Skocz do zawartości

Animal Crossing: New Horizons


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Zawsze można to wrzucić do tematu:

 

 

 

Osobiście szybko odbiłem się od New Leaf, ponieważ miałem inny obraz bycia burmistrzem miasteczka (czyt. kasę na wszelkie projekty trzeba uzbierać i wyłożyć samemu - zamiast systemu gdzie za robienie fetch questów i dobre relacje z mieszkańcami otrzymywać właśnie datki na projekty) w przeciwieństwie do Wild World nad który siedziałem dziesiątki godzin. 

 

Mam nadzieje, że ruszą także trochę z silnikiem i nie będzie to nowa odsłona w 95% bazująca na poprzedniku tylko w HD (a Nintendo już kilkakrotnie tak odcinało kuponiki). Mają ogromne pole do popisu, gdzie gra zachęcałaby do płacenia za subskrypcje ale niestety bardzo w to wątpię. 

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Hmm. Ogólnie niby podobny typ gry, ale inne wykonanie. Powiedziałbym tak: Stardew Valley to gra, która "wygląda" jak Animal Crossing, ale tak naprawdę gracz nie ma tam relaksu, tylko ciężki grind na każdą małą statystykę i zbieranie majątku. To taka bardziej klasyczna gra video. Albo, okej, przynajmnie ja czułem potrzebę tak grać w Valley. Animal Crossing ma bardziej autentycznie mniej ciśnienia na cokolwiek, jest powolne, mniej znaczenia ma farming a więcej relacje z postaciami... to gra, którą pokochało do obsesji bardzo wielu nie-nerdów i nieco mi się zawsze kojarzy z Simsami jeśli chodzi o target (ale Simsy też stawiają znacznie więcej konkretnych i wymagających celów, w AC robisz w sumie co chcesz... może nawet bliższe porównanie to Minecraft, naprawdę w Animal Crossing gracz może grać tak, jak mu podpowiada własna kreatywność). Kojarzy się też teraz z tym, jak wyszły gry na komórki, bo jest dość społeczna i wykorzystuje upływ czasu, wiele wydarzeń jest cyklicznych (w sensie zegara w realnym świecie, nie czasu gry), gra często daje najwięcej gdy się ją włącza tylko na specyficzne 15-30 minut dziennie.

Edytowane przez ogqozo
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Mnie trochę kusi bo ostatnia część przy której bawiłem się fantastycznie (i dłużej) był Wild World jeszcze na DS'a (ahhh czasy Gimbazy). Przy New Leaf dotarło do mnie, że konsolkę musiałbym brać do pracy i ogólnie gdzie się tylko da, ponieważ doba tam trwa tak jak w realnym świecie i tak samo były otwarte sklepy i mieszkańcy żyli wedle ustalonych norm. 

 

A granie z innymi jest mi obojętne, ponieważ nie mam za bardzo czasu na ustawki ale jestem ciekaw czy praca w przedziale 9-17 pozwoli mi na spędzenie z tym szpilem trochę czasu. 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, MichAelis napisał:

Przy new leaf, miliony razy w kiblu odpałałem konsole w pracy xd

Może nie miliony, ale też się parę razy zdarzyło xD

 

Oj też czekam na ACNH, nawet przez bardzo krótką chwilę rozważałem zakup NS Lite tylko dla tej gry, bo zwykłego Switcha nie noszę do robo...

 

Pierwszy raz biorę też cyfrę (tzn pierwszy raz w przypadku dużej gry), z bólem, ale nie chciałoby mi się na 30 minutowe sesje kilka razy dziennie żonglować cartami.

