrocznego Rycerza Gotham City. Nic nie stracicie na braku znajomości wszystkiego tego, co się rozegrało w sezonie pierwszym "Batwoman", sam się o tym przekonałem, uważając wcześniej, że będzie nieco inaczej. 

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...