Odnośnik do komentarza

Dokładnie, jedyny minus rzeczywistego czasu jest taki, że jeżeli chcesz trochę bardziej poobcować z grą to musisz odpalić grę w różnych przedziałach godzinowych. Inaczej jak będzie grał tylko po 20-tej to sklepy będą zamknięte i wielu mieszkańców będzie szło spać (wyjątkiem będą zwierzątka nocne, które w dzień śpią co jest bekowe). Z zapowiedzi insiderów nt. new'ów Nintendowych znowu możemy mieć rok ala 2019, gdzie przez pierwsze 6 miesięcy doczekamy się tylko Animal Crossing a reszta będzie wychodzić co 2 tygodnie jak w ubiegłym roku. Myślę, że taki odstęp będzie idealny aby wciągnąć się na trochę przy Animal Crossing i jednocześnie kupić zaległe pozycje z poprzednich lat. 

 

@MichAelis

Kolekcjonerka raczej zostanie zapowiedziana na najbliższym Nintendo Direct (oby pojawił się jeszcze w Styczniu). Animal Crossing to za duża dla Nintendo marka aby olewać specjalne wydania, które zawsze znajdą nabywców. Sam czekam i mam nadzieje, że będzie przystępny fajny zestaw: Steelbook, Artbook i OST, może być nawet wielkości limitki Link's Awakening. 

 

 

@Rayos

Mistrzu a można prosić o zmianę nazwy tematu na tą oficjalną z podtytułem New Horizons? 

Edytowane przez chrno-x
Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2020 o 15:03, MichAelis napisał:

Czy ktos tu zamierza na poważnie grac w animal crossing? 

 

Err, to jedno z najlepszych IP od Nintendo...

 

Mam nadzieję, że powróci Pan Kret. To chyba najlepsza postać jaką Nintendo kiedykolwiek wyprodukował. Nie wiem czy to ta lokalizacja w Anglii, czy co, ale jego dialogi to złoto.

 

Edytowane przez Figaro
Odnośnik do komentarza

Aya Kyogoku powiedziała na E3, że "Resetti stracił posadę, ale szuka nowej pracy". To dość kontrowersyjna postać, Nintendo parę razy przyznawało, że Resetti przeraża niektóre małe dzieci.

 

 

Gra szykuje się na jeszcze większą i oczekującą jeszcze większego zaangażowania, niż poprzednie części. Dodano masę rzeczy, do tego online i co-op powinny pozwalać na znacznie więcej. Oczywiście, nie trzeba grać o określonych godzinach, dniach, robić określonych rzeczy... Ale myślę, że gra do tego zachęca, i to właśnie dla oddanych fanatyków ma najwięcej do zaoferowania, będąc Nintendowym odpowiednikiem MMORPG-ów; grą, w której nigdy nie skończy ci się kontent, ile byś nie grał. Teraz będą oni mogli dodatkowo skorzystać np. z integracji z social media (nie znalazłem dokładnie jakiej, ale chyba opcja robienia zdjęć w grze będzie mogła od razu uploadować także np. na Instagrama).

 

Na szczęście wiele rzeczy nie będzie już chyba zajmować technicznie tyle czasu. Dodano trochę ulepszeń interfejsu (np. cholerne zmienianie narzędzi bez wchodzenia do menu, wow, wreszcie. Szkoda że w inwentarzu nadal jest tak mało miejsc), no i ten system save'ów (oraz sprawniejsze działanie konsoli) też sprawia, że włączanie gry co jakiś czas do zrobienia dwóch rzeczy powinno być znacznie szybsze do zaczęcia i przerwania, niż na 3DS-ie. To mnie zawsze najbardziej znięchęcało do AC. Switchowo wygląda trochę lepiej, choć nadal dość powolnie jak na 2020 rok.

Edytowane przez ogqozo
Odnośnik do komentarza

Chyba wezmę. Głównie po to żeby spróbować.

Kusi mnie za to cyfra. Chyba że kolekcjonerka będzie to wtedy pewnie pudełko.

 

Ja raczej czuje że direct główny w styczniu, a osobny AC direct w lutym.

 

Trochę mnie martwi to "deserted island". Mam nadzieję że jednak będzie jakieś miasto.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